TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:25:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Aminokiselinske smese ?  (Pročitano 3127 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #13 poslato: Novembar 06, 2012, 06:39:28 posle podne »


Postavio sam pitanje zbog finansijskih razloga. 150 gr muslija ujutru oko pola 8,pa onda nesto intergralno sa jogurtom oko 9 i 40(veliki odmor),trening u 14:10,rucak oko 16(tad uglavnom pojedem dosta;uglavnom je meso,supe,corbe uz obaveznu salatu),nakon toga uvek spavam sat i po,i onda pojedem ili ono sto sam za rucak u manjim kolicinama ili neku tunjevinu,jaja i sl. Drugacije ne mogu da organizujem dan. Jos uvek ispijam kreatin i protein,ali sam mislio da od januara krenem drugaciji program i uzmem amino umesto kreatina. Zato pitam da li da skupljam za Bcaa,a nakon toga i glutamin,ili da uzmem smese. :)

Trebalo bi prvo malo ishranu da sredis, ima tu mesta za bolje, pa onda da razmisljas o suplementima. Nije ovde tema, pa ako zelis mozemo prodiskutovati o ishrani u drugom delu foruma. I zasto da prestanes sa kreatinom a da uzmes BCAA? Nemaju veze jedan sa drugim.
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #12 poslato: Novembar 06, 2012, 06:22:33 posle podne »

Drugacije ne mogu da organizujem dan.

Ja od fakulteta ne stignem da se vratim kuci do 10 uvece (a napustim stan u 8 ujutru), zato uredno kuvam po 10-15 obroka unapred, rasporedim po taperverovim posudama i nosim sa sobom koliko mi je potrebno.

Znam da je nebitno ali cisto da ti pokazem da mozes drugarice organizovati dan.


Mislim da tebi treba vise dobre hrane, manje suplementacije.

pozdrav

Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Novembar 06, 2012, 04:36:57 posle podne »



Postavio sam pitanje zbog finansijskih razloga. 150 gr muslija ujutru oko pola 8,pa onda nesto intergralno sa jogurtom oko 9 i 40(veliki odmor),trening u 14:10,rucak oko 16(tad uglavnom pojedem dosta;uglavnom je meso,supe,corbe uz obaveznu salatu),nakon toga uvek spavam sat i po,i onda pojedem ili ono sto sam za rucak u manjim kolicinama ili neku tunjevinu,jaja i sl. Drugacije ne mogu da organizujem dan. Jos uvek ispijam kreatin i protein,ali sam mislio da od januara krenem drugaciji program i uzmem amino umesto kreatina. Zato pitam da li da skupljam za Bcaa,a nakon toga i glutamin,ili da uzmem smese. :)

Hm, ovde je dosta toga nesredjeno,ti razmisljas o aminoselinskoj smesi ? HM..

A druga stvar, rekao si da hoces da ubacis amino mesto kreatina ? Zasto bi se amino menjao kreatinom,kada su dve razlicite stvari,da si rekao amino zelim mesto whey-a pa da te i razumem,ovako mi je malo nelogicno :D Kreatin je kreatin, menja se samo boljim kreatinom ;)


Ja bih na tvom mestu razmisljao o ubacivanju mesa i jaja ( pa ce se razviti amino kad to sve progutas u procesu varenja i metabolizma ) ovako daleko si ti od BCAA, bacas pare time, jer ti je dosta toga nesredjeno, kazes postavio si pitanje zbog finansija ? Pa Bcaa nisu nimalo jeftine ako je tako, te 3000+ plus ulozi u kilograme mesa i kornete jaja
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2012, 04:43:30 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Novembar 06, 2012, 04:34:55 posle podne »

Po meni je najbolja aminokiselinska smesa peceno pile ,tako da ti ga od srca preporucujem :D

Pa da znas da si u pravu,mada ja preferiram jagnjetinu :-) ali da na skrecem sa teme BCAA prvo definitivno.

