TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397080 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 19, 2024, 09:07:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Beta Alanin?  (Pročitano 15589 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #39 poslato: Januar 05, 2013, 08:53:48 posle podne »

@ STEFAN L Ne znam sta se macujes sa covekom, nema potrebe,neka jede ko sta jede,sto se opterecujes :D Ko misli da su supice,corbice cudotvorne i ostala sranja, nema mesta za njega u ovom sportu,nista od sebe nece napraviti..A i casha mleka dnevno je dobra za dobru stolicu,a i bez njega moze dobra stolica drugim stvarima.. samo i voda da se pije kako valja stolica ce biti dobra,jer mi ubrzavamo metabolizam sa vise obroka u toku dana i vremenom metabolizam radi kao sat.. Ne treba mu corbetina puna smeca i masti da bi se pokrenulo varenje..to su gluposti..A i ne shvatam kakve veze imaju godine sa znanjem, to je ono stara srpska misao, sto imas vise godina pametniji su,haha, zato smo svi tako pametni do one stvari :D
Godine nemaju veze sa znanjem necega,vec iskustvo steceno za tu bazu znanja u koju smo ulagali tonu vremena..
Kad nesto kazem,stojim iza toga i zato ne dozvoljavam da me neko pravi budalom. ;) A ne pricam nesto o cemu ne znam dovoljno,osim ako iznesem svoje iskustvom sa situacijom i to ako smatram da moze biti od pomoci. :)

Ma moras da jedes supu i salatu svaki dan,inace neces moci da kakis i napravis misice bez toga. :D :D :D


Opet cu da napisem,da dodje nekima iz ... u glavu:"Nikad se bolje osecao nisam (isto tako svi koji rade to sto i ja cinim sa sobom,a ima ih dosta oko mene),nikad nisam bio snazniji,nikad nisam bio zdraviji (pogotovo sto sam imao zdravstvenih sranjaa u pubertetu),nikad nisam imao bolju stolicu (dve godine vec a nije se jednom desilo da imam problem ili dijareje ili zatvora),NE jedem supice i corbice i ne jedem povrce"!

Sto ne znaci da povrce ne treba jesti...TREBA ga jesti,ali ko voli,a ko ne voli ima Bademe koji su boljeg hemijskog sastava od svakog povrca!

A eto pomenuh i sta studiram bas jer ima svakakvih pa i za one kojima je papir bitan,buduci sam Inzinjer Poljoprivrede i o tom cudotvornom povrcu slusam svaki dan,radio i 5-6 seminarskih radova,pa eto naucih da procitam deklaraciju na proizvodu za ovih par godina studiranja i da uporedim dve razlicite deklaracije!
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #38 poslato: Januar 05, 2013, 08:44:34 posle podne »

Kad me vec vuces za jezik...

Povrce ne moze ni da prismrdi Bademima,Lesnicima,Orasima...

JER SU KOLICINE hranljivih materija na 100 g badema i 10x vece nego na 100 g povrca (kupusa,zelene salate i cega kod drugog hoces).


PROSECAN HEMIJSKI SASTAV BADEMA:

Proteini    20-22%

Hidrati      19-21%

Masti        49-51%

Vitamina E     20 mg

Riboflavin         0.8 mg

Niacin            3.6 mg

Bakar            1.1 mg

Magnezijum    250 - 300 mg

Mangan         2.5 mg

Fosfor         450 - 480 mg

Cink              3.4  mg

Gvozdje         4.3 mg

Kalcijum           248 mg


PROSECAN HEMIJSKI SASTAV KUPUSA:

Vitamin C    50-100 mg

Takodje ima u sebi i vitamine A,B,P,K,ali su kolicine smesne jer sadrzi gotovo 90% vode,a suve materije nesto preko 5%!

