TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 01:17:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pripoj pectoralis-a i deltoida ? ://  (Pročitano 5845 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Decembar 13, 2012, 12:51:02 pre podne »

Oporavak kod istegnuća mišića nije brz, posebno kada ideš na max opterećenja. Najvažnija su dobra istezanja povredjenog mišića-  Ruka ispravljen u laktu iza rmena zakačena o zid u nivou ramena i polako okrećeš telo ka suprotnom ramenu.
Može se uzimati kolagen c tablete, takodje može doći u obzir i fizikalna terapij. Najvažnije postepeno opterećenje 6-8 nedelja iSpod max, istezanja, propadanja NE 2 meseca!
Javi kako napreduješ
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #13 poslato: Decembar 05, 2012, 09:46:08 posle podne »

Kosi benc sam povratio 100% kapaciteta.. ravni i dalje radim samo bucicama, negde do 80-90% kapaciteta, pri maximum kapacitetu osecam i dalje bol u tom predelu, ravni benc mislim da je tu negde 70% kapaciteta,cisto sam bio probao jednu seriju da bih znao kako je..i 70% kapaciteta je granica bola i jako me nervira..preko mesec dana se to provlaci..Svega sam se pridrzavao, i generalno sam sanirao taj bol,ali nije nestao..Posebno me nervira jer mi stagnira napredak u ravnom bencu,koja mi je bila osnovna vezba,zajedno sa propadanjima, a i kod ovih ostalih vezbi trazio sam uglove da bih izbego taj glupi bol..propadanja nisam radio svo ovo vreme jer sam tada najvecu bol osecao..

Sta dalje ? Jel ima nesto konkretno za tetive, neka mast,krema, ali ne da mi zamaskira bol,nego da ga resava, tj.taj zapaljenski proces sta god da je..
Konjska mast mi pomaze,ali ne idem ka tome da potpuno fixiram taj bol,nego mi se cini da samo zavaravam sebe i vrtim se u krug..
Pomagaj doktore :D
« Poslednja izmena: Decembar 05, 2012, 09:47:40 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Novembar 13, 2012, 10:21:34 pre podne »

Ok, dobro radiš, napredak je sasvim dobar... Nastavi tako, postepeno podiži težine, dobro se zagrevaj pre treninga i obavezno istezanje posle. Posle povrede tetiva ostane zadebljala, može se stvoriti i neka priraslica. Sve to vremenom dodje na svoje, važno da si disciplinovan u treningu. Javi kako napreduješ... Pozz
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Novembar 12, 2012, 11:52:54 posle podne »

Javljam se doktore kao sto sam rekao ,i mogu konstatovati da sve lepo se vraca tamo gde je bilo..Dva treninga sam ultra laka za grudi odradio,danas je bio treci od pocetka te povrede..(mislim od dana kad je pocelo najvise da me boli, ima ukupno oko 15 dana od najveceg bola, a jedno mesec dana provlacenja laganog bola),  kosi benc sam lepo odradio skoro pa sa 90% opterecenja (bol nisam osetio)..ravni sam samo izolovao bucicama, jer nisam hteo da se jos forsiram jer znam da bi me bolelo ..a ni propadanja naravno..

Masirao sam se svakog dana 3x ledom lagano i polako na bolnom mestu malo i sire, radio sam istezanja pectoralisa dosta mi je to pomoglo, i konjsku mast mazem 2x dnevno, ujutru i pred spavanje..posle treninga se naravno dobro izmasiram ledom..

Za sada mogu reci da sve ide nabolje..bas sam bio psihicki malo izrevoltiran ovom povredom tetive,ali cini mi se da ce sve biti ok kroz 2-3 treninga..

E sad jedno pitanje : Zasto i dalje osecam napetost tetive na levoj strani gde se i javljao bol ? Na desnoj strani uopste nema napetosti i ne mogu da je napipam,samo na levu stranu. Ne boli me pri laganom pipanju rukom,nego malo jace kad pritisnem tu jednu tacku..ali bas se oseti razlika izmedju leve i desne tetive pectoralis majora i deltoida..

Dal je moguce da se malo izmestila ? Posla napred ?
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2012, 12:08:33 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Novembar 07, 2012, 11:51:16 posle podne »

 ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Novembar 07, 2012, 12:33:23 posle podne »

Hocu doktore, hvala na fleksibilnosti
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Novembar 07, 2012, 07:25:04 pre podne »

Ok, javljaj se povremeno kako napreduješ...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Novembar 06, 2012, 04:50:29 posle podne »

To piramidno se odnosi na dve tri nedelje a ne na jedan trening...

