TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:48:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: CELULIT  (Pročitano 5749 puta)
ixy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2012, 03:02:23 posle podne »

Od toga "dosta" treba poceti ;)
A i svako putovanje pocinje jednim korakom, pa svim devojkama zelim srecan put! Isplati se ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2012, 02:53:05 posle podne »

Super, to je to :)  
volja i disciplina na prvom mestu!

nadam se da će tvoja priča biti motivacija i za druge devojke na forumu koje se muče sa telesnom težinom.

i dobro je što si znala sebi da kažeš "dosta" u jednom trenutku.
Sačuvana
ixy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #7 poslato: Decembar 17, 2012, 08:50:24 posle podne »

Cao svima. I tebi, MO.
Ukratko - 30 godina, visoka 181 i teska 67-68, nisam se merila nedelju dana, a na masi sam. Ceo zivot sam trenirala (kosarka, odbojka, plivanje), a onda se zakucala zbog posla uz komp i nagurala 90 kg. Izgledala sam ko Konan Varvarin i Roki zajedno hahaha E onda odlucim da se vratim na staro, pa sam prvo smrsala 10-ak kg, pa pocela redovno da trcim, a posle naletim na bb/fitness forum i od tad sam zaljubljena u ovo. Drzala sam rotaciju i low carb, pre mase sam imala i plocice na stomaku. Ne mogu da opisem koja je to bila sreca i motivacija. Ali sam se i trudila. sada zelim da nabacim kvalitetnih 7-8 kg, pa na "rezanje". Brzo sam napredovala, pa su mi rekli da se uz disciplinu, rad i ovu genetiku mogu jos i takmiciti. Pa sto da ne? ;) :) Sve u svemu, treba odluciti i ne odustati. Treninzi? U pocetku 3 puta tegovi i 4 puta kardio, pa sam smanjivala kardio (kada ga odradjujem muski pada mi masa dok kazes "keks"). Sada sam u teretani 5-6 puta nedeljno, trcim jednom, a sedmi dan odmaram ili odem u setnju (zbog zglobova). Radila sam upper/lower, a sada stavljam akcenat na odredjene grupe. Zelja mi je da dobro odradim ramena i noge. Gornja partija mi je slabija i tek razradjujem,a donja je dobra, moj rekord u polucucnju je 110, cucnju 85, a duboki cucanj 50 (jedino sto me ubise grcevi, pa uzimam Mg). Vazno mi je da sve odradim dobro uz pauze od 60-90 sekundi, eventualno 2 min ako bas dodam tezine... A damama mogu reci samo ovo - napred i drzite se! ;)
A da, umalo da zaboravim - suplementacija... Whey pod obavezno i to u PWS (PWM, kako ko voli...) zajedno sa deksom. Najvise volim Twinlabov 100% od cokolade. Uzimala sam i glutamin i BCAA (na defki), a i kazein uvece (sada jedem sir). Ishrana mi je klasika: pilece, riba, pirinac, ovsene, Ella, Meggle sir, nekada nemasni jogurt ponekad, sada nesto vise crvenog mesa... badem, lesnici, Omega 3 kapsule, salate, brokoli, ponekad kisele jabuke, banana, znam naravno i da pojedem Bonzitu, ovseni keks, pirincane galete, pa i parce torte, Plazmu, ali umereno. Pijem vodu 3-4 l, zeleni caj i kafu. Sokove ne. To je to, za sad. Poz svima!
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2012, 08:57:05 posle podne od strane ixy » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2012, 08:20:04 pre podne »

pozdrav ixy, hvala,

dobrodošla na naš mali ženski kutak na forumu...  ako želiš slobodno podeli sa nama tvoja iskustva po pitanju treninga, ishrane, suplementacije.

Pozdrav
Sačuvana
ixy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2012, 07:16:40 posle podne »

Detoksikacija - zdrava ishrana, jako puno tecnosti koja "ispira" organizam,  a sto se treninga tice kombinacija treninga sa opterecenjem i kardio trening, definitivno uspesna formula :)

potpisujem
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2012, 03:24:10 posle podne »

Detoksikacija - zdrava ishrana, jako puno tecnosti koja "ispira" organizam,  a sto se treninga tice kombinacija treninga sa opterecenjem i kardio trening, definitivno uspesna formula :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2012, 02:42:25 posle podne »

Broj jedan za ubijanje celulita je klopa a uz nju i treninzi, sto kardio, sto treninzi sa opterecenjem...
Sačuvana
samir_m
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #2 poslato: Avgust 17, 2012, 02:09:24 posle podne »

Najboljse srestvo za ubijanje Celulita je trcanje ili plivanje u bazenu ili moru .... :)
Sačuvana
ONE LIFE IS NOT FORGET
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2012, 08:25:06 pre podne »

Ko još nema problema sa ovom napašću zvanom celulit? Šta možemo da uradimo da ga se oslobodimo? Razočaraću vas, u nastavku teksta nećete dobiti nikakvo novo magično rešenje... Ali ćete saznati istinu o celulitu i način da ga se trajno oslobodite ili bar smanjite do te mere da je potpuno nevidljiv.

Celulit je najveći neprijatelj pogotovo ženskog dela populacije u obliku oteklina i izbočina (nalik na pomorandžinu koru) koji se posebno taloži na gornjem delu bedara, butinama, sedalnoj regiji, stomaku. Kako biste eliminisali celulit, morate primeniti specifične mere za njegovo uklanjanje, jer celulit predstavlja ujedno i funkcionalan i estetski problem.