Hidrati    1-2 g

Proteini  0.5 - 0.8 %

Mg     18-23 mg

Kalijum  35-46%

Fosfor   oko 27 mg




Podaci mogu variriati ali u VEOMA MALOJ kolicini...Mogu biti vece ili manje kolicine odredjenih elemenata u zavisnosti od djubriva koje se koristi (Organsako ili Mineralno) kao i od kolicine djubriva (mada ako se koriste dozvoljene kolicine onda ne moze ici preko navedenih vrednosti za vise od 0.1-0.2% sto je bizarno u ovakvom poredjenju).


Ako ja lazem,FIZIKA-MATEMATIKA-BROJEVI NE LAZU. ;) :)

E da zaboravio sam da stavim i Vlakna...

Kod Badema,Lesnika,Oraha...PROSECNA KOLICINA VLAKNA je 7-10 g na 100 g
A kod Povrca je to 10X manje na 100 g...



p.s moja filozofija za povrce je sledeca:"Zauzima mesto u stomaku,jajima,mesu,siru,jogurtu,bademima,lesnicima,Cokoladi"!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #37 poslato: Januar 05, 2013, 08:43:35 posle podne »

@ STEFAN L Ne znam sta se macujes sa covekom, nema potrebe,neka jede ko sta jede,sto se opterecujes :D Ko misli da su supice,corbice cudotvorne i ostala sranja, nema mesta za njega u ovom sportu,nista od sebe nece napraviti..A i casha mleka dnevno je dobra za dobru stolicu,a i bez njega moze dobra stolica drugim stvarima.. samo i voda da se pije kako valja stolica ce biti dobra,jer mi ubrzavamo metabolizam sa vise obroka u toku dana i vremenom metabolizam radi kao sat.. Ne treba mu corbetina puna smeca i masti da bi se pokrenulo varenje..to su gluposti..A i ne shvatam kakve veze imaju godine sa znanjem, to je ono stara srpska misao, sto imas vise godina pametniji su,haha, zato smo svi tako pametni do one stvari :D
Godine nemaju veze sa znanjem necega,vec iskustvo steceno za tu bazu znanja u koju smo ulagali tonu vremena..
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #36 poslato: Januar 05, 2013, 08:40:18 posle podne »

Ja krkam sargarepu i kiseli kupus i rastem sine samo tako 8) Jos kad ubacim po koju rotkvicu lele lele ciganko  ;D
Ma idi,ti tu primenjujes filozofiju Kvasac-Hleb?! :D

Ma jok,  ja sam vise za filozofiju, budi vuk ne zec, a vuchina zna se sta jede :D zeka jede kupus i zato je tako i gradjen :P
Ima ona narodna:"Da kupus valja Zec bi bio kao Medved". :D ;D Ali to je previse bukvalno,jer imas Slona kao zivotinju koja je veca i snaznija od Medveda,a jede biljke... :) No kod nas ljudi je tako nesto iako bukvalno surova istina,BEZ HRANE ZIVOTINJSKOG POREKLA NEMA MISICA! :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #35 poslato: Januar 05, 2013, 08:38:17 posle podne »

Kad me vec vuces za jezik...

Povrce ne moze ni da prismrdi Bademima,Lesnicima,Orasima...

JER SU KOLICINE hranljivih materija na 100 g badema i 10x vece nego na 100 g povrca (kupusa,zelene salate i cega kod drugog hoces).


PROSECAN HEMIJSKI SASTAV BADEMA:

Proteini    20-22%

Hidrati      19-21%

Masti        49-51%

Vitamina E     20 mg

Riboflavin         0.8 mg

Niacin            3.6 mg

Bakar            1.1 mg

Magnezijum    250 - 300 mg

Mangan         2.5 mg

Fosfor         450 - 480 mg

Cink              3.4  mg

Gvozdje         4.3 mg

Kalcijum           248 mg


PROSECAN HEMIJSKI SASTAV KUPUSA:

Vitamin C    50-100 mg

Takodje ima u sebi i vitamine A,B,P,K,ali su kolicine smesne jer sadrzi gotovo 90% vode,a suve materije nesto preko 5%!

