TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396688 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 01, 2024, 05:26:25 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trbusnjaci i masa  (Pročitano 3475 puta)
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2012, 02:59:35 posle podne »

Hvala!!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2012, 02:36:35 posle podne »

Dobro si to shvatio kada kažeš da su trbušnjaci potpuno isti kao i svaki drugi mišić i samom tom logikom možeš zaklučiti da i trbušnjake treba da radiš isti broj puta nedeljno i isto tako isti broj serija i ponavljanja kao i svaku drugu mišićnu grupu...

Sve bi to bilo logično kada bi se masa trbušnjaa mogla toliko povećati kao recimo masa leĂ°a, a ne može...

Iz tog razloga većina bildera (takmičara) ne radi trbušnjake sve dok ne doĂ°u u poslednju fazu pripreme (definicija) i tada ih rade samo zato što žele da rade što duže treninge kako bi sagoreli sto više sala, ali ni masa ni definicija tog mišića neće biti nešto veći u odnosu na to da ih ne rade uopšte.

To što ti se stomak naduva je pitanje želudca koji ti je očigledno rastegljiv, a to se naravno može rešiti tako što se kontrolišu porcije hrane koje se jedu...još jedan od razloga zašto bilderi jedu na svakih 3 sata - manje porcije, manje rastezanje žaludca i manji osećaj gladi tokom dijete.

Ukoliko primetiš da dobijaš salo na stomaku previše brzo to može značiti ili da slabo treniraš ili da previše jedeš ili to oboje zajedno. Prvo pojačaj treninge, pa tek onda traži rešenje u ishrani.

Istot ako ako se lako gojiš jedi UH samo za doručak i samo posle treninga, recimo u prvih sat vremena posle treninga kad god pojedeš dobro je...recimo moja omiljena kombinacija u poslednje vreme je kuvan beli pirinač i posut whey proteinom sa ukusom čokolade... ali generalno to kada ćeš pojesti te UH nije bitno...bitno je koliko jako treniraš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2012, 01:03:17 posle podne »

Obrok sa proteinima i UH treba da uneses ubrzo nakon treninga, a sto se trbusnjaka tice, teze ce ici nabacivanje mase bez da se napravi stomak. Moras probati, pa nakon nekih mesec dana procenis kakvi su rezultati, da li da smanijes UH.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2012, 12:16:27 posle podne »

Potpuno isto kao kad nisi na masi, odradi svaki drugi trening pred kraj treninga 3-4 serije 15-20 ponavljanja za donje, zatim isto na kosoj dasci i radi povremeno stbilizatore trupa...U roku od pola sata treba da imas obrok nakon treninga..To da ces trbusnjacima spreciti nagomilavanje masti na stomaku nije tacno naravno...
Sačuvana
Coleman1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2012, 11:53:48 pre podne »

Trbusnjaci su misici kao i svi ostali, zanima me kako treba da izgleda trening trbusnjaka na masi, koliko treba da traje odmor izmedju serija ? Da li treba da radim do maksimuma u svakoj seriji ? Negde sam procitao da kada se rade trbusnjaci na masi sprecava se nagomilavanje masnih naslaga na stomaku mada mislim da to nije tacno, sta vi mislite ? Cini mi se da mi stomak nije zategnut, npr posle jela stomak mi se poveca i to dosta, ili kad pijem vodu npr popijem 1l stomak mi se poveca kao balon xD, sta je uzrok toga ? I samo nekoliko pitanja oko ishrane. Koliko vremena posle treninga treba da imam obrok sa proteinima i UH ? Sta da radim ako pocne sve da odlazi u stomak ? Ishrana je perfektna, UH iz ovsenih i integralnog pirinca, proteini - belo i crveno meso, nemasni sir, jaja + neko povrce i voce, 4 litra vode dnevno, ujutru oko 80g uh, pre treninga 40tak grama i posle treninga 200g uh i to je dnevni unos uh...
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2012, 11:59:17 pre podne od strane Coleman1 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.226 sekundi sa 17 upita.