TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 05:11:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potrebne informacije!  (Pročitano 3525 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #13 poslato: Decembar 14, 2012, 09:23:53 posle podne »

Imas ovde na forumu odlicnih predloga za sve obroke, ti ces to ispratiti koliko budes mogao, ali uvek kada imas priliku izaberi zdraviju alternativu, zbog svog zdravlja, a i boljeg napretka.
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #12 poslato: Decembar 14, 2012, 07:48:07 posle podne »

Ja žislim da ti i svi ostali prvo morate da shvatite da je ishrana prva a ne kardio itd..ako je ishrana super kardio ti ne treba sem ponekad reda radi.Ovo ti kažem iz svog iskustva i zadnjih priprema za takmičenja.
Da samo moja ishrana je super u kakvim se uslovima nalazim.
Kad budem ja mogao da kreiram sta ja hocu i prema materijalnim mogucnostima verovatno mi kardio nece trebati.
Ovako moram da cutim i trpim i da se trudim da se sto bolje hranim,a ako vec postoji nedostatak  da ubacim kardio da to regulise dok i to ne sredim.

Koliko para toliko i muzike.Tužno ali istinito,i možeš ti da radiš kardio ceo dan ako je ishrana loša džaba gubiš vreme.Kardio zarad opšteg zdravlja je jedna pruča a zarad skudanja masti sasvim druga i to treba razdvojiti.
Zoki skroz si upravu ali ja nemam nekog nutricijonistu ili trenera koji ce  mi reci sta kad   i kako da jedem,a i finansijski nisam u mogucnosti sebi  da pribavim bas sve.Moram sve sam da  ,,proracunavam'' ,, triput merim jednom secem" i tako dalje da te nezamlacujem .
Sačuvana
SAX!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Decembar 14, 2012, 09:50:52 pre podne »

Ja žislim da ti i svi ostali prvo morate da shvatite da je ishrana prva a ne kardio itd..ako je ishrana super kardio ti ne treba sem ponekad reda radi.Ovo ti kažem iz svog iskustva i zadnjih priprema za takmičenja.
Da samo moja ishrana je super u kakvim se uslovima nalazim.
Kad budem ja mogao da kreiram sta ja hocu i prema materijalnim mogucnostima verovatno mi kardio nece trebati.
Ovako moram da cutim i trpim i da se trudim da se sto bolje hranim,a ako vec postoji nedostatak  da ubacim kardio da to regulise dok i to ne sredim.

Koliko para toliko i muzike.Tužno ali istinito,i možeš ti da radiš kardio ceo dan ako je ishrana loša džaba gubiš vreme.Kardio zarad opšteg zdravlja je jedna pruča a zarad skudanja masti sasvim druga i to treba razdvojiti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Decembar 14, 2012, 09:10:20 pre podne »

I treba da radiš kardio, aerobni ,jer on ima brojne prednosti, ne samo zbog izgleda.  MeĂ°u tim prednostima je i sledeće:

- povećana maksimalna potrošnja kiseonika VO2 max
- poboljšanje kardiovaskularne i respiratorne funkcije
- povećan dotok krvi do mišića i sposobnost za korišćenje kiseonika
- niža srčana frekvenca u miru i krvni pritisak
- povećanje glukozne tolerancije i smanjena insulinska osetljivost
- smanjenje lošeg i povećanje dobrog holesterola
- smanjenje procenta telesnih masti i kontrola telesne težine
- psihološki efekat, lučenje hormona sreće i zadovoljstva

nadam se da ćeš sad imati više motiva da radiš aerobni trening ;)  izgled je samo jedna mala stvar u celoj priči... ;)
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #9 poslato: Decembar 13, 2012, 07:32:47 posle podne »

Ja žislim da ti i svi ostali prvo morate da shvatite da je ishrana prva a ne kardio itd..ako je ishrana super kardio ti ne treba sem ponekad reda radi.Ovo ti kažem iz svog iskustva i zadnjih priprema za takmičenja.
Da samo moja ishrana je super u kakvim se uslovima nalazim.
Kad budem ja mogao da kreiram sta ja hocu i prema materijalnim mogucnostima verovatno mi kardio nece trebati.
Ovako moram da cutim i trpim i da se trudim da se sto bolje hranim,a ako vec postoji nedostatak  da ubacim kardio da to regulise dok i to ne sredim.
Sačuvana
SAX!
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Decembar 13, 2012, 10:05:49 pre podne »

