TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:15:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko programa .  (Pročitano 13143 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #24 poslato: Novembar 02, 2012, 05:45:10 posle podne »

Potrudicu se :)

Mogu npr ovako posto sada narednih mesec dana idem popodne u skolu...Ustanem ujutru pojedem
ovsene jedno 100 gr potopljene u mleko (odmasceno).
Onda posle teretane sibnem protein.
za rucak biram da mama skuva sto nemasnije...
u skoli bi pojeo po jabuku neku za uzinu jer bas i nemam nekih opcija.. a vecera ne znam sta bi? Moze tunjevina neka ili ne znam...


p.s. i mnogo ste me i uplasili..  :D
To ostalo mi sala :) al nije imam samo viska koze.




Ujutru obavezno jaja, nece samo ovsene da te drze..moras tu i proteina uz njih, jaja su ti najbolja za jutro, jer ces imati dovoljnu snagu za trening..(ako ti bas smetaju 4 cela jaja, cepaj dva zumanca i 5 belanca )

I nema sta da se plasis,bitno je da si shvatio da gresis,i da je vreme da okrenes list..

Ne verujem da ti je tu samo koza ostala..imas verovatno dosta masti..
Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #23 poslato: Novembar 02, 2012, 05:41:21 posle podne »

Potrudicu se :)

Mogu npr ovako posto sada narednih mesec dana idem popodne u skolu...Ustanem ujutru pojedem
ovsene jedno 100 gr potopljene u mleko (odmasceno).
Onda posle teretane sibnem protein.
za rucak biram da mama skuva sto nemasnije...
u skoli bi pojeo po jabuku neku za uzinu jer bas i nemam nekih opcija.. a vecera ne znam sta bi? Moze tunjevina neka ili ne znam...


p.s. i mnogo ste me i uplasili..  :D
To ostalo mi sala :) al nije imam samo viska koze.


Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #22 poslato: Novembar 02, 2012, 05:37:53 posle podne »

.Sad je druga prica,ali za to je bilo potrebno vreme.

Upravo je ovo misao koja ti je najpotrebnija ! Lepo je rekao Stefan, zato lagano citaj,uci informisi se..isprobavaj i pusti da vreme radi  ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #21 poslato: Novembar 02, 2012, 05:36:48 posle podne »

Smrsao si jer si ranije jeo mnogo djubreta,a onda si samo tu kolicinu djubreta smanjio za odredjeni procenat koji je bio dovoljan da smrsas. ;)


P.S nemoj da te brine to,ja sam od 6 razreda osnovne do 3. srednje pio bar 2 L koka kole,jeo oko 300 g cokolade,dorucak rucak i vecera su bili pizza,margarini,pastete,salame,mortadele,kackavalji,Tost (ummm tost :D ),burek i ostalo. Unosio sam po 5-6 hiljada kalorija a imao plocice,sve dok se nisu desile odredjene stvari koje su me naterale da pocnem da ucim,nadjem Pansport forum i citam...Sad je druga prica,ali za to je bilo potrebno vreme.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #20 poslato: Novembar 02, 2012, 05:25:29 posle podne »

Drugar trebas menjati sve..nigde veze :/// Sve ti je manje vise pogresno

Vecera salama,namaz ? To zaboravi, pre toga si kazes imao drugaciju veceru ? samo parce hleba ? Ma daj,uff..ne tako..
Zacementiras se virslama i namazima,niti mleko ti treba uvece,bolje ubaci posni sir..

Ajd ovako ukratko cu napisati, Ujutru mozes ubaciti ovsene jedno 100 gr, utopiti jogurt,mleko ili vodu biraj..Mleko koje pijes uvece prebaci za jutro,vise ti je tada potrebno,i sibni 3-4 jaja,koliko si u mogucnosti.. Rucak posto nemas bas mnogo da biras, reci majci da sprema sto nemasnije i da ubaci kvalitetno parce mesa od 200 gr, bilo teletina piletina itd..tad ubaci 2 parceta hleba integralnog,krompir bi bio bolja opcija kao i pirinac,ali mozes i hleb slobodno u tom obroku pre treninga..u uzinama ubacuj kvalitetne masti,koje nalazis u bademu,kikirikiju,orasima..i mozes po jednu jabuku,banane NE,ne trebaju ti tada..
Posle treninga naravno whey protein minimum 30 gr ,i cepas kuci i tu u obroku posle treninga ubaci tunjevinu ili neku ribu,eventualno ponovo sa krompirom,pirincem,ako bas nisi u mogucnosti za njim,parce hleba,ili dva..jer ti trebaju ugljohidrati posle treninga..Kasna vecera pred spavanja ela sir nemasni,i to je ti je u sustini to..'
Salate cepas neograniceno,jer one jedva i da imaju neku kaloriju
Ako i dalje zelis da mrsavis gledaj da ti posle 20h budu obroci bogati proteinima, ugljohidrati ti ne trebaju tada..

