TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 12:43:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Treba mi pomoc  (Pročitano 4391 puta)
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #10 poslato: Decembar 07, 2012, 02:46:26 pre podne »

Ne treba ti nista vise od onog sto ti je navela Mira.

Najbitnije je da naucis da se hranis pravilno.Prelistaj malo forum, nemoj da te mrzi. :)

Sačuvana
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #9 poslato: Decembar 07, 2012, 01:15:20 pre podne »

Miro,hvala za savet... :) Voleo bih da cujem jos necije misljenje ako moze...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #8 poslato: Decembar 07, 2012, 12:54:38 pre podne »

Dekstroza ti ne treba..ja bih ti preporucila whey, omega 3 i multivitamine za pocetak...
Sačuvana
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #7 poslato: Decembar 07, 2012, 12:08:56 pre podne »

Ok,stvarno hvala svima na savetima,ali mene i dalje kopka ono pitanje,sta uzeti od sumplementacije? U redu,protein definitivno da,ali da li treba jos nesto pored toga? Drugar me je savetovao dekstrozu posle treninga da pijem zbog bolje apsorbacije proteina,drugi mi je rekao da su tecne amino vrhunska stvar... Za ishranu vas sve razumem,i cak sta vise,potrazicu po netu jos nekih stvari,da sve to jos bolje ukapiram kako mi je najbolje,ali suplementacija me interesuje...hvala unapred
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2012, 03:53:32 posle podne »

Malo ne razumem deo sa vecerom,mislim hocu da smrsam,a trebao bih da jedem uvece? Do sad iz razgovora sa 3 nutricionista znam da ako zelim da smrsam ne bi trebao nista posle 5 ili 6 da jedem... I zasto ne bih smeo da pravim nagle promene u ishrani?

Jedna od najvećih greški je ta da se posle 5-6 ne jede ništa. Zašto bi to bilo tako?

Evo, spavaš recimo 8 sati... od 23 h do 7 h.  Dakle u tom slučaju bi jeo samo od 7 do 17 h i onda bi narednih 14 sati ostao bez hrane?  Ovo je jako opasno i tvoj organizam ostaje bez hranljivih materija, upadaš u katabolizam, usporavaš metabolizam i nećeš biti zadovoljan, a što je najgore nećeš se dobro osećati.

Ne treba da se prejedaš za večeru. Ali lagani proteinski obrok sa nekim povrćem je odlična varijanta. Ako imaš trening, iako kasno uveče (naprimer) posle toga MORAŠ jesti, da se telo što pre oporavi.

Ugljeni hidrati su naši najveći neprijatelj uveče iz razloga što je metabolizam tada prirodno najsporiji, a treba da imaš u vidu da višak hidrata odlazi u mast. Tu nema milosti. 

Dakle, predlozi za večeru:

- Omlet od jaja (sa više belanaca) sa pečurkama i možda malo šunke, čisto da da ukus, sa povrćem
- Supica od povrća sa kockicama belog mesa
- Salata sa tunjevinom i jajima
- Belo meso i salata, ili riba i salata
- Proteinski šejk sa malo mleka i nekoliko badema ako ne stigneš da pripremiš obrok
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2012, 03:04:05 posle podne »

A sto se tice jakog rezanja u ishrani,to nikako ne valja,jer samo ces zdravstveno da najebes..znaci postepeno smanjuj kalorije, i vidi kako ti telo reaguje..Gomila ljudi grese jer odjednom krenu sa jakom dijetom, izbace ugljene hidrate,i onda kada zavrse sa dijetom kada ponovo krenu da zderu,jos vise se ugoje, to je tzv.JOJO efekat..da ne bi to uradio sebi,jer verovatno zelis dugotrajne rezultate, informisi se na vreme sta i kako pre nego uradis nesto jako pogresno sa rigoroznim ^pink^ i ^blic zena^ dijetama
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Decembar 06, 2012, 03:01:20 posle podne »

Malo ne razumem deo sa vecerom,mislim hocu da smrsam,a trebao bih da jedem uvece? Do sad iz razgovora sa 3 nutricionista znam da ako zelim da smrsam ne bi trebao nista posle 5 ili 6 da jedem... I zasto ne bih smeo da pravim nagle promene u ishrani?

