TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397144 Teme od strane 25044 Članovi Poslednji član: KiaraMcKil

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 24, 2024, 06:26:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Gaspari Qualitine  (Pročitano 2118 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2012, 04:04:09 posle podne »


2. Našao sam u špajzu, stara kupila dekstrozu, nemam pojma za šta joj treba, ali ukrao sam joj, tako da vas pitam i koliko dex-a ide uz ovaj kreatin?

Hvala

Pre treninga bih izbegla dekstrozu (jer ne trebaju ti nagli skokovi i padovi šećera u krvi u toku treninga, čitaj - padovi energije) ali posle treninga možeš dodati 20-30 g dekstroze zajedno sa proteinom i kreatinom, količina šećera zavisi od intenziteta treninga i od tvojih ciljeva. Ali svakako unos prostih šećera posle treninga ima svoje prednosti meĂ°u kojima su najvažnije podizanje insulina i brza obnova glikogenskih rezervi.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #5 poslato: Decembar 05, 2012, 04:02:53 posle podne »

To ti je monohidrat kao i svaki drugi, tako da sve monohidrate piješ na isti način. Uputstva mogu da odstupaju i tako prave zabunu.

Koristio sam ga pre nekih 6 meseci i mene je najviše oduševila njegova finoća, tj. stepen mikronizovanosti. Bukvalno kao šećer u prahu, ne možeš ništa osetiti u ustima. Jesi li i ti stekao takav utisak? :)

Jesam jesam, nekad kad nemam vremena stavim mjericu u usta i zalijem vodom. Fakat isto šećer u prahu..
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2012, 03:54:30 posle podne »

To ti je monohidrat kao i svaki drugi, tako da sve monohidrate piješ na isti način. Uputstva mogu da odstupaju i tako prave zabunu.

Koristio sam ga pre nekih 6 meseci i mene je najviše oduševila njegova finoća, tj. stepen mikronizovanosti. Bukvalno kao šećer u prahu, ne možeš ništa osetiti u ustima. Jesi li i ti stekao takav utisak? :)
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2012, 02:15:05 posle podne »

kreatin pij 5g pre i 5g posle treninga. Dekstroza služi da bi u izuzetno programiranoj dijeti, kao prosti šećer itiritirala pankreas da luči insulin, obično ljudi piju 30g posle treninga sa proteinom i kreatinom, kako bi ubrzali ugradnju...
Ako nisi sa ishranom dobro usaglašen-- tj. brljaviš sa prostim šećerima u toku dana, onda nemoj uzimati dextrozu, jer neće imati efekat za koji je uzimaš.

Kada ne treniraš, možeš uzeti posle doručka 5g kreatina i to je to.

Ooo pa gdje si ti Iron?! ;D
Važi, tako sam i uzimao, 5 prije 5 poslije. I još ću ubaciti dex danas.

Pa počeo sam jesti onako kako si mi ti rekao:

Doručak: Kajgana 3-4 jajeta
Užina: Banana + whey
Ručak: 200 gr piletine + pire krompir
Poslije treninga: Banana+whey
Večera: 300-400 gr piletine
Pred spavanje: Kazein
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2203


« Odgovor #2 poslato: Decembar 05, 2012, 01:55:27 posle podne »

kreatin pij 5g pre i 5g posle treninga. Dekstroza služi da bi u izuzetno programiranoj dijeti, kao prosti šećer itiritirala pankreas da luči insulin, obično ljudi piju 30g posle treninga sa proteinom i kreatinom, kako bi ubrzali ugradnju...
Ako nisi sa ishranom dobro usaglašen-- tj. brljaviš sa prostim šećerima u toku dana, onda nemoj uzimati dextrozu, jer neće imati efekat za koji je uzimaš.

Kada ne treniraš, možeš uzeti posle doručka 5g kreatina i to je to.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #1 poslato: Decembar 05, 2012, 01:30:38 posle podne »

http://ba.bodybuilding.com/store/gn/qualitine.html?_requestid=2918961

Kupio sam ovaj kreatin, i imam par pitanja:

1. Piše da ga uzimam samo jednom dnevno. Prije ili poslije treninga? Ili ga mogu piti i prije i poslije?

Directions For Qualitine: As a dietary food supplement, mix one serving of 5 grams (one level teaspoon) into at least 16 ounces (500mL) of water or other suitable liquid and drink within 15 minutes. Consume one serving per day. For best results, use this product as part of a proper diet and exercise program.

Best Before Date: See Side of Container.

Warnings: Do Not Exceed Recomended Daily Dose OF 5 Grams Per Day (One Single Dose). Food supplements should not be used as a substitute for a healthy and varied diet. Do not consume Qualitine powder without first mixing into at least 16 ounces (500mL) of water or suitable fluid. Drink plenty of water or other suitable liquid while using this product.


2. Našao sam u špajzu, stara kupila dekstrozu, nemam pojma za šta joj treba, ali ukrao sam joj, tako da vas pitam i koliko dex-a ide uz ovaj kreatin?

Hvala
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 18 upita.