TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:46:11 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Natrol Fish Omega 3,Daily Formula i pomoc oko izbora proteina.  (Pročitano 4225 puta)
KD35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 11, 2012, 02:34:22 posle podne »

Hvala na odgovorima. Iskreno, slabo jedem povrce... Ali pocecu da ubacujem, paradajz, sargarepu, papriku... A od voca, najvise volim banane, Ponekad pravim i sokove, jabuka, cvekla i sargarpepa, odlican je ukus :) Znaci da smutim u jednu kutiju 500 grama Whey-a i 500 grama Dextroze i da stavljam to sa 250ml vode ili mleka, ukupno 60grama??? Pokusacu vise da se odmaram. Desi mi se da odem na trening,pa na predavanje, pa opet trening, i onda me to sasece. Ali potrudicu se da ispostujem sve i da se malo vise odmaram :)
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2012, 04:14:53 posle podne od strane KD35 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 11, 2012, 02:23:46 posle podne »

Ovako...

žitarice ujutru su ok, ja bih jela čiste žitarice bez puno suvog voća da ti ne bude teško za stomak sa tim jogurtom, ali ako ti prija onda ok...  povremeno menjaj doručak, npr neka bude integralni hleb sa kajganom

za ručak belo meso i pirinač je u redu, ponekad ubaci i krompir, ili neku drugu vrstu mesa, možeš i ribu...

makarone su u redu, savetovala bih ti integralne ili neku zdraviju testeninu poput heljdine

povrće ne jedeš uopšte? 

voće, izmeĂ°u obroka... npr možeš posle tog prvog treninga neku voćnu salatu... izmeĂ°u obroka ubaci bademe, lešnike, orahe, nešto od toga....

mislim i da ti je trening ipak prejak, ili ne spavaš dovoljno, jer si umoran. 

Suplementacija:

Whey protein 30g + 10g glutamina + 30g dektroze  sa vodom nakon SVAKOG treninga

Daily formula 1 dnevno uz doručak, ali da pojačaš unos voća i povrća

Omega 3  2x na dan, uz bilo koji obrok
Sačuvana
KD35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 11, 2012, 02:08:26 posle podne »

Pa pre podne kad imam treninge od 8h i 9h, ustanem ranije spremim ovsene+(suvo grozdje,ananas,papaju,suve kajsije i ponekad badem) sa jogurtom + tableta Omega 3. Kad se vratim uymem neku integralnu kiflu ili obicnu sa jogurtom. Za rucak uglavno jedem neko belo meso sa pirincem( i kecapom)  i uzmem parce hleba( Uzimam neki "Pons" ja mislim da je 8 zrna, integralni)+ omega 3, onda sledeci trenig oko pola 9,pre njega spremim neke makarone njih isto jedem sa kecapom, posle kad se vratim obicni jedem omlet od 3-4 jaja sa jogurtom. Idem i u teretanu 3 puta nedeljno,tako da uzimam Whey kada ga imam posle treniga i pred spavanje. E sad, kupio sam tu Daily formulu, uvek tako kupim a ne posavetujem se sa drugima... Vec napisao osecam neku slabost, pre mesec dana kada smo poceli sa trenizima. od;licno sam se osecao, cini mi se kao da sam ispao iz forme, sto je nemoguce kad se trenira,zbog toga sam i uzeo ove vitamine... E, da svaki dan odradim i trbusnjake i donja ledja sa nekim vezbicama za list...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 11, 2012, 01:53:36 posle podne »

Pozdrav, nov sam na forumu i hteo bih da postavim par pitanja u vezi suplemetacije. Ovako, trenutno pijem Natrol Omega 3 fish oil i hteo bih da ubacim i Daily formulu(vitamnisko-mineralni kompleks) , e sad da li je to pametno raditi, to me buni, mada mislim da ne bi trebalo da bude problema... :) Jos jedno pitanje!  ;D  Posto se bavim kosarkom, naravno pijem protein, njih uglavnom dobijam iz inostranstva, a to je whey protein marke "Olimp" . Da predjem na pitanje, posto imam 2 treninga dnevno, osecam da gubim snagu, nemam tu izdrzljivost kao na prvim treninzima,pa me zanima da li da pocnem da koristim neki gejner ili da ostanem whey proteinu? Visok sam 193, kilaza mi varira tu izmedju 83-86 kg. Imam i jednu kesu BioTechovog hypermass-a 5000,pa ne znam da li njega da ispijem pa da predjem na neki kvalitetniji? Ne svidja mi se jedino kod njega sto ima kreatina, ne volim ga bas, imam neke predrasude o njemu, bez obzira sto 95 posto ljudi tvrdi da nije stetan. E,da inace mislim da imam ok ishranu,klasika, Dorucak, ovsene pashuljice sa suvim grozdjem,ananasom, papajom, kajsijom... Neko integralno pecivo, Za rucak, belo meso, neka tunjevina, pirinac, krompir, makarone, uvece ne unosim mnogo UH-a i to je to... Malo sam se raspricao, nadam se da sam vam odprilike objasnio sta mi treba :) Unapred hvala i sve najbolje!  :D :D :D


nemaš snage jer ne jedeš dovoljno, sa dva treninga mislim da ne unosiš dovoljno kalorija dnevno, da li možeš malo detaljnije oko ishrane?   doručak, to i to, ručak to i to.... jedan tvoj tipičan dan?  i količine napiši....

daily formula i omega 3  se svakako mogu kombinovati, i to možeš svakodnevno da unosiš, nekad čak i po 2. 

Od ostalih suplemenata moja topla preporuka za Whey protein (bilo koji čist whey) i glutamin za brži oporavak, u tvom slučaju može jako da pomogne.