Ma mesec dana (4 treninga ) cu lagano raditi grudi cisto da ih ne zapostavim skroz..Prece mi je da resim taj bol zauvek,i dodatne komplikacije,nego da se dodatno povredim,  tako da cu pametno da radim narednih mesec dana.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Novembar 06, 2012, 04:39:03 posle podne »

To piramidno se odnosi na dve tri nedelje a ne na jedan trening...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Novembar 06, 2012, 04:33:08 posle podne »

potrebno Je vreme da povreda zaceli i da se tkivo regeneriše... Potrebno je da izbegavaš vežbe koje izazivaju bolove. Moraš malo da smanjiš gas, sve što radiš mora biti ispod granice bola. Potrebno je da kreneš sa manjim težinama pa polako da podižeš kilaže...

Ma obicno su mi i takvi piramidalni treninzi,ali necu sigurno 100% mogucnosti svojih da iskoristim, tu negde do 50-60% maksimuma cu dati za grudi..za ostale treninge nemam problema sve je korektno..samo kod treninga grudi
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2012, 04:23:32 posle podne »

potrebno Je vreme da povreda zaceli i da se tkivo regeneriše... Potrebno je da izbegavaš vežbe koje izazivaju bolove. Moraš malo da smanjiš gas, sve što radiš mora biti ispod granice bola. Potrebno je da kreneš sa manjim težinama pa polako da podižeš kilaže...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Novembar 06, 2012, 02:23:37 posle podne »

Pretpostavljao sam da je tetiva.. ali eto da proverim, hvala na odgovoru..
Masiram uglavnom svakog dana i sa ledom i mazem konjsku mast pre spavanja..i super mi reaguje..

Izbacicu ravni benc i propadanja,zagrevacu se laganim sklekovima, a sto se tice istezanja istezem se i u toku treninga,ne samo nakon, nego posle 2-3 ozb serije istegnem se.. treniracu sa malim tezinama neko vreme sto se tice grudi, malo cu vise sajlama i to je to,pa cemo videti sta ce dalje biti, izbegavacu bol i forsiranja, nadam se da ce za 3-4 nedelja bol utihnuti :/
 
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2012, 01:58:43 posle podne »

U pitanju je tetiva mišića pectoralis major, tj njen pripoj. Potrebno je da izbaciš propadanja mesec dana. Benč probaj da radiš, ali smanji težine da radiš bez bola. Za grudi još možeš raditi na mašini, sve mora da je bez bola. Pre treninga, tj na početku se dobro zagreješ. Na kraju obavezno istezanje grudnog mišića. Posle treninga izmasiraj ledom bolno mesto...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #1 poslato: Novembar 05, 2012, 03:02:39 posle podne »

Evo ovako , pre jedno mesec dana javio mi se bol na toj pripojnoj tacki izmedju pectoralisa i deltoida, e sad dal je tetiva ligament, ne znam..
Nakon  3-4 nedelje bol se postepeno povecavao (posebno pri bench press-u) na kosom bencu i letenjima me boli ali umereno, ali na ravnom benc press-u i propadanjima cim lakat ide mnogo nisko i rastegnem taj deo boli neverovatno, imam osecaj kao da se nesto odvaja..
Znaci bol je svake nedelje se povecavao 10-15 posto,tako da na zadnjem treningu jedva sam 60-70 % maksimalne tezine izvlacio, dakle bol je samo na levoj strani,desna ne, i imam osecaj napetosti te same zile pri dodiru

Pri ostalim treninzima, ledja,ramena,ruke itd nigde nemam problem,sem potiska iza glave za ramena kojeg i ne radim,ali ostalo je sve ok..samo pri treningu grudi javi se odmah na ravnom bencu,zadnja dva treninga sam jedva i odradio sa jako malom tezinom..

Dakle oznacio sam zutom tackom taj predeo bola otprilike, pa se nadam da ce me postovani doktori posavetovati sta dalje..

Koristio sam konjsku mast zelenu, koja mi umiruje bol i hladi to mesto, pa mi je ok nakon rashladjivanja..

Da napomenem, bol se ne javlja u mirovanju, vec pri treningu grudi ,uglavnom ravni benc i propadanja,tu najveci epicentar bola osetim..

Posto bol evo provlaci se vec mesec dana,moram to da resavam,da ne bih dalje mucio muku sa treningom grudi
Dakle sta bi moglo biti ? Jel tetiva,ligament ? Misic sam me ne boli,koliko provaljujem,nego ta pripojna tacka??
Sta dalje ?

Hvala unapred
« Poslednja izmena: Novembar 05, 2012, 03:09:50 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.