TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 06:31:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko kilaze  (Pročitano 1897 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2012, 02:49:43 posle podne »

pametna odluka :)  slobodno se javi ako budeš imala bilo kakvih pitanja ili nedoumica!  samo polako i srećno ;)
Sačuvana
Danijela87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Decembar 26, 2012, 02:24:06 posle podne »

da mislila sam na neki grupni trening kao aerobik ili tako nesto,ali ipak cu krenuti u teretanu,jer ipak mogu da odem kad god pozelim,ne vezujuci se za sat...uzecu i L-karnitin....treba se vratti u formu i biti kao nekada,s obzirom da sam trenirala rukomet 7 godina....ali su me dve trudnoce unistile....cini mi se i kad popijem casu vode ona mi se zalepi... :( Hvala vam puno na svim informacijama....javljam se da vam kazem kako ide.... :) Pozdrav...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2012, 02:06:44 posle podne »

kako misliš teretana ili fitnes?   

da li si mislila na neki grupni trening kada kažeš fitnes?

nažalost grupni treninzi znaju da budu preintenzivni i često loše voĂ°eni, zavisi gde ideš.  Konkretno, smela bih jedino da te dovedem na moje časove spinninga gde znam da ću strogo kontrolisati tvoj puls i da ćeš imati aerobni trening - ne preintenzivni :)

ali ovako ne bih smela nijedan program da ti preporučim grupni.

Ja bih ti savetovala teretanu, da se posavetuješ sa nekim ko radi u teretani da ti lepo objasni kako se izvode vežbe na spravama.

Kada je kardio u pitanju, on treba da bude nižeg intenziteta a dužeg trajanja, jer je to zona za topljenje masti.  Za tvoje godine, puls u okviru kojega treba da se krećeš je 130 i 150 otkucaja u minuti.  Nikako intenzitet preko ovoga jer nisi duže vreme vežbala i treba da kreneš polako i to sa isključivo aerobnim treningom.
Za početak 20-ak minuta, pa postepeno produžavaj na 30, 40  pa i do sat vremena. Treba da prija.

Javi kako ide!
Sačuvana
Danijela87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2012, 02:01:59 posle podne »

ne dojim bebu,prestala sam pre mesec dana,zbog nedostatka mleka.... pa sam se zato tek sada odlucila da krenem u teretanu i da uzmem nesto od sagorivaca masti i da redukujem svoju ishranu.... i jos jedno pitanje...jel bolje da krenem u teretanu ili na neki fitnes?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2012, 10:10:25 pre podne »

S obzirom na to da dojis bebu ( ne znam jos koliko planiras ) i da nije proslo ni 6 meseci ne savetuju se nikakve drasticne dijete. Mislim da je godinu dana neki optimalni period da se vratis u prethodno stanje ( ili bar prblizno ) tako da nebi trebalo da se forsiras previse. Najvaznije je da si donela odluku da to uradis.

Monika ti je napisala kako ishrana treba da izgleda ( to je u principu zdrava ishrana i stalno treba da bude takva ). Nemoj preskakti obroke, jedi cesce ali manje kolicinski, tako ces i ubrzati metabolizam. Mozes krenuti polako sa vezbanjem, pa ces videti kako to sve ide, sacekaj sa suplementima ( iako su bezbedni ), mozes ih ukljuciti kad osnovno budes sredila.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Decembar 25, 2012, 07:46:39 posle podne »

Pozdrav Daniela i dobro došla na forum :)

Što se tiče vežbanja super ako možeš da naĂ°eš vremena za teretanu - prijaće ti.  Samo umereno, srednjim intenzitetom.

Što se ishrane tiče takoĂ°e nikakve nagle promene, postepeno smanjivati slatkiše, masnu hranu, grickalice, povećati unos tečnosti u toku dana, čajevi, voda - voće i povrće - sveže ili bareno, od kvalitetnijih ugljenih hidrata preporučujem integralni, ali pravi integralni hleb, žitarice ili neki zdraviji musli, umesto grickalica možeš koštunjavo voće - tipa bademi, lešnici.  Od proteinske hrane riba , piletina, ćuretina, spremljeno na roštilju ili na tiganju sa malo masti, kuvano, pečeno u rerni.. bitno da nije premasno. Za večernji obrok gledaj da smanjiš hidrate i da to bude samo neko lagano povrće i meso uz to. Ono što je neprijatelj naše težine  su ugljeni hidrati i loše masti. 

Pošto dojiš, ja bih sačekala i savet naše doktorice, po pitanju ishrane i suplementacije.

Što se sagorevača tiče L karntiin je bezbedan i za početak će biti dovoljan, da ga koristiš pre treninga.
Sačuvana
Danijela87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2012, 06:25:57 posle podne »

Moze li me iko posavetovati kako da skinem ove ogromne kilograme... Porodilla sam se pre skoro 6 meseci,au truidnoci se ugojila 28 kg....tih 8 je otislo,ali ostalo velikih 20kg.... Ako moze savet oko ishrane i nesto od preparata za sagorevanje masti,poztp planiram da krenem i u teretanu... Hvala unapred... :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.