TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 02:07:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pisiform bone/joint  (Pročitano 2808 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Novembar 07, 2012, 10:38:07 pre podne »

Ok, istezanje jako važno - skraćen mišić pojačano opterećuje tetive, pripoje i zglobove.
Javljaj kako napreduješ...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #15 poslato: Novembar 07, 2012, 09:04:11 pre podne »

Mogu ti reći da sam bio prilično skeptičan da je u pitanju istezanje, ali sam probao i skontao da pomaže. Do sada sam imao najviše problema sa donjim delom tela i najviše pažnje sam posvetio istezanju nogu, kukova, gluteusa... Ali sad vidim da je i ovo nezaobilazan deo priče. Sad ću svaki trening istezati triceps, biceps, ramena, a onda se kotrljam preko bučica za trapez. Trapez je poseban mišić, koji mi je ukočen na obe strane tela, makar tako su mi rekle 2 različite maserke. Može biti da od trapeza kreće ta ukočenost, ali istezanje koje si prepotučio deluje pozitivno. Hvala dottore, javljam se sa nekim novostima   ;)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Novembar 07, 2012, 07:35:27 pre podne »

Radi obavezno istezanja za podlaktice i triceps na kraju treninga. Skraćen hipertrofisan mišić pojačano opterećuje tetivu.
Javljaj kako ide...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #13 poslato: Novembar 05, 2012, 02:30:39 posle podne »

Ako ima nešto jako na ruci, onda je podlaktica ;) POjačaću zagrevanje, malo ću spustiti težine, pa pod led ako bude problema. Javiću se sa nekim novostima  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Novembar 05, 2012, 12:38:18 posle podne »

Smanji težine, jačaj podlaktice, radi istezanja za triceps... Dobro se zagrej na početku treninga. Posle masiraj ledom ako ima bola.
Javi kako ide.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #11 poslato: Novembar 05, 2012, 08:50:43 pre podne »

Opet kod mene malo problema sa tetivama ruku. Napravio sam pauzu duže od 7 dana, ali sad mi se javlja novi bol/zatezanje.

Ne znam kako se zove ta kost, ali evo opet sam stavio sliku. Dakle od ove kosti, sa unutrašnje strane premea ramenu. POmislio sam da je to sindrom golfer's elbow, ali kako vidim da je to slučaj bol bi išao prema šaci od ove kosti (na podlakticu), a kod mene ide na drugu stranu - prema zadnjem ramenu, tj. ovako kako sam označio na slici. Imam osećaj kao da je bol od lakta u caput mediale m. tricipitis brachii, ili neka tetiva koja se tu nalazi...

Sve u svemu, to se dešava kod benča u negativnoj fazi pokreta, sad je počelo i kod stojećih potisaka, u kombinaciji sa pisiform bone momentom od ranije. Uzeo sam lioton gel, masirao ledom, pisiform se smirio, nemam otoka, sad sam prešao na biofreeze gel, mažem 4 puta dnevno, budem ladan ko špricer pola sata posle mazanja  ;D

Dosta mi je pauze. Da izbacim potiske neko vreme ili... Šta su predlozi? Hvala unapred  :)
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 29, 2012, 04:49:18 posle podne »

Evo jedno pitanje za dottorea:

Imam bol i malo mi je otekao ovaj deo šake/zgloba iz naslova. Da se bolje razumemo tu je i ilustracija  :)

Dakle, pisiform bone ili neka tetiva koja se vezuje tu na kost. Ranije sam imao problema sa desnom šakom, pa sam mislio da mi je to od stalnog prislanjanja tog dela zgloba na sto kad radim na kompjuteru sa mišom. POsle nekog vremena to je prošlo samo od sebe.

No, sinoć sam napravio neki neobičan pokret levim zglobom/rukom kad sam se iz stojećeg stava dlanom naslonio na krevet i jako mi se zategla ta tetiva, tako da sam jutros po buĂ°enju teško pomerao dlan ruke unazad, tu takoĂ°e osetim zatezanje i neki bol. Sad sam siguran da nije od miša, pošto je leva ruka u pitanju ;)

Sve u svemu, malo sam to izmasirao prstima i sad je već bolje.

Inače, imam malo slabije zglobove, ili previše razgibane (kako to već nazvati) tako da kod potisaka, benchpress na prvom mestu, ako nisam dobro utegao zglob - beži mi jako šaka ka nadlaktici, jednostavno zglob kao da ne drži dovoljno jako.