Hidrati    1-2 g

Proteini  0.5 - 0.8 %

Mg     18-23 mg

Kalijum  35-46%

Fosfor   oko 27 mg




Podaci mogu variriati ali u VEOMA MALOJ kolicini...Mogu biti vece ili manje kolicine odredjenih elemenata u zavisnosti od djubriva koje se koristi (Organsako ili Mineralno) kao i od kolicine djubriva (mada ako se koriste dozvoljene kolicine onda ne moze ici preko navedenih vrednosti za vise od 0.1-0.2% sto je bizarno u ovakvom poredjenju).

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #34 poslato: Januar 05, 2013, 08:20:36 posle podne »

Ja krkam sargarepu i kiseli kupus i rastem sine samo tako 8) Jos kad ubacim po koju rotkvicu lele lele ciganko  ;D
Ma idi,ti tu primenjujes filozofiju Kvasac-Hleb?! :D

Ma jok,  ja sam vise za filozofiju, budi vuk ne zec, a vuchina zna se sta jede :D zeka jede kupus i zato je tako i gradjen :P
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #33 poslato: Januar 05, 2013, 08:13:37 posle podne »

Izvini sto sam ti se smejao,ali bilo mi je simpaticno tvoje izlaganje,i onda kada sam video koliko imas godina bilo mi je jasno :) bez ljutnje ;) a da bih te 'prosvetlio' morao bih da napisem citav referat,a imas internet pa istrazi,neka te ne mrzi. Interesantno je to da ne mozes da jedes povrce,tj da ti izaziva takvu mucninu,razgovarao si sa nekom strucnom osobom u vezi toga?

Kao sto vec rekoh kad tvrdis nesto onda potkrepi svoje tvrdnje necim...

Sve sto imas u povrcu IMAS i u Babemima,Orasima,lesnicima,kikirikiju.

Onda sto se tice corbe i supe,sta je to specijalno sto utice na probavu a ima ga u supi i corbi?!

Opet ti kazem,ja sam za poslednje dve godine jeo supu jednom ili dva puta (corbe nisam nikad jeo,tj. jesam probao ali ne podnosim to da jedem,pogotovo riblju),a zatvor nisam imao NI JEDNOM!

Corba-Supa je obicna vodurina,koja je uglavnom puna masti (kad je spremaju nase majke)...

Tako da ako pijes dovoljno vode i jogurta neces imati problem sa stolicom.

Ti sad tvrdi drugacije,ali te tvrdnje potkrepi necim,a ne da kazes:"To nije tako" i to je to.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #32 poslato: Januar 05, 2013, 08:08:05 posle podne »

Ja krkam sargarepu i kiseli kupus i rastem sine samo tako 8) Jos kad ubacim po koju rotkvicu lele lele ciganko  ;D
Ma idi,ti tu primenjujes filozofiju Kvasac-Hleb?! :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #31 poslato: Januar 05, 2013, 07:21:16 posle podne »

Ja krkam sargarepu i kiseli kupus i rastem sine samo tako 8) Jos kad ubacim po koju rotkvicu lele lele ciganko  ;D
Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #30 poslato: Januar 05, 2013, 06:36:36 posle podne »

Izvini sto sam ti se smejao,ali bilo mi je simpaticno tvoje izlaganje,i onda kada sam video koliko imas godina bilo mi je jasno :) bez ljutnje ;) a da bih te 'prosvetlio' morao bih da napisem citav referat,a imas internet pa istrazi,neka te ne mrzi. Interesantno je to da ne mozes da jedes povrce,tj da ti izaziva takvu mucninu,razgovarao si sa nekom strucnom osobom u vezi toga?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #29 poslato: Januar 05, 2013, 05:34:50 posle podne »