Celulit se stvara u vezivnom tkivu. Kada je u područjima sklonim celulitu usporen proces eliminisanja štetnih materija i nagomilavaju se voda i otpadne materije, dolazi do debljanja vezivnog tkiva, a time do stvaranja popularno zvane “narandžine kore”.
Glavni uzrok celulita je genetika i način života, a posebno: napetost, premor, loše navike u ishrani, nedovoljna hidratacija, predugo sedenje, odsustvo odgovarajućih vežbi, odnosno fizičke aktivnosti. Usled toga dolazi do opstipacija (zatvora) i slabe cirkulacije krvi. Zbog toga dolazi do zastoja u eliminisanju štetnih materija iz organizma, kao i vode i do stvaranja nabreklih područja u kojima je celulit prisutan. Dakle dolazi do usporavanja procesa eliminacije štetnih materija te se one zadržavaju i nakon nekog vremena, Vi počinjete to da vidite u ogledalu.

Postoji više vrsta tj. tipova celulita, meĂ°utim ono što je zajedničko u borbi protiv njega je sledeće:

Pravilna ishrana - podrazumeva kvalitetnu, izbalansiranu ishranu sa eliminacijom hrane
koja ostavlja otrovne materije u organizmu. To znači da ćete morati da smanjite masnu, prezačinjenu hranu, grickalice, većinu slatkiša, i preraĂ°enu hranu. Ishrana je 70% uspeha i ne kaže bez razloga „ono ste što jedete“. Bazirajte ishranu na salatama, voću, povrću – najbolje u svežem stanju, a proleće je idealno vreme za to. Jedite čisto nemasno meso, možete koristiti začine ali bez preterivanja. Umesto hleba i preraĂ°enih ugljenih hidrata koristite žitarice, pirinač, krompir, umesto grickalice grickajte koštunjavo voće kao što su npr. bademi . Izbacite velike, teške obroke i jedite laganiju hranu, više puta dnevno kako bi ubrzali metabolizam.

Eliminacija otpadnih produkata metabolizma – podrazumeva unošenje veće količine vode koja “ispira”organizam. Voda je jako bitna i ako želite da se oslobodite viška tečnosti iz organizma i celulita moraćete da pojačate unos tečnosti – i to ne bilo koje tečnosti, već najbolje čiste negazirane vode. Stvorite naviku da uvek sa sobom imate flašicu vode, iscedite limun ili grejp da poboljšate ukus, i nalivajte se vodom, pogotovo kada su velike vrućine. Stvar je navike. Videćete vrlo brzo da vam se koža prolepšava, i da se osećate mnogo svežije i lepše. Lepota zaista dolazi iznutra. TakoĂ°e, vežbanje vam pomaže da se oslobodite štetnih produkata metabolizma.

Fizička aktivnost – ubrzava metabolizam, stimuliše cirkulaciju, varenje i lučenje,
deluje antistresno, dok je zamena tkiva kvalitetnim mišićnim tkivom najbolji borac protiv
ove ženske “napasti”. Ono što je ubedljivo najbolji ubica celulita, otrkiću vam tajnu jer je pokazala rezultate kod svih klijenata sa kojima sam radila – jeste kombinacija rada u teretani (da, velike težine) i kardio treninga. Devojke, nemojte se bojati velikih težina i teretane, slobodno vežbajte sa tegovima jer je nama devojkama jako teško da dobijemo koji killogram mišića. Ali kada to ostvarimo, sve izgleda mnogo lepše i zategnutije. Uz to, kardio trening, koji posebno zahvata nožnu regiju – poput trake za trčanje, hodanje na nagibu, eliptika, steper, vožnja bicikla, spinning...

Opuštanje – ono što je često zanemareno je to da su dokazano stres i napetost uzročnici
celulita, i ne samo celulita već i brojnih bolesti i oštećenja u organizmu. Fizička aktivnost je zasigurno jedan od najefikasnijih boraca protiv stresa.

Masaža – njome se neposredno stimuliše cirkulacija i to tamo gde je najpotrebnija uz
koršćenje specijalnih anticelulit krema, ulja i gelova. Ne morate posezati za skupim anticelulit tretmanima, pronaĂ°ite dobrog masera da dodatno stimulišete cirkulaciju celulitom zahvaćeme regije.

Anticelulit preparati – tržište je preplavljeno ovakvim proizvodima i ljudi su u velikoj nedoumici koliko su oni zaista efikasni. Ono što je sigurno je da samo korišćenje anticelulit gelova bez gore nabrojanih stavki može vrlo malo da pomogne, meĂ°utim ukoliko se svega budete pridržavali, ma koliko to izgledalo teško - verujte nam da nije, na pravom ste putu ka Vašem zdravlju i lepšoj liniji. Teško je preporučiti preparat protiv celulita, ali ono što mogu iz ličnog iskustva da vam toplo preporučim je blato protiv celulita – nanesete sloj blata, umotate se u foliju i držite pola sata, koža bude fantastična.

Naši ženski neprijatelji su i ženski hormoni, ali pošto protiv toga ne možemo ništa, na nama je samo da se potrudimo oko ishrane i treninga. Zasigurno vredi, ne samo zbog celulita već i zbog zdravlja i dobrog osećaja! Jer fitnes ne znači sezonsko treniranje, već stil života!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.