TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395710 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 10:29:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pospanost,problem sa koncentracijom  (Pročitano 3652 puta)
Ivangl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Decembar 25, 2012, 09:58:11 posle podne »

Tek odnedavno sam poceo da treniram,nekih desetak dana,a prije toga sam bio dosta fizicki neaktivan.

Od tecnosti pijem samo vodu (oko 2l dnevno) i zeleni caj (tri solje dnevno). Slatkise ne jedem. Voce tu i tamo.. kao i povrce.

Spavam 8 sati dnevno sto smatram za sasvim dovoljno pa mi ta cesta pospanost i letargija bude bas cudna.

Mozda da pokusam da UH unosim samo ujutru i posle treninga a da ostali obroci budu proteini+masti?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Decembar 25, 2012, 02:38:17 posle podne »

Pozdrav Ivane,

već smo se čuli putem mail-a i drago mi je da si se pridružio našem forumu.

Već sam ti odgovorila oko nekih osnovnih stvari vezano za promene u tvom načinu ishrane, pa se neću ponavljati.

Ono što je najbitnije je da polako kreneš sa menjanjem navika. Navike je najteže menjati, znam, ali polako, postepeno...  

Hrana nam nekad nažalost više oduzima energiju nego što nam je daje. Sigurna sam da ćeš se osećati mnogo bolje kada promeniš ishranu i kada kreneš da vežbaš. Ne verujem da je u pitanju loša insulinska osetljivost koliko gomila teške hrane sa kojom organizam ne može da se "izbori".

Piješ li dosta tečnosti u toku dana?

Da li si fizički aktivan, da li vežbaš ili planiraš da počneš da vežbaš?   - vežbanje će ti takoĂ°e dati energiju, osećaćeš se mnogo bolje.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Decembar 25, 2012, 10:25:36 pre podne »

Problem su ugljeni hidrati sa visokim glikemijskim indeksom.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Decembar 25, 2012, 10:05:56 pre podne »

Pa to je logican sled, insulin skoci nakon obroka, narocito nakon unosa ugljenih hidrata. Prakticno, sa cestim unosenjem ugljenih hidrata ti provociras pankreas i lucenje insulina. Da postoji insulinska rezistencija o kojoj ti govoris, nalazi bi u krvi bili drugaciji.
Sačuvana
Ivangl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Decembar 25, 2012, 09:48:56 pre podne »

Po ovome sto sam do sad procitao na forumu ovaj moj nacin ishrane je katastrofa!! Radim prakticno sve suprotno onome sto bi trebalo.
Nadam se da je u ovome sav problem jer to nece biti toliko tesko korigovati.

Negdje sam procitao da moze biti problem i u poremecenoj insulinskoj osjetljivosti.

Kad se unese dosta ugljenih hidrata, gušterača reaguje tako da izlučuje insulin koji onda "pokupi" glukozu iz krvi, pa se zna desiti da je odnese malo više nego što treba, i zbog toga se dešava onaj pad energije, nakon puno UH.

Sta mislite o ovome?
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #3 poslato: Decembar 25, 2012, 01:10:19 pre podne »

Videces i sam kad pocnes zdravije da se hranis koliko ces se bolje osecati i imati vise energije...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Decembar 24, 2012, 10:25:15 posle podne »

Pozdrav,

dobrodosao :-)

ja cu se ovde nadovezati na prethodni razgovor. Ishrana ti je generalno losa i treba to menjati. Testenine od belog brasna i suhomesnate proizvode treba izbegavati, testeninu mozes uzeti ponekad ali je pozeljno da bude integralna u tom slucaju. Povrce treba pojacati, i jesti bareno ili kroz salatu. A sto se tice ostalog, przeno isto smanji, pocni vise da jedes bareno. Sada si u situaciji da nije bitno sta volis, moras to da promenis posto ti smeta. Ugljene hidrate unesi za dorucak ( kroz ovsene ) i mozes malo posle treninga, a baziraj se na kvalitetnim hidratima.
Sačuvana
Ivangl
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2012, 07:45:49 posle podne »

Pozdrav ljudi!

Nov sam na forumu a vec trazim pomoc :)

Iako sam vec dobio neke smjernice ipak sam odlucio da otvorim posebnu temu za moj problem.
 

Naime,radi se o sledecem:
Imam problem sa cestom pospanoscu,oslabljenom koncentracijom i cini mi se,hronicnim umorom.Cesto nemam onu pravu bistrinu u glavi,kao da su mi misli u nekoj magli.Ovo je narocito izrazeno nakon obroka u kome su dosta zastupljeni ugljeni hidrati.A pogotovo je izrazeno u popodnevnim casovima,nakon rucka.
Ishrana je,znam,dosta losa. Zasniva se na pecenoj,przenoj hrani,tjesteninama od bijelog brasna i mesnim preradjevinama.
 
Visok sam 186cm,tezak 90 kg a salo mi se najvise nakuplja na donjem stomaku,donjem dijelu ledja i bokovima. Tek sam poceo da treniram,prije desetak dana.
 
Po svemu sto sam dosad procitao na internetu mislim da se radi o poremecenoj insulinskoj osjetljivosti.
 
Mislite li da je ovo u pitanju ili je nesto drugo?
 
Molim vas da mi date neke savjete kako da rijesim ovaj svoj problem.
 
Pozdrav!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.