TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 10:49:30 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pisiform bone/joint  (Pročitano 2807 puta)
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:25:02 pre podne »

Evo jedno pitanje za dottorea:

Imam bol i malo mi je otekao ovaj deo šake/zgloba iz naslova. Da se bolje razumemo tu je i ilustracija  :)

Dakle, pisiform bone ili neka tetiva koja se vezuje tu na kost. Ranije sam imao problema sa desnom šakom, pa sam mislio da mi je to od stalnog prislanjanja tog dela zgloba na sto kad radim na kompjuteru sa mišom. POsle nekog vremena to je prošlo samo od sebe.

No, sinoć sam napravio neki neobičan pokret levim zglobom/rukom kad sam se iz stojećeg stava dlanom naslonio na krevet i jako mi se zategla ta tetiva, tako da sam jutros po buĂ°enju teško pomerao dlan ruke unazad, tu takoĂ°e osetim zatezanje i neki bol. Sad sam siguran da nije od miša, pošto je leva ruka u pitanju ;)

Sve u svemu, malo sam to izmasirao prstima i sad je već bolje.

Inače, imam malo slabije zglobove, ili previše razgibane (kako to već nazvati) tako da kod potisaka, benchpress na prvom mestu, ako nisam dobro utegao zglob - beži mi jako šaka ka nadlaktici, jednostavno zglob kao da ne drži dovoljno jako.

Interesuje me kakva je ovo kost, koja je ovo tetiva, kakvo može biti istegnuće i kako to sanirati. Da li postoji neka preventiva itd. Manje više, nije to bol koji bi me omeo da radim sa kilažama kao do sada, ali ipak me interesuje jer mi skreće pažnju i dekocentriše... 
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 17 upita.