TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:56:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin, mala pomoć  (Pročitano 4112 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2013, 06:45:17 posle podne »

Nemoj misliti da se postaje masivniji proporcionalno povećanjem doza kreatina, tj. da će onaj sa 20g biti veći od onog koji unosi 10. :) Rekao bih da su ti 10ak grama dnevno dovoljni.

Možda bi bilo dobro da ga kombinuješ sa Beta Alaninom, izvanredno funkcionišu u sinergiji.

Sačuvana
KD35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2013, 05:18:59 posle podne »

Razmišljam da uzimam 0,075g grama po kilogramu što u mom slučaju dodje nekih 6,3g(ovo sam video na nekom sajtu, neki programčić koji računa prema težini) ili da idem 5g pre i 5g  posle treninga sa težinima(teretana), teretanu radim 3-4 puta nedeljno, to su uglavnom kombinovani treninzi, odrade se ramena, noge, ledja... Ali isto tako u toku nedelje ubacim trening sa kratkim sprintevima i pliometrijom. Da li ce mi ovih 5-6grama dnevno biti dovoljno. Naravno, moji i tvoji ciljevi nisu isti, mislim da bi mi bila previlka količina jer ne želim da nabijem još težine, idealno mi je od 84,5 do nekih 87max. Da li je tako u redu, početnik sam što se tiče ovog suplementa i spreman sam da prihvatim svaki savet. I zanima me posle koliko bih ja mogao da osetim dejstvo i u čemu, da li se povećava ta ekplozivna energija i snaga?
« Poslednja izmena: Januar 02, 2013, 05:22:42 posle podne od strane KD35 » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12783


Never give up!

« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2013, 05:02:47 posle podne »

Pozdrav,

O kreatinu se mnogo pisalo i pisaće se jer ova tematika je vrlo interesantna svima nama.
Ono što bih ti na početku rekao da svako od nas ima neku svoju teoriju i način koji njemu odgovara jer je probao na sebi i zadovoljan je rezultatima.A ti da bi znao moraš probati na sebi razne kombinacije i onda ćeš znati kako i šta dalje.
Za početak ja ću ti reći kako meni najviše odgovara uzimanje kreatina monohidrata.To je četiri puta po pet grama u toku dana sa malo dekstroze.I tako minimum sedam dana do deset a posle održavam sa deset nekad petnajst grama.Ali kod mene to zavisi jer ja nekad imam i dva treninga dnevno pa je onda i unos kreatina veći.
Većina vežbača savetuje pet pre i pet posle treninga što meni na primer nije dovoljno.U danima pauze uzimam pet grama minimalno.
Za početak probaj pet pre i pet posle sa dekstrozom ili nekim drugim prostim šećerom.Ako to ne daje rezultate pokušaj sa punjenjem pa eksperimentiši.
Sačuvana
KD35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2013, 02:17:06 posle podne »

Pozdrav, zanima me kako početi sa unosom kreatina( košarka je u pitanju, nije klasično vežbanje, cilj eksplozivnost, snaga, brzina). Zanima me da li je bolje raditi fazu punjenja( prve nedelje dnevno 20g 4 puta), ili uzimati 10g svaki dan 2 puta(Da li u ovom slučaju kreatin treba da se unosi prema telesnoj težini?) Čuo sam da posle faze punjenja telo ima zalihe kreatina nekih mesec dana. Pa me zanima koja je metoda bolja za moje potrebe. Koliko sam ja video slične teme nema,tako da bi mi svaki odgovor dobrodošao.  :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 17 upita.