TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:02:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi, kada i koliko?  (Pročitano 2620 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Decembar 08, 2012, 08:35:52 posle podne »

Sledece nedelje uzimam ActivLab BCAA XTRA (bcaa+l-glut), vitamin Dymatize Super Multi i UN Omega 3.

Ok nisam znao da bih mogao da smanjim toliko cak i da preskocim kad netreniram whey i to...
Isto vazi i za Dyma burn ili to da pijem i danima bez treninga?

zz

Nadam se da si shvatio da je rec suplement, dodatak ishrani,i da trebas prvenstveno da jedes..tako da suplementi u danu netreniranja nisu obavezni,osim ako imas para da dodatne doze ispijas :) A mislim da svi stedimo itd..tako da u danu netreniranja samo zderi meso mani se ostaloG :D
Sačuvana
h0p3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2012, 08:28:04 posle podne »

Sledece nedelje uzimam ActivLab BCAA XTRA (bcaa+l-glut), vitamin Dymatize Super Multi i UN Omega 3.

Ok nisam znao da bih mogao da smanjim toliko cak i da preskocim kad netreniram whey i to...
Isto vazi i za Dyma burn ili to da pijem i danima bez treninga?

zz
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #3 poslato: Decembar 08, 2012, 08:20:36 posle podne »

Sto se tice suplementacije kada ne treniras, to zavisi od finansija,tj jel hoces to sto imas da stedis,ili pare nisu problem..Ali mislim da ti tada treba pre svega dobra klopa, suplementi i ne moraju..Cuvaj ih za dane treniranja,eventualno malo se osvezis sa glutaminom pred spavanje da te malo opusti, bcaa i whey moze a i ne mora..ponovo kazem sve zavisi od finansija
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Decembar 08, 2012, 08:19:12 posle podne »

Ja bih ti predlozio vit i min bar 2x dnevno, prvi put posle dorucka, drugi put nakon treninga posle cvrstog obroka ,ne znam sta uzimas od vit min komplexa ako imas posebno i magnezijum i cink moze i pred spavanje itd..ima razne varijacije ..,ali koji god samo prati neke ok doze i bice ok..omega 3 raspodelis 2x ili 3x u toku dana i to jej to..Za ovo ostalo znas

Sačuvana
h0p3
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Decembar 08, 2012, 08:08:06 posle podne »

Pozdrav svima,
zahvaljujuci Vasim savetima i predlozima u mom proslom topicu, dosta sam promenio ishranu, navike i vezbanje.
Ishrana je popravljena prilicno, smrsao sam 5-6 kila, dosta misica i snage sam dobio i prilicno sam zadovoljan promenom...

Ovom prilikom sam hteo da vas pitam, koje bi optimalno bilo vreme da se suplementi u okvirima mog trenutnog zivotnog tempa.

Od prosle nedelje koristim Dyma burn extreme i 100% TL whey protein.
Za par dana cu kupiti BCAA i L-glutamin, vitamine, minerale i omega 3.

Ustajem oko 08 i u teretani sam od recimo 12-13h (u tom nekom periodu, + - 30mins)
Popodne imam part-time posao, autocad crtanje znaci sedenje, nekih 4 sata.

Cini mi se da ako uzmem whey cim ustanem i odmah posle treninga, da mi ostatak dana nekako bude nepotpun.
Dali bi bilo bolje da uzimam whey u nekom drugom vremenu?

Dyma burn uzimam 1  pre dorucka i 1 pre treninga.

Trenutno izgleda ovako:
- 08:00,  po ustajanju whey
- 09:00, dyma burn -> dorucak
- 10-11:00 neko voce
- 12-13:15, BCAA/l-glut  -> teretana -> whey+bcaa+l-glut

Kada je najbolje uzeti vitamine, minerale i omega3?

Treniram 3 puta nedeljno za sada, pon/sre/petak i eventualno subota ali neki kardio fazon.

Mislim da cu poceti sa programom kako je Alen napisao u http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=135581.0

Kako uzimati suplemente u danima kada ne treniram?

Ako postoji neki bolji raspored, molim vas kazite pa da probam.

hvala unapred!
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 19 upita.