Izvini,imas 23 god i imas savrsene rezultate? :D ajde javi razultate,i ne menjaj ishranu do tada,kada budes napunio 33,pa da ti objasnimo gde si gresio posto i ovako da ti se sad kaze ti ne bi poslusao,a i studiras pa sve znas ;) Nemoj da pises po forumu kako su dovoljni bademi,orasi i lesnici sa jogurtom samo zato sto ti tako pogresno mislis,neko ko ne zna nista moze da te poslusa slucajno.
Ranije rezultati nisu bili dobri jer je ishrana bila losa...cujemo se i za 10 i za 20 godina,a ja ni tad necu jesti povrce (ne verujem da cu moci da ga jedem).

Procitaj sastav povrca i badema,lesnika...Sve sto imas u povrcu imas i u orasastim plodovima PLUS orasasti plodovi daju energiju jer sadrze zdrave masnoce.  :P

Sta je to sto ima u supi i corbi a nema u vodi,pa se bez supe i corbe ne sme ako neko zeli da mu probava bude kako treba?

Prosvetli me molim te.
« Poslednja izmena: Januar 05, 2013, 05:51:39 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #28 poslato: Januar 05, 2013, 04:09:48 posle podne »

Izvini,imas 23 god i imas savrsene rezultate? :D ajde javi razultate,i ne menjaj ishranu do tada,kada budes napunio 33,pa da ti objasnimo gde si gresio posto i ovako da ti se sad kaze ti ne bi poslusao,a i studiras pa sve znas ;) Nemoj da pises po forumu kako su dovoljni bademi,orasi i lesnici sa jogurtom samo zato sto ti tako pogresno mislis,neko ko ne zna nista moze da te poslusa slucajno.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #27 poslato: Januar 05, 2013, 03:18:39 posle podne »

Koliko ja vidim ovde se i dalje prica o povrcu  :P
Ma ne prica se ni o cemu. :D
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #26 poslato: Januar 05, 2013, 12:46:20 posle podne »

Koliko ja vidim ovde se i dalje prica o povrcu  :P
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #25 poslato: Decembar 31, 2012, 01:57:42 posle podne »


Nikad nisam bio zdraviji,a ne jedem povrce i voce...Radio sam rezultate pre neki dan,sve je skoro pa idealno.Jedem i po 10 celih jaja dnevno i to sve poslednje 2 godine,a pre toga sam imao zdravstvenih problema jedno 4 godine sigurno...A poslednje dve godine jedino sto sam imao je stomacni virus i to samo jedan ipo dan i to prosle godine u decembru i 2 povrede koje su prouzrokovane udarcem,a ne slaboscu imuniteta.


Svaka cast na dobrim rezultatima i na tome sto se ti dobro osecas. Ali, budi oprezan, ne mora da znaci da tvoj subjektivni osecaj podrzava i tvoj organizam, iako ti to sada mozda ne registrujes. Povrce je od pocetka ljudskog veka sastavni i osnovni deo ishrane i tu treba da bude, bez obzira na to da li ga mi jedemo ili ne.

Malo smo skrenuli sa teme, upozorava Robert :-), ali ne treba neke jako bitne stvari ostaviti bez komentara.
Slazem se ja sa vama i vec sam napisao u jednoj temi da su sve manimrnice koje smo dobili od prirode bez ikakve industrijske obrade najbolje i najpozeljnije za ishranu,ali isto tako znam da se bez nekih moze,jer povrce nije meso pa da nemamo bolji izvor proteina. ;)

Kao sto vec rekoh nikad u zivotu nisam jeo povrce jer ga ne volim,probao jesam,povratio burazeru na sred rodjendana jer je u sendvicima bilo krastavaca,a ja za to nisam znao,jeo tako ne znajuci i kad sam osetio da treba da progutam povratio,ne pljunuo,nego bukvalno povratio na sred kafica. :D ;D
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.356 sekundi sa 18 upita.