Ti tvoji nutricionisti nemaju pojma..Zasto ? Zato sto te savetuju pogresno,posle 5,6 sati da ne jedes ? Pa znaci za sledeci obrok da cekas 15 sati do jutra ? To je tako wrong,tako besmisleno..moras da imas 5-6 malih obroka dnevno, e sada ti je verovatno cilj da mrsavis.(ako sam razumeo imas bas dosta kg ?) nakon svih tih silnih pregleda moras da kombinujes razne jelovnike i vidis sta ti odgovara..Uglavnom i samo da ti je ishrana bazirana na proteinima uvece, nece te to gojiti vec samo ces od toga koristi imati..a i sa malim obrocima na 3-4 sata samo ces ubrzati svoj metabolizam i imati koristi,a ne stete..pusti ti te matore nutricioniste, radio sam sa njima,imaju sablon i 2-3 jelovnika iz 70tih godina..tebi je cilj da sa mrsavljenjem ostavis i nesto misica kojih imas,a ne da sprzis i to malo sto imas gladovanjem..Samo polako lagano postepeno,uradi sve analaize sto ti je Marko rekao , uci o ishrani,primeni na sebi to sto si naucio,ako ne valja,koriguj pomalo i postepeno,i doci ces do recepta svojeg..i naravno VEZBAJ STO JACE
Sačuvana
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #3 poslato: Decembar 06, 2012, 02:38:18 posle podne »

Malo ne razumem deo sa vecerom,mislim hocu da smrsam,a trebao bih da jedem uvece? Do sad iz razgovora sa 3 nutricionista znam da ako zelim da smrsam ne bi trebao nista posle 5 ili 6 da jedem... I zasto ne bih smeo da pravim nagle promene u ishrani?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Decembar 06, 2012, 02:29:51 posle podne »

Pod predpostavkom da si na dijeti koja se u mnogome razlikuje od ishrane koja te je dovela do 140 kg odmah cu ti reci da je tu greska.Nesmes da pravis nagle rezove u ishrani,vec postepeno da redukujes unos kalorija,odnosno dda menjas izvor kalorija.Prvo sto treba da uradis su lekarski pregled,procenat masti,misicne mase,telesne tezine,ekg,ekg pod opterecenjem ,nivo secera u krvi ,redovan trening 4x nedeljno ,4 izbalansirana obroka (nikako ne preskakati veceru).Sto se suplementacije tice prvo bih isao bez toga,pa tek kasnije bih ubacio mozda neki sagorevac,whey protein i multivitamin.
Sačuvana
Nestor
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14


« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2012, 01:05:36 posle podne »

E ovako. Nov sam ovde,registrovao sam se kako bi mi pojasnili nekoliko stvari u vezi kojih imam neudomice.
Visok sam 190cm,imam 140kg. Imam 20 godina,idem u teretanu oko pola godine. Cilj mi je da skinem oko 25kg,i da naravno,imam sto vise misicne mase.
Trenutno pijem glukosamin zbog zglobova,imam kuci i All max-ov glutamin. Treniram 4 puta nedeljno i treba mi vasa pomoc u vezi izbora najbolje suplementacije.
Hteo bih da napomenem da sam vec 2 nedelje na dijeti,i da bih se vodio tom nekom logikom,maksimalno zdrava ishrana,bez vecere,da pijem neki sagorevac,protein i recimo aminokiseline. Ali opet ono sto ne znam,kad vec imam glutamin,da li su mi potrebne i aminokiseline?
Voleo bih kada bi mi neko sastavio spisak najboljih stvari koje bi mi pomogle. Takodje sam mislio da uzmem neki vitaminsko-mineralni kompleks i nesto za jacanje imuniteta,posto ide sezona gripa a ja sam prilicno smanjio sa ishranom,pa da se ne razbolim bezveze.
Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.