Ja žislim da ti i svi ostali prvo morate da shvatite da je ishrana prva a ne kardio itd..ako je ishrana super kardio ti ne treba sem ponekad reda radi.Ovo ti kažem iz svog iskustva i zadnjih priprema za takmičenja.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Decembar 13, 2012, 08:35:29 pre podne »

Pozdrav,

Gorana ti je već odgovorila za intenzitet, najpre izračunaj maksimalni puls i potom odgovarajuće procente. To je čisto da imaš okvirno, zonu u kojoj treba da radiš.

Možeš ga raditi posle treninga, ali ako možeš da odvojiš još bolje.  Pri ovom intenzitetu nećeš ostajati bez daha, znam da možeš više, ali NE TREBA, dakle umereni intenzitet duže trajanje.

30 minuta je ok za početak, 4-5 puta nedeljno, postepeno bih produžavala i do 60 minuta.  Ovaj kardio će ti prijati i osećaćeš se bolje. Najveća potrošnja masti se odvija u navedenoj zoni stoga nema potrebe da ideš sa višim intenzitetom.

Kombinacija traka, steper, brzi hod (verovatno će ti trčanje biti suviše intenzivno)
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #6 poslato: Decembar 12, 2012, 05:02:56 posle podne »

E ovako, da krenemo od dorucka - kajgana i sir ok ( nije lose da to bude mladi sir koji je manje masan ), o virslama smo vec pricali, povrenemo moze, ne svakodnevno. Pored proteina, trebaju ti ugljeni hidrati za dorucak, najbolji izbor koji je sastavni deo ishrane sportista su ovsene, sa mlekom ili vodom, a mozes da dodas i poneko voce zbog ukusa. Dalje, ako hoces da smanjis kilazu ( a i inace ), predji na integralni hleb. Posle treninga, whey uzimas odmah, ok, ali nakon toga ti treba crvst proteinski obrok, pola sata posle wheya. Generalno mi se cini da unosis malo mesa ( crvenog narocito ), a imas preradjevine ( salame, virsle.. ). Znam da je to sada pristupacna hrana, ali pokusaj da je svedes na minimum. I da, nemoj preterivati sa vocem, i u njemu ima secera pa ce ti visak otici gde ne treba. Za uzinu mozes ubaciti po par komada nekog kostunjavog voca.
Kako citam tvoj post setio sam se da sam zaboravio    da naglasim .. dorucak mi je bas obilan, jeden i ovsene pahuiljice ,a sto se tice hleba jedem razani , a za veceru i nejedem hleb,           Za dorucak pored osvenih ulgavnom pojedem po jednu pomorandzu ili limun , a pre dorucka 1-2 kasicice meda sa cajem.

Kolko sam ja ovde shvatio meni nedostaje samo neki kardio od 30 tak minuta.
Hteo bih malo detalja oko toga. Ako bih krenuo sa kardiom. Kako da ga radim meni plan i program ide ovako
ON ON OF ON OF - dal kardio treba raditi svaki dan , ili samo na ON ili samo na OF danima?Detalje oko kardia bih te molio da mi napises. (Od sprava za trcanje imamo biciklo,skije i traku za trcanje... mada traka ima kljuc pa me mrzi stalno ici  po kljuc.. uglavnom sam na skijama.)
Sačuvana
SAX!
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Decembar 12, 2012, 08:40:01 pre podne »

