TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:43:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nebuloze  (Pročitano 6290 puta)
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #16 poslato: Oktobar 16, 2012, 12:52:46 pre podne »

http://www.youtube.com/watch?v=kFM5VHH8wNA

:)

Masa je mama!!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 15, 2012, 10:47:38 posle podne »

U tekstu se, izmedju ostalog, spominje i meso kao uzrocnik raka. A ja znam dosta primera iz prakse koji opovrgavaju tu tvrdnju.
Da, ja sam cuo za crveno meso da je kancerogeno...

Ja sam cuo da je pola hleba i namaz pastete  ( jetrene uglavnom ) za dorucak bingo premija za dobru masu :P i naravno solja caja da se ushi zagreju kad dodje hladno vreme :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 15, 2012, 05:25:49 posle podne »

U tekstu se, izmedju ostalog, spominje i meso kao uzrocnik raka. A ja znam dosta primera iz prakse koji opovrgavaju tu tvrdnju.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 15, 2012, 01:52:49 posle podne »

Na jedno uvo udje na drugo izadje..taj rad...meni su jaja glavni izvor proteina tako da ne bih dalje komentarisala...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 15, 2012, 01:42:31 posle podne »

Pojedoh 5 jaja jutros, osecam se ko zmaj :D ... Znaci da sam ispunio kvotu za naredne dve nedelje,posto je preporucena doza 2 jaja nedeljno :P
Lol, meni se moji ljute sto jedem 5 jaja, ja kazem samo belance, oni kazu 'nema veze nabices belancevine' AHAHAHAHAH

A brate svi smo to prosli i to pametovanje matoraca. .ali ako imas dovoljno strpljenja preobrazices ih,samo vera i strpljenje cine cuda ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 15, 2012, 01:28:06 posle podne »

Pojedoh 5 jaja jutros, osecam se ko zmaj :D ... Znaci da sam ispunio kvotu za naredne dve nedelje,posto je preporucena doza 2 jaja nedeljno :P
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 15, 2012, 12:09:32 posle podne »

Upravo tako - svako ima pravo na svoj izbor. Nikada vegetarijance nisam uzeo u usta, iako mi se ne dopada ta meĂ°usobna prozivka...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 15, 2012, 12:06:54 posle podne »

http://www.vegetarijanstvo.rs/Kako%20se%20zdravo%20hraniti.htm


Citat
Da kažemo nekoliko reči o jajima. U 100g. žumanceta ima 1500 mg. holesterola. Radi poreĂ°enja, 100g. svinjetine ima 96mg. holesterola. Svi znamo koliko je opasna svinjetina i holesterol iz nje, ali su jaja 15 puta opasnija. PotvrĂ°eno je da jedenje jednog i po jajeta na dan, povećava za 32% rizik od infarkta. Gradivni materijal za estrogen, za koji se sumnja da je uzročnik raka dojke, je holesterol. Infarkt i šlog smo već spomenuli. Tu su još kamen u žuči, onkogeni virusi, salmonela itd. U SAD-u godišnje umre oko 500 ljudi od salmonele.

Citat
Da li razmišljate o dijetama na bazi mesa, kao na primer o Atkinsonovoj dijeti? Evo šta kaže  o tome Dr John McDougall: „Ja ih zovem 'dijete koje te razbole', jer one prouzrokuju ketozu – stanje do koga doĂ°e kada smo ozbiljno bolesni. Tako ih zovem zbog toga što hrana koju preporučuju – meso, piletina, slanina, jaja i sirevi – jeste hrana za koju Heart Association (Koronarno udruženje) i Cancer Society (Udruženje za rak) kažu da uzrokuje najteže bolesti.”


U svakom slucaju, svako ima prava na svoj izbor. Po meni, ima nelogicnosti u tekstu ( 1500 mg holesterola, ne znam odakle taj podatak ), drugo, postoje studije koje pokazuju da jaja sadrze antioksidante ( to se kosi sa tim da izazivaju rak )...Sto s tice oboljenja srca, tacno je da su preporuke americke asocijacije za bolesti srca i krvnih sudova 2 jaja nedeljno, ali preporuke sigurno nisu napravljene za one koji redovno vezbaju.
Sačuvana
coldwater
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


I'm a lead farmer motherfucker.

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 15, 2012, 08:18:11 pre podne »

gluposti na koje ne treba gubiti vreme. koga ne mrzi nek pogleda istoriju vegetarijanstva u zapadnom drustvu i bice vam jasno cemu vegetarijanska ishrana sluzi. uzivo ne tolerisem takve gluposti u svom okruzenju i ne mrzi me da se raspravljam, ali na intenetu ne moze covek da ispravlja krive drine. samo vi jedite meso i jaja i opustite se.

http://imgs.xkcd.com/comics/duty_calls.png
Sačuvana
--
cheers,
milan.
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 15, 2012, 02:30:24 pre podne »

Ma ti si vec jednom nogom u grobu. :D
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 14, 2012, 08:06:58 posle podne »

Jeo sam 10 jaja dnevno oko mesec dana,a rezultati su bili ok.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 14, 2012, 07:52:01 posle podne »

Pre ce vegeterijanac da zavrsi u grobu nego mi sa mesom i jajima.. nek pisu sta hoce, sve neki naucnici u zadnje vreme, neka mlate u prazno..Imam jednog poznanika nutricionistu koji je vegan.. samo sto ga vetar ne oduva kad prelazi most..kako onaj covek zivi ne znam,a da je zdraviji od nas..pa i ne znam bas ;)
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 14, 2012, 05:52:25 posle podne »

"PotvrĂ°eno je da jedenje jednog i po jajeta na dan, povećava za 32% rizik od infarkta."

Znaci ja bih do sad trebo da umrem 320 puta -.-'

Naravo da su sve ovo nebuloze, imas za primjer bog zna koliko profi bildera koji u ogromnim kolicinama jedu ovu hranu za koju oni tvrde da izaziva teske bolesti i plus jos uz to kad dodamo upotrebu steroida, a opet ti isti bilderi zive dugo kao i ostali ljudi.... Sta bre da jedem, travu cjeli dan da zvacem ko krava?!
Sačuvana
Nabukodonosor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 95

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2012, 05:51:00 posle podne »

I ja obozavam i voce i povrce, ali ovo da sada ne valjaju jaja i riba je stvarno kriminalno.
Sačuvana
NATURE
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1655


Чекам васкрсење мртвих, и живот будућег веka

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2012, 05:49:16 posle podne »

Ja samo znam da bez mesa, jaja i tako toga ne mogu adekvatno da se zasitim... Sto implicira da ako bih bio vegeterijanac, bio bih gladan 80% vremena... Tako da... Jescu sta hocu, pa dokle izguram :D  Bar cu umreti sit, ili me mozda udare kola pa ni ne stigne hrana da me ubije x)  Ne treba se previse oprerecivati. Treba i mesa i povrca i svega ali umereno.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.168 sekundi sa 17 upita.