Kad napišeš detaljnije kako se hraniš videćemo da li treba gejner ili ne , ali ja sam pre za to da zapneš po pitanju klope
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 11, 2012, 01:29:42 posle podne »

Pozdrav, nov sam na forumu i hteo bih da postavim par pitanja u vezi suplemetacije. Ovako, trenutno pijem Natrol Omega 3 fish oil i hteo bih da ubacim i Daily formulu(vitamnisko-mineralni kompleks) , e sad da li je to pametno raditi, to me buni, mada mislim da ne bi trebalo da bude problema... :) Jos jedno pitanje!  ;D  Posto se bavim kosarkom, naravno pijem protein, njih uglavnom dobijam iz inostranstva, a to je whey protein marke "Olimp" . Da predjem na pitanje, posto imam 2 treninga dnevno, osecam da gubim snagu, nemam tu izdrzljivost kao na prvim treninzima,pa me zanima da li da pocnem da koristim neki gejner ili da ostanem whey proteinu? Visok sam 193, kilaza mi varira tu izmedju 83-86 kg. Imam i jednu kesu BioTechovog hypermass-a 5000,pa ne znam da li njega da ispijem pa da predjem na neki kvalitetniji? Ne svidja mi se jedino kod njega sto ima kreatina, ne volim ga bas, imam neke predrasude o njemu, bez obzira sto 95 posto ljudi tvrdi da nije stetan. E,da inace mislim da imam ok ishranu,klasika, Dorucak, ovsene pashuljice sa suvim grozdjem,ananasom, papajom, kajsijom... Neko integralno pecivo, Za rucak, belo meso, neka tunjevina, pirinac, krompir, makarone, uvece ne unosim mnogo UH-a i to je to... Malo sam se raspricao, nadam se da sam vam odprilike objasnio sta mi treba :) Unapred hvala i sve najbolje!  :D :D :D


Ako imas para za dobar whey protein, ali osnova neka ti bude ISHRANA , znaci kad izdvajas pare,prvo izdvoji kesh za meso,jaja, ovsene, ribu, i kad kupis te osnovne stvari, kad ti ostane kinta kupi whey, izolat,koncentrat tebi je nebitno,samo nemoj gejner, nemas mnogo efekta, previse ima prostih secera.. ako sve to finansijski slozis i ostane ti kinta,uzmi kreatin ili krealkalin,zavisno od toga sta ti prija.. sto se tice daily formule, ne znam kako si osetljiv u odnosu na vitamine, ali iskreno ja sam ga koristio i nisam bio zadovoljan, doze su nesto vece od oligovita,tako da nije to to..ja koristim ISS super vitamin pack...i odlican je u formi cena kvalitet ,i ima lepe doze za jednog kvalitetnog sportistu ... sto se tice omega tri to cepaj bez prestanka, mozes i do 3 gr bez problema..i ne brini se,nemaju one veze sa vitaminima, tako da si dokupi vitamin pack komplex.ili vitamin po vitamin posebno ( neko tu kombinaciju vise voli ,pa i sami strucnjaci) zbog odvajanja u svakoj tableti, onako jedna tableta sa svim tim vitaminima, malo se tu kose jedan sa drugim,i zato su male doze..mada ako nemas pare,i vitamini kvalitetniji po apotekama zavrsice ti posao..Dakle rezime : HRANA,KRTINA,MESO, NEMASNO, PILETINA,TELETINA, ZATIM RIBA, JAJA, ..KAO IZVOR HIDRATA KROMPIR,PIRINAC,OVSENE, AKO NE MOZES BEZ HLEBA OBAVEZNO CRNI( AKO UOPSTE POSTOJI ) ILI RAZENI, ONDA KAD TO SVE KUPIS, WHEY,ONDA KREATIN,ONDA VIT+MINERALI I NA KRAJU OMEGA TRI :)
Srecno u vezbanju i dobrodosao
Sačuvana
KD35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 11, 2012, 12:46:38 posle podne »

Pozdrav, nov sam na forumu i hteo bih da postavim par pitanja u vezi suplemetacije. Ovako, trenutno pijem Natrol Omega 3 fish oil i hteo bih da ubacim i Daily formulu(vitamnisko-mineralni kompleks) , e sad da li je to pametno raditi, to me buni, mada mislim da ne bi trebalo da bude problema... :) Jos jedno pitanje!  ;D  Posto se bavim kosarkom, naravno pijem protein, njih uglavnom dobijam iz inostranstva, a to je whey protein marke "Olimp" . Da predjem na pitanje, posto imam 2 treninga dnevno, osecam da gubim snagu, nemam tu izdrzljivost kao na prvim treninzima,pa me zanima da li da pocnem da koristim neki gejner ili da ostanem whey proteinu? Visok sam 193, kilaza mi varira tu izmedju 83-86 kg. Imam i jednu kesu BioTechovog hypermass-a 5000,pa ne znam da li njega da ispijem pa da predjem na neki kvalitetniji? Ne svidja mi se jedino kod njega sto ima kreatina, ne volim ga bas, imam neke predrasude o njemu, bez obzira sto 95 posto ljudi tvrdi da nije stetan. E,da inace mislim da imam ok ishranu,klasika, Dorucak, ovsene pashuljice sa suvim grozdjem,ananasom, papajom, kajsijom... Neko integralno pecivo, Za rucak, belo meso, neka tunjevina, pirinac, krompir, makarone, uvece ne unosim mnogo UH-a i to je to... Malo sam se raspricao, nadam se da sam vam odprilike objasnio sta mi treba :) Unapred hvala i sve najbolje!  :D :D :D
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2012, 12:51:04 posle podne od strane KD35 » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 17 upita.