E ovako, da krenemo od dorucka - kajgana i sir ok ( nije lose da to bude mladi sir koji je manje masan ), o virslama smo vec pricali, povrenemo moze, ne svakodnevno. Pored proteina, trebaju ti ugljeni hidrati za dorucak, najbolji izbor koji je sastavni deo ishrane sportista su ovsene, sa mlekom ili vodom, a mozes da dodas i poneko voce zbog ukusa. Dalje, ako hoces da smanjis kilazu ( a i inace ), predji na integralni hleb. Posle treninga, whey uzimas odmah, ok, ali nakon toga ti treba crvst proteinski obrok, pola sata posle wheya. Generalno mi se cini da unosis malo mesa ( crvenog narocito ), a imas preradjevine ( salame, virsle.. ). Znam da je to sada pristupacna hrana, ali pokusaj da je svedes na minimum. I da, nemoj preterivati sa vocem, i u njemu ima secera pa ce ti visak otici gde ne treba. Za uzinu mozes ubaciti po par komada nekog kostunjavog voca.
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #4 poslato: Decembar 12, 2012, 12:10:50 pre podne »

Odlucio sam da kreiram novi post mada se tema ponavlja kroz hiljade postova al svaki problem je indivualan od osobe do osobe.
Nista specijalno. Hteo bih da skinem salce da mi se keramika skroz ocrta... Vidljiva je al jos nisam zadovoljan .

Zanima me neki osnovni plan ishrane. (Ja sam cuo da kad hoces da skines salo da treba da smanjim UH ili da u opste neonisis?)
Imam 5-6  dnevnih obroka od toga 
2 puta dnevno riba,
1 whey protein (trenutno  imam zdravstvenih problema pa ne mogu imati trening punog intenziteta kao obicno tako da  unosim 1 mericu wheya inace pijem po 2 dnevno),
1 dnevno je uglavnom ruckak ... to varira al gledam da sredim do savrsenstva
1 dnevno pileca salama
1 dnevno sendvic sa ovsenim hlebom, pilecom salamom i sirom .


Pijem i mleko, oko 0.5-1l dnevno  takodje i sira dosta jedem.(Mada sam cuo da bi sve mlecne prozivode trebalo izbaciti. jel to istina?)


Ne treba da izbacis ugljene hidrate vec da pazis iz kojih ih izvora unosis ( treba da budu kvalitetni ), i da ih unosis uglavnom prepodne, ne uvece. Mlecne proizvode mozes da unosis, bolje sa manjim procentom masti ( mladi sir, ella ili meggle ). Ajde ako mozes napisi primer jednog dana za obroke, pa da vidimo sta moze da se menja.

Inace, pozeljno je da ubacis kardio, u zoni 65 % - 75% maksimalnog pulsa, tj 220 - godine života jer se tada trose masti kao izvor energije.
E konacno neko da zeli da poradi na licnom primeru.
Bice mi zadovoljstvo napisati .

6.5 dorucak ( nekad   kajgana,nekad pilece virsle, nekad pielca salama  sta god bilo uz to jos jedno 50g sira+ solja mleka  + eveuntalno neka salata)
9.00-sendvic sa pilecom salamom,sirom,salata
-dok sam vezbao  pre povrede na  imao sam 1 shake whet  1 merica
12.50-200 g sardine + 50 grama sira+ neka salata+ solja mleka
16.30- rucak(ne mogu se nesto pohvaliti to moze biti bilo sta (mozak,sarma,karfijol,grasak, mada mi je ovaj obrok najsavrseniji nedeljom. Tada je uvek piletina pravljena u kesi  bez masti)
oko 17,00 mi je trening 
oko 18.30 1 merica wheya
20.00 - vecera    200 g sardine + 50 g sira + solja melka + salata

Nisam napomenuo al tokom dana pojedem i po par jabuka 4-5  ,takodje i u taj whey ubacujem bananu,posle treninga mi je whey sa vodom pa je nekako bljutavo tako samo da se pije pa ubacim i pola banane.
Sačuvana
SAX!
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Decembar 11, 2012, 08:20:58 posle podne »

Odlucio sam da kreiram novi post mada se tema ponavlja kroz hiljade postova al svaki problem je indivualan od osobe do osobe.
Nista specijalno. Hteo bih da skinem salce da mi se keramika skroz ocrta... Vidljiva je al jos nisam zadovoljan .