Naravno da neces moci uvek sve ovo da pratis ali to su ti odredjene smernice da vidis gde si gresio,pa ti stavi na papir i promisli
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2012, 05:31:19 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #19 poslato: Novembar 02, 2012, 04:33:16 posle podne »

Hmm, bas ste me bacili u razmisljanje sada...Pocrveneo sam  :-[
Stvarno ne znam, gde sam gresio..A uspeo doci do tolikog napretka.
Moze neko da mi pojasni jer ocigledno se hranim ocajno...I sa katastrofalnom djetom sam smrsao!  >:(




Polako momce.. sto se ljutis,ljudi razmenjuju misljenja,  a nekad grubo reaguju kada procitaju gomilu besmiislica, i mora se tako da bi neko krenuo da slusa..

Rekao si gomilu budalastina..savetujes decka da jede virsle ? zasto ? kako to one prodju kroz stomak ? to je prvo
Drugo ? Zasto da radi za noge 50 ponavljanja ? Cemu to ?
Trece? Banana pre treninga ? Zasto ? Koju to snagu banana daje mesto kreatina ?

Ne sporim ja da si smrsao, ali je pitanje kako si smrsao ? Jer sa takvom ishranom verovatno si od 20 kg pola izgubio u misicima,i dalje imas salo oko sebe..Nije bitna vaga nego ogledalo..

Dakle bez ljutnje,objasni sta si hteo ovim sve reci,i zasto je sve to korisno za coveka,pa diskutujemo dalje,i ne reaguj burno na sve ovde'


I nisu ovde polupani likovi, ima dosta iskusnih rekreativaca i ljudi koji nesto znaju i zele da udele savet

Ne sporicem ja da neko ovde ne zna...Najverovatnije vise od polovine registrovanih zna bolje od mene. Samo ne znam gde sam ja gresio, Zanima me dal sam vodio toliko losu ishranu? Hocu da promenim i hocu da radim na tome...Sala bas i nemam, vise strucnjaci, lekari, treneri profesionalci u ovom sportu kazu da je to sada koza koja ce se vremenom zateci.Od treniranja, samo treba vremena....Krv mi je pre bila u ocajnom stanju, sad je dobra.Hvala Bogu.

Ja i nisam bas imao nesto para sad da koristim idealnu hranu, samo sam smanjio unos kalorija, izbacio masno, testenine kolu i gazirane sokove i jeo integralni hleb. Slatkise su mi rekli da jedem samo ujutru ako bas imam potrebe za njima.

od prilike mi je tekao ovako dan :

Ustanem pojedem
07:00 Pola parceta hleba i virslu
10:00 pojedem bananu i jabuku
onda rucak oko 13:00 sta mama skuva...(samo sam izbegavao da mi pohuje meso i kad ima krompira nejedem hleb)
oko 16h znao sam da pojedem po jabuku jednu ili pojedem krisku lubenice uglavnom voce neko...
vecera oko 18:30 pojedem parce hleba.

Sto se tice treninga, ustanem ujutru otrcim oko 7-8km
pa odem izmedju 10h i 13h u teretanu i onda na plivanje...

Zanima me, dal sam gresio i sta trebam da menjam? da me uputite :) zato sam ovde...Da mi pomognete jer ocigledno sam gresio, i nemam pojma ...:(


p.s. Ono mi je bila ishrana kad sam mrsavio...I skidao kile.

Sad mi je drugacija.
Ujutru pre treninga jedno sat vremena pojedem malo jacu hranu da imam snage da odradim trening.Pa popijem protein posle treninga, i onda rucak kao i obicno.Sta mama skuva. Obicno trazim ribu neku, piletinu...Ili ako nista, trazim grasak, slatki kupus.i Onda uzina, jabuka ili banana ili neko voce.A Vecera.Virsla, salama sa nekim namazom. i odmasceno mleko.

Sta treba menjati pedjoni, dajte mi smernicu :)
 




« Poslednja izmena: Novembar 02, 2012, 05:08:16 posle podne od strane whey3500 » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #18 poslato: Novembar 02, 2012, 02:35:05 posle podne »

Hmm, bas ste me bacili u razmisljanje sada...Pocrveneo sam  :-[
Stvarno ne znam, gde sam gresio..A uspeo doci do tolikog napretka.
Moze neko da mi pojasni jer ocigledno se hranim ocajno...I sa katastrofalnom djetom sam smrsao!  >:(




Polako momce.. sto se ljutis,ljudi razmenjuju misljenja,  a nekad grubo reaguju kada procitaju gomilu besmiislica, i mora se tako da bi neko krenuo da slusa..

Rekao si gomilu budalastina..savetujes decka da jede virsle ? zasto ? kako to one prodju kroz stomak ? to je prvo
Drugo ? Zasto da radi za noge 50 ponavljanja ? Cemu to ?
Trece? Banana pre treninga ? Zasto ? Koju to snagu banana daje mesto kreatina ?

Ne sporim ja da si smrsao, ali je pitanje kako si smrsao ? Jer sa takvom ishranom verovatno si od 20 kg pola izgubio u misicima,i dalje imas salo oko sebe..Nije bitna vaga nego ogledalo..

Dakle bez ljutnje,objasni sta si hteo ovim sve reci,i zasto je sve to korisno za coveka,pa diskutujemo dalje,i ne reaguj burno na sve ovde'


I nisu ovde polupani likovi, ima dosta iskusnih rekreativaca i ljudi koji nesto znaju i zele da udele savet
« Poslednja izmena: Novembar 02, 2012, 02:45:53 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #17 poslato: Novembar 02, 2012, 01:56:11 posle podne »

Hmm, bas ste me bacili u razmisljanje sada...Pocrveneo sam  :-[
Stvarno ne znam, gde sam gresio..A uspeo doci do tolikog napretka.
Moze neko da mi pojasni jer ocigledno se hranim ocajno...I sa katastrofalnom djetom sam smrsao!  >:(

Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #16 poslato: Novembar 02, 2012, 01:23:27 posle podne »

Ne znam mozda mislite da lupam, al ja sam skinuo 20 kila ;)
Nisam pio kolu jer svi pricaju da je OTROVCINA i da gazirano usporava metabolizam!
Jeo virsle nekako sam se bolje osecao, i kao sto sam rekao.Prodju kroz stomak.
Za bananu nisam siguran, jeo sam je i pre i posle treninga.
A pojas za spasavanje ti je vezba.Vrlo dobra i korisna  ;D


PlaviDiv ako hoces pomoc javi se na pp...Ja necu da pisem na ovoj temi ima mnogo polupanih likova ^^

Tebra ti ako se ne zezas onda nemas pojma,pa tacno da si skinuo i 120 kg.
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #15 poslato: Novembar 02, 2012, 01:06:25 posle podne »

Ne treba ti proteinska dijeta...ishrana ti je malo reci ocajna...MORAS nju maksimalno da sredis..cesci obroci, dorucak, proteini+ugljeni hidrati, neku uzinicu, zatim rucak proteini+UH, obrok posle treninga takodje proteini+UH i ne preskaci veceru, za veceru jedi iskljucivo proteine,,coca colu izbaci...Dokle god ne sredis svoju ishranu nemas potrebe da uzimas suplementaciju...Kreni prvo od osnovnog...
Sačuvana
draganbl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #14 poslato: Novembar 02, 2012, 12:48:57 posle podne »

Nisam htio prošli put da budem negativan, ali ovo je previše. Kakve viršle, kakvih 50 ponavljanja, kakav sok od jabuke?! Šta će dečku od 16 godina sagorjevač masti, a pri tom dnevno jede samo jedan ili dva normalna obroka, i to izmeĂ°u 14.00 i 17.00?!

Plavi div, prva stvar koju treba da naučiš- ne slušaj svakoga  ;)

Pozdrav!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Novembar 02, 2012, 10:48:14 pre podne »

Moze pomoc sta je to  internisticki pregled,ekg,ekg pod opterecenjem ? probao sam da izgooglam ali nisam nasao odg ?
Idi kod lekara sportske medicine i odradi sve preglede,imao si 130 kg,sada imas 100kg i obrati se nekom personalnom treneru koji ce ti pomoci ,bio si jako gojazan i dalje imas visak kilograma i potrebno je odraditi sve analize .
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #12 poslato: Novembar 02, 2012, 09:30:16 pre podne »

Ti si veoma mlad momak i vreme je pred tobom.Razloga za t
zurbu nema,za pocetak sredi ishranu jer trenutno je pogresna.Za suplemente ima vremena a ishrana je prioritet.
Sačuvana
whey3500
Gost
« Odgovor #11 poslato: Novembar 02, 2012, 08:05:50 pre podne »

Ne znam mozda mislite da lupam, al ja sam skinuo 20 kila ;)
Nisam pio kolu jer svi pricaju da je OTROVCINA i da gazirano usporava metabolizam!
Jeo virsle nekako sam se bolje osecao, i kao sto sam rekao.Prodju kroz stomak.
Za bananu nisam siguran, jeo sam je i pre i posle treninga.
A pojas za spasavanje ti je vezba.Vrlo dobra i korisna  ;D


PlaviDiv ako hoces pomoc javi se na pp...Ja necu da pisem na ovoj temi ima mnogo polupanih likova ^^
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #10 poslato: Novembar 02, 2012, 07:09:01 pre podne »

A u teretani radi kao sto si radio. Ali npr kad radis noge radis sa manjom kilazom po 50 ponavljanja.
Radis kardio, biciklo, na traci. Pojas za spasavanje, trbusnjake.

Izbaci tu coca-colu to je otrov, jeste zero ali je gazirano i usporava metabolizam.
Nemoj da jedes Majonez, margarin, tvrdi sir, salamu...To goji jako.

Jedi virsle dobre su i najedes se, a prodju brzo kroz stomak.
Ako vec pijes, pij sokove od jabuke.

Pre treninga pojedi bananu. Imaces snage tako da ti netreba kreatin :)


profi trolling  :D

Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.