Interesuje me kakva je ovo kost, koja je ovo tetiva, kakvo može biti istegnuće i kako to sanirati. Da li postoji neka preventiva itd. Manje više, nije to bol koji bi me omeo da radim sa kilažama kao do sada, ali ipak me interesuje jer mi skreće pažnju i dekocentriše... 
u pitanju je upala pripoja tetive m. flexor carpi ulnaris, koji se pripaja na os pisiforme. Naglim pokretom si istegao pripoj tetive, a sobzirom na otok dosta verovatno j došlo i do otoka pripadajuće burze.
Potrebno je masiranje ledom 3 x po 10 minuta, posle toga lioton gel. Mirovanje pet dana....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 29, 2012, 04:44:13 posle podne »

Polio sam se dva puta juče i nije loša fora, manje se oseti to neprijatno zatezanje u tom delu zgloba. Nastaviću i dalje, proći će to već, jutros je neuporedivo bolje u odnosu na juče ujutru...

DOKTORE, šta bi od odgovora? Prozbori nešto na temu, ti si jedini moderator ovog dela, a tema je vezana za sportske povrede  :) ako nemaš puno informacija o ovoj koščici ili povredama ovog dela zgloba, i to je ok  ;) 
:-X
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 26, 2012, 11:24:35 pre podne »

'de je loša fora, zašto bi te lagao? ;) Videćeš koliko je tek vredna na duže staze. ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 26, 2012, 09:15:28 pre podne »

Polio sam se dva puta juče i nije loša fora, manje se oseti to neprijatno zatezanje u tom delu zgloba. Nastaviću i dalje, proći će to već, jutros je neuporedivo bolje u odnosu na juče ujutru...

DOKTORE, šta bi od odgovora? Prozbori nešto na temu, ti si jedini moderator ovog dela, a tema je vezana za sportske povrede  :) ako nemaš puno informacija o ovoj koščici ili povredama ovog dela zgloba, i to je ok  ;) 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 25, 2012, 02:13:31 posle podne »

Radi koliko ti prija. Vidi da osetiš da temp prodire unutra. Za šake je kratak tretman npr minut u hladnoj, min u toploj pa x 3 i finišer hladnom.

Kad sam baš imao problema radio sam i 4x dnevno uz masti par putaa dnevno, mada je to bilo samo par puta i to radiš kad ti treba baš intenzivan oporavak, ovako radi po potrebi. Probaj pa ćeš detalje sam izvaliti i optimizovati metodu po svojim merama.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 25, 2012, 01:59:56 posle podne »

a vidim da polivate sa tom hladno/toplom varijantom, nikad nisam probao, ali sad nemam šta da izgubim - probaću pa javim dal ima nekog poboljšanja... koliko dugo radiš te intervale toplo/hladno i koliko ukupno? hvala, biće to i opasnije, tu mi ne treba pisiform joint  :D :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 25, 2012, 01:55:49 posle podne »

Počeli smo priču u onoj temi o pomoćnim sredstvima da ne dužim ovde. Kad je zglob na šakama u pitanju udri po toplo hladnoj terapiji. Meni sporadično stradaju šake i veruj mi da možda i najbolje radi posao. Pre treninga razmišljaj o nekoj vrsti pasivnog zagrevanja tog dela (utopljavanjem, crvena konjska mast). Najviše stradaš kad je zglob hladan i podvrgnut velikom opterećenju u isto vreme.

ps - opasno mrtvo ;)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 25, 2012, 12:23:42 posle podne »

Nažalost, mislim da ti neće pomoći msm/glukozamin. Ja sam koristio animal flex, nodol, msm/glukozamin, joint tech, u raznim razmacima i kombinacijama. Bez obzira na to, dva puta sam fasovo istu stvar. Samo me interesuje neko stručno mišljenje da li je ovo povreda/istegnuće uobičajena stvar i kako se boriti sa ovim...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nemanja90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 48

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 25, 2012, 12:07:51 posle podne »

Ja takodje veliku muku mucim sa zglobovima, naravno u glavnom kad radim bench, u pocetku je bilo samo kad natrpam kilazu,a sad steznike zategnem i na zagrevanju,ali se javio veci problem i to je bas ovaj koji si ti ovde naveo. Kad stavim vecu kilazu, imam osecaj ko da ce da mi se raspadne taj deo tu,koji si zaokruzio,i hteo sam ovih dana da pokrenem slicnu temu. No, ja sam prekjuce narucio glukozamin & chondroitin + MSM i kapiram da ce mi u neku ruku to pomoci.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.106 sekundi sa 17 upita.