TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:31:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 5 načina da se rešite sala sa stomaka  (Pročitano 3827 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Februar 01, 2013, 07:58:30 posle podne »

Sve ovo se resava sa funkcionalnom dijagnostikom i njenom primenom u trenaznom procesu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Januar 31, 2013, 12:46:23 posle podne »

Diskutabilno je ovo za HIIT,narocito ne u trajanju od 30 minuta,obicno se radi do 20 minuta i pogubno je za ljude koji su u losoj kondiciji (uvodite ih u zonu visokog rizika da dozive infarkt miokarda !)...65% od maxHR od 45 min do 80 min je idealno za razgradnju masti i veoma bezbedno ( u zdravstvenom smislu ).

podržavam maksimalno,  ja bih savetovala najpre 3 meseca isključivo aerobnog rada - izgradnja aerobne baze, pa tek kasnije razmotriti ima li potrebe za intervalima.
Intervali imaju svoje prednosti ali pitanje kako i za koga, a za koga ne - što je u našem slučaju mnogo bitnije.

I opet, iako nema veze sa temom, ne mogu a da ne budem ogorčena na mnoge grupno voĂ°ene programe u kojima je intenzitet previsok , pogotovo za vežbača početnika, što može dovesti kao što Marko kaže i do infarkta...

Mislim da ljudi nisu još uvek dovoljno svesni ovog problema, koliko je anaerobni rad mač sa dve oštrice ... i koliki je to stres i šok ne samo za neutreniran, već i za utreniran organizam

Nažalost, znam čak i za slučajeve smrti gde su se momci vraćali treningu nakon kraće pauze - misleći da je anaerobni prag na istom nivou kao što je to bio u periodu treninga...  rekreativci nisu isključeni iz ove priče... profesionalni sportisti znaju granice i rizike, ali rekreativci ne, voĂ°eni željom da se sve desi što pre...
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 12:48:33 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Januar 17, 2013, 11:00:57 posle podne »

Ukoliko ga radis u zoni i intezitetu i obimu u kjem sam ti vec rekao mozes ga raditi kada hoces.
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #15 poslato: Januar 17, 2013, 02:19:09 posle podne »

Nije problem, slobodno radi
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #14 poslato: Januar 17, 2013, 12:56:53 posle podne »

Jel velik problem ako radim odma posle treninga sa tegovina aerobni?
..znam da bi trebalo odvajati i dosta se spominje ujutru na prazan stomak takav trening...  :(
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2013, 10:06:25 pre podne »

Sagorevaju se kalorije i u visem intezitetu,ali nizi intezitet duzi obim primarno trosi kalorije iz masti  1g masti ima 9 cal .
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #12 poslato: Januar 16, 2013, 11:35:46 posle podne »

Znaci duze sa slabijim intezitetom vise sala sagoreva kolko sam skontao,a ja mislio ako brze trcim sa 30min da je to to :D
Hvala!
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #11 poslato: Januar 16, 2013, 11:20:32 posle podne »

Ukucaj fat burn program,50 min ,opterecenje 6.0 ,HR 130 .
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #10 poslato: Januar 16, 2013, 11:18:07 posle podne »

22
Ali ove godine sam se samo ugojio inace pre koliko god da sam jeo imao sam 85-6 kila (godine me stigle :D )
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Januar 16, 2013, 11:17:39 posle podne »

To je prejak intezitet,smanji do 6,5 i hodaj minimum 45 min...koliko imas godina ?
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #8 poslato: Januar 16, 2013, 11:14:56 posle podne »

Marko ja koji imam na 181 93kile(poprilicno u stomaku) trcim po 30minuta 1-2x nedeljno na tempu 7.6 na traci(nadam se da su sve iste) ..Uglavnom krenuo sam pre 2meseca od 15minuta pa povecavao,a sad ga relativno lako istrcim 30min...Da ostanem sve isto?povecam na 40min?ili da ubacim neki laksi hiit trening sa promenom intervala?
Ps.sad kad su prosli praznici izbacio sam slatkise,zamenuo hleb galetama od pirinca pa ce i ishrana biti donekle pristojna :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2013, 11:12:59 posle podne »

Diskutabilno je ovo za HIIT,narocito ne u trajanju od 30 minuta,obicno se radi do 20 minuta i pogubno je za ljude koji su u losoj kondiciji (uvodite ih u zonu visokog rizika da dozive infarkt miokarda !)...65% od maxHR od 45 min do 80 min je idealno za razgradnju masti i veoma bezbedno ( u zdravstvenom smislu ).

Meni se proslog leta najbolje pokazao hit 4x300 m sprint, sa svakim zavrsenim krugom sprinta hodanje 2-3 min itd.. malo sam improvizovao ne vise od 20 min, mislim da je i preko 20 min bemislen.. Svako treba da isproba i napravi svoju kombinaciju.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2013, 11:04:52 posle podne »

Diskutabilno je ovo za HIIT,narocito ne u trajanju od 30 minuta,obicno se radi do 20 minuta i pogubno je za ljude koji su u losoj kondiciji (