TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 11:32:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nebuloze  (Pročitano 6289 puta)
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2012, 05:34:28 posle podne »

http://www.vegetarijanstvo.rs/Kako%20se%20zdravo%20hraniti.htm


Citat
Da kažemo nekoliko reči o jajima. U 100g. žumanceta ima 1500 mg. holesterola. Radi poreĂ°enja, 100g. svinjetine ima 96mg. holesterola. Svi znamo koliko je opasna svinjetina i holesterol iz nje, ali su jaja 15 puta opasnija. PotvrĂ°eno je da jedenje jednog i po jajeta na dan, povećava za 32% rizik od infarkta. Gradivni materijal za estrogen, za koji se sumnja da je uzročnik raka dojke, je holesterol. Infarkt i šlog smo već spomenuli. Tu su još kamen u žuči, onkogeni virusi, salmonela itd. U SAD-u godišnje umre oko 500 ljudi od salmonele.

Citat
Da li razmišljate o dijetama na bazi mesa, kao na primer o Atkinsonovoj dijeti? Evo šta kaže  o tome Dr John McDougall: „Ja ih zovem 'dijete koje te razbole', jer one prouzrokuju ketozu – stanje do koga doĂ°e kada smo ozbiljno bolesni. Tako ih zovem zbog toga što hrana koju preporučuju – meso, piletina, slanina, jaja i sirevi – jeste hrana za koju Heart Association (Koronarno udruženje) i Cancer Society (Udruženje za rak) kažu da uzrokuje najteže bolesti.”


Citirao sam samo par stvari, ima jos gomila toga. Ne znam, ali mislim da je skoro ceo ovaj tekst cista glupost. Sta vi mislite?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 18 upita.