Zanima me neki osnovni plan ishrane. (Ja sam cuo da kad hoces da skines salo da treba da smanjim UH ili da u opste neonisis?)
Imam 5-6  dnevnih obroka od toga 
2 puta dnevno riba,
1 whey protein (trenutno  imam zdravstvenih problema pa ne mogu imati trening punog intenziteta kao obicno tako da  unosim 1 mericu wheya inace pijem po 2 dnevno),
1 dnevno je uglavnom ruckak ... to varira al gledam da sredim do savrsenstva
1 dnevno pileca salama
1 dnevno sendvic sa ovsenim hlebom, pilecom salamom i sirom .


Pijem i mleko, oko 0.5-1l dnevno  takodje i sira dosta jedem.(Mada sam cuo da bi sve mlecne prozivode trebalo izbaciti. jel to istina?)


Ne treba da izbacis ugljene hidrate vec da pazis iz kojih ih izvora unosis ( treba da budu kvalitetni ), i da ih unosis uglavnom prepodne, ne uvece. Mlecne proizvode mozes da unosis, bolje sa manjim procentom masti ( mladi sir, ella ili meggle ). Ajde ako mozes napisi primer jednog dana za obroke, pa da vidimo sta moze da se menja.

Inace, pozeljno je da ubacis kardio, u zoni 65 % - 75% maksimalnog pulsa, tj 220 - godine života jer se tada trose masti kao izvor energije.
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #2 poslato: Decembar 11, 2012, 06:10:09 posle podne »

Odlucio sam da kreiram novi post mada se tema ponavlja kroz hiljade postova al svaki problem je indivualan od osobe do osobe.
Nista specijalno. Hteo bih da skinem salce da mi se keramika skroz ocrta... Vidljiva je al jos nisam zadovoljan .

Zanima me neki osnovni plan ishrane. (Ja sam cuo da kad hoces da skines salo da treba da smanjim UH ili da u opste neonisis?)
Imam 5-6  dnevnih obroka od toga 
2 puta dnevno riba,
1 whey protein (trenutno  imam zdravstvenih problema pa ne mogu imati trening punog intenziteta kao obicno tako da  unosim 1 mericu wheya inace pijem po 2 dnevno),
1 dnevno je uglavnom ruckak ... to varira al gledam da sredim do savrsenstva
1 dnevno pileca salama
1 dnevno sendvic sa ovsenim hlebom, pilecom salamom i sirom .


Pijem i mleko, oko 0.5-1l dnevno  takodje i sira dosta jedem.(Mada sam cuo da bi sve mlecne prozivode trebalo izbaciti. jel to istina?)

Da li je dovoljno samo ishrana da se promeni ili bih morao da ubacim neki kardio.

Evo ko bude bio ljubazan da mi pomogne , meni nije problem dati jos neku informaciju

Zaboravio sam da kazem da svako jutro pojedem  i  par supenih kasika ovsenih pahuljica
Sačuvana
SAX!
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #1 poslato: Decembar 11, 2012, 06:09:33 posle podne »

Odlucio sam da kreiram novi post mada se tema ponavlja kroz hiljade postova al svaki problem je indivualan od osobe do osobe.
Nista specijalno. Hteo bih da skinem salce da mi se keramika skroz ocrta... Vidljiva je al jos nisam zadovoljan .

Zanima me neki osnovni plan ishrane. (Ja sam cuo da kad hoces da skines salo da treba da smanjim UH ili da u opste neonisis?)
Imam 5-6  dnevnih obroka od toga 
2 puta dnevno riba,
1 whey protein (trenutno  imam zdravstvenih problema pa ne mogu imati trening punog intenziteta kao obicno tako da  unosim 1 mericu wheya inace pijem po 2 dnevno),
1 dnevno je uglavnom ruckak ... to varira al gledam da sredim do savrsenstva
1 dnevno pileca salama
1 dnevno sendvic sa ovsenim hlebom, pilecom salamom i sirom .


Pijem i mleko, oko 0.5-1l dnevno  takodje i sira dosta jedem.(Mada sam cuo da bi sve mlecne prozivode trebalo izbaciti. jel to istina?)

Da li je dovoljno samo ishrana da se promeni ili bih morao da ubacim neki kardio.

Evo ko bude bio ljubazan da mi pomogne , meni nije problem dati jos neku informaciju
Sačuvana
SAX!
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.156 sekundi sa 17 upita.