Po meni je najbolja aminokiselinska smesa peceno pile ,tako da ti ga od srca preporucujem :D

Pa da znas da si u pravu,mada ja preferiram jagnjetinu :-) ali da na skrecem sa teme BCAA prvo definitivno.

Nista si ne znas, jagnjetina je vec hard core smesa :D
Sačuvana
Staja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30


« Odgovor #9 poslato: Novembar 06, 2012, 03:57:12 posle podne »

Da li je bolje uzeti aminokiselinske smese ili posebno glutamin/bcaa?

Daj života ti, reci mi zašto si postavio baš ovo pitanje? U kojoj fazi treninga se ti trenutno nalaziš da moraš doneti jednu tako ozbiljnu odluku tipa koje amino kiseline su bolje ?

Kao ličnog trenra veoma me interesuje kako izgleda tvoj trening i ishrana kada si sve doveo na taj nivo detalja?

Unapred ti hvala ;P

Postavio sam pitanje zbog finansijskih razloga. 150 gr muslija ujutru oko pola 8,pa onda nesto intergralno sa jogurtom oko 9 i 40(veliki odmor),trening u 14:10,rucak oko 16(tad uglavnom pojedem dosta;uglavnom je meso,supe,corbe uz obaveznu salatu),nakon toga uvek spavam sat i po,i onda pojedem ili ono sto sam za rucak u manjim kolicinama ili neku tunjevinu,jaja i sl. Drugacije ne mogu da organizujem dan. Jos uvek ispijam kreatin i protein,ali sam mislio da od januara krenem drugaciji program i uzmem amino umesto kreatina. Zato pitam da li da skupljam za Bcaa,a nakon toga i glutamin,ili da uzmem smese. :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Novembar 06, 2012, 09:30:47 pre podne »

Po meni je najbolja aminokiselinska smesa peceno pile ,tako da ti ga od srca preporucujem :D

Pa da znas da si u pravu,mada ja preferiram jagnjetinu :-) ali da na skrecem sa teme BCAA prvo definitivno.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Novembar 05, 2012, 11:13:47 posle podne »

Po meni je najbolja aminokiselinska smesa peceno pile ,tako da ti ga od srca preporucujem :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Novembar 05, 2012, 11:06:59 posle podne »

Da li je bolje uzeti aminokiselinske smese ili posebno glutamin/bcaa?

Daj života ti, reci mi zašto si postavio baš ovo pitanje? U kojoj fazi treninga se ti trenutno nalaziš da moraš doneti jednu tako ozbiljnu odluku tipa koje amino kiseline su bolje ?

Kao ličnog trenra veoma me interesuje kako izgleda tvoj trening i ishrana kada si sve doveo na taj nivo detalja?

Unapred ti hvala ;P
« Poslednja izmena: Novembar 06, 2012, 03:57:01 posle podne od strane Staja » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Novembar 05, 2012, 03:13:38 posle podne »

oko ovoga su verovatno dosta oprečna mišljenja... ali ja bih se opredelila za čist whey uz dodatak bcaa i glutamina,

Ako nemaš whey, onda aminokiseline obavezno (tečne bolje, ako ne onda u tabletama).
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #4 poslato: Novembar 05, 2012, 11:27:57 pre podne »

I ja dajem prednost BCAA aminokiselinama pa glutaminu a onda kompleksu aminokis.. Ali daleko od toga da je greska uzeti samo komplex aminokiselina  ako je to iz finansijskog ili bilo kog razloga
Sačuvana
Be Happy!!!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2012, 10:18:30 pre podne »

Licno moj izbor prvo bcaa pa glutamin.Naravno i smese amina su ok ali bolja je prva opcija.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2012, 10:55:54 posle podne »

To je malo škakljivo pitanje i mnogo njih bira izmeĂ°u kompleksa AK i čistog BCAA. Odličan izbor i jedno i drugo.

Lično bih blagu prednost dao BCAA.
Sačuvana
Staja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 30


« Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2012, 09:52:48 posle podne »

Da li je bolje uzeti aminokiselinske smese ili posebno glutamin/bcaa?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.122 sekundi sa 17 upita.