TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:07:20 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skidanje sala i ocuvanje misicne mase.  (Pročitano 3572 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Decembar 26, 2012, 02:51:04 posle podne »

Moze npr. 3 puta nedeljno trcanje lagano puls do 145 otkucaja oko 30-40 minuta?

super! verovatno će biti malo laganiji tempo
Sačuvana
Cerreal88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #6 poslato: Decembar 26, 2012, 02:19:48 posle podne »

Moze npr. 3 puta nedeljno trcanje lagano puls do 145 otkucaja oko 30-40 minuta? Sto se tice treninga u teretani tu se ne stedim, i cisto da napomenem da vec 2 godine aktivno idem u teretanu, retko preskacem treninge, a ubacujem i odmor da ne pretreniram...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Decembar 26, 2012, 02:02:10 posle podne »

ovako na prvi pogled imaš sasvim lepo rasporeĂ°eno, proteine u više obroka, hidrate pre i posle treninga, za doručak... ali kao što ti je Marko već skrenuo pažnju - ima tu i ostalih faktora.

Za topljenje masti, pored naravno treninga sa opterećenjem, bi bilo poželjno ubaciti aerobni trening. Za tvoje godine to bi bila zona  127 - 147 otkucaja u minuti. Ako imaš pulsmetar bilo bi dobro da ga nosiš da možeš najpreciznije da kontrolišeš puls. Dakle brzi hod, eliptika, traka - šetnja, intenzitet pri kojem imaš osećaj da možeš da pričaš u isto vreme.  Ovaj trening je nižeg intenziteta ali dužeg trajanja.

Npr u poreĂ°enju sa kik boksom, jeste kardio ali pretpostavljam da je intenzitet znatno viši, dakle preko 75% od maksimuma. pri takvom intenzitetu ne troše se masnoće već ugljeni hidrati i veći je rizik od katabolizma, pogotovo ako si još na dijeti.  Tako da bih tu istakla suplementaciju bcaa, glutaminom, i naravno unos proteina u toku celog dana.

trening sa opterećenjem ne dovodim u pitanje, to apsolutno.
Sačuvana
Cerreal88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2012, 01:45:05 posle podne »

Tezak sam 79, visina 174. Sto se tice procenta masti ne znam, nisam merio. Ne znam ni sto se tice potrosnje kalorija... Nzm ni kako to da izmerim :/
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2012, 09:02:56 pre podne »

Vrednosti bazalnog metabolizma,potrosnja kalorija na treningu(trening sa opterecenjem i kardio trening) ,ukupna dnevna potrosnja kalorija,procenat masti ?
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Decembar 25, 2012, 11:03:11 posle podne »

Koliko si težak trenutno?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Cerreal88
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Decembar 25, 2012, 10:50:05 posle podne »

Pozdrav svima... Imam neka pitanja u vezi sa ishranom... Kao si i sam naslov kaze trudim se da skinem salo, a da pri tome sacuvam sto je vise misica moguce. Znam da to nije bas lako ali se trudim. Imam jedan plan ishrane koji primenjujem vec nekih mesec dana i hteo sam da vas pitam za misljenje da vidim da li i gde gresim.
Prvi obrok oko 10h: 100 grama ovsenih, pola litre mleka 0.5% masnoce, i jedna banana.
Drugi obrok oko pola 2(posto sam uglavnom na fax-u do tad):omlet od 5 belanaca,2 cela jaja, pola litre nemasnog jogurta i malo integralnog hleba.
Uzina oko 3h:50-100 grama badema ili o5 jedna banana ili 50-100 grama Ella sira.
Treci obrok pre treninga oko pola 5:100 grama pirinca, 200 grama piletine i neka salata.
Teretana od pola 6 do 7.
Cetvrti obrok posle teretane do 8 najkasnije isto kao pre treninga. Nekad ubacim krompir umesto pirinca, pre ili posle treninga.
Peti obrok pre spavanja: jedna tunjevina i ella sir.
Od suplemenata: whey protein ujutru pre dorucka jedna merica sa 2 dl vode, pre treninga glutamin 10gr, kreatin 5 grama i dekstrozu 20 grama, posle treninga glutamin 10 gr, kreatin 10 gr i protein mericu i po i pre spavanja 1 merica proteina.
3 puta nedeljno idem na kik box, to je karidio... treninzi su skroz ok, radi se i trening snage i kondicija.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 17 upita.