TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:11:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: RIPPED FUEL  (Pročitano 1796 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Januar 04, 2013, 04:40:16 posle podne »

Hvala ti na odgovoru, gledacu da se izbalansiram. Ali mislim da mi nije bas toliko odlaganje anaerobnog potrebno  ??? mislim, nije da sem se samo izlezavala ova 2 meseca (idem sa kucom u duuuuge setnje  ;D ), pa nisam bas toliko zakrzljala  ;)

anaerobija je stres, ogroman stres za celo telo i tada telo troši šećere kao brzi izvor energije. A ako su nam target masnoće moramo da spustimo intenzitet :) znam da je malo možda dosadnije, jer možemo i želimo više... znam kako je to jer radim sa rekreativcima :)  i svi žele jače bolje više... a upravo to je ono što ih koči da napreduju i ostaju uvek na istom...
Ja sam za to da bar dva meseca u toku godine, bilo da aktivno treniraš ili da si pravila pauzu, budu posvećena samo aerobnom treningu. Nakon toga ljudi procvetaju kao cvećke. Bićeš mi zahvalna :) ne mislim da si zakržljala...  i ja sada krećem sa tim, do marta-aprila isključivo izgradnja aerobne baze, pa posle na intervale... pošto vozim maratone po 6,7,8 sati

i pozdrav za kucu  ;D

« Poslednja izmena: Januar 04, 2013, 04:41:59 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
Garfield
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #5 poslato: Januar 04, 2013, 04:32:59 posle podne »

Hvala ti na odgovoru, gledacu da se izbalansiram. Ali mislim da mi nije bas toliko odlaganje anaerobnog potrebno  ??? mislim, nije da sem se samo izlezavala ova 2 meseca (idem sa kucom u duuuuge setnje  ;D ), pa nisam bas toliko zakrzljala  ;)
Sačuvana
Success stories don't just happen, they are made!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2013, 04:14:03 posle podne »

Da, definitivno kreni sa 1 tabletom, pa postepeno povećavaj dok ne pronaĂ°eš svoju dozu koja ti odgovara.

Samo za trening je jako bitno da postepeno kreneš. Imala si pauzu.  Kad je kardio u pitanju, to mi je uža specijalnost i nikako ti ne bih savetovala visokointenzivne treninge i anaerobni trening prva dva meseca. Samo aerobni trening, pri intenzitetu 65-75% od tvog maksimalnog pulsa (226 - godine života za žene). Priušti sebi jedan pulsmetar i treniraćeš pametno. Pulsmetar na spravama obično nije precizan. Aerobni trening je jako bitan u ovom periodu radi izgradnje aerobne baze, a i praktično ćeš utrenirati telo da troši više masti kao izvor energije, i čak ćeš i kasnije, pri višim intenzitetima trošiti više masnoće. Visokointenzivni treninzi imaju smisla ali tek kasnije, sada u početku nikako. Dovešćete samo da veće potrošnje šećera, upašćeš u hipoglikemiju, bićeš još gladnija, i vrlo verovatno pretrenirana, jer je anaerobni trening pravi šok za celo telo a pogotovo za nekoga ko nema jaku aerobnu bazu. Bar 2-3 meseca samo aerobni trening, 30 minuta za početak i postepeno produžavati i do 60 minuta.

nisam ni ja jutarnji tip, nikad bila tako da te potpuno razumem :D

Srećno :)  
« Poslednja izmena: Januar 04, 2013, 04:15:54 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
Garfield
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2013, 04:04:49 posle podne »

Uzimala sam poslednjih godinu dana biotech kofein ujutru umesto kafe i pre kardia, nije mi bas prijao za trening snage (bespotrebno preznojavanje i lupanje). Treniracu uglavnom popodne ili uvece, uz svu volju da ustajem ujutru ranije, apsolutno nisam jutarnji tip  :-\
Zelim da probam nesto novi pa sam nasla ovaj program za treniranje:
http://www.bodybuilding.com/fun/lee-labrada-12-week-lean-body-trainer.html
ima stvarno apsolutno sve dato do najsitnijih detalja  :D
Sto se tice ishrane, to sa sajta mi je vodic, malo je preskupo za nase uslove, ali osnova se moze ispratiti
Sačuvana
Success stories don't just happen, they are made!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Januar 04, 2013, 03:56:03 posle podne »

Pozdrav i dobrodošla na forum :)

Za Ripped fuel bih ti predložila sledeće - prvo da kreneš sa jednom tabletom pre treninga i jednom pre doručka, ako ti prija i nemaš simptome prevelikog unosa kofeina (nesanica, nervoza, lupanje srca itd... mada ne bi trebalo) onda polako povećavaš na 2 pre doručka i 2 pre treninga.  Mislim da je tako najbolje.  Čak i da ga uzimaš samo pre treninga, nije loše.  6 jeste puno, a 1 tableta je premalo :)   

zavisi kako reaguješ na kofein.

U svakom slučaju daće ti malo dodatne energije pre treninga.

Za iso whey super!

Kako ti izgledaju treninzi?
Sačuvana
Garfield
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #1 poslato: Januar 04, 2013, 03:52:57 posle podne »

Pozdrav svima i Srecna vam 2013!!!
Ja sam resila da se sveza i odmorna vratim u teretanu nakon 2,5 meseca apsolutne pauze (znaci jela sta sam htela i ni krocila na trening nisam). Sad je doslo vreme da se sve to plati  ;D Pored sredjivanja ishrane i treninga (pijem iso whey zero posle) resila sam da probam i ripped fuel. Samo me buni sad kako da ga pijem... na sajtu pise 1 tbl pre GLAVNOG obroka, a na pakovanju pise po 2 pre SVAKOG obroka??? S obzirom da sadrzi kofein ne bih bas da vilenim po kuci i da ne spavam  ::) Da li bih mogla da iskombinujem npr. 1 pre dorucka i 1 pre rucka, ili kako vec? stvarno mi se cini previse 6 tbl dnevno.
Sačuvana
Success stories don't just happen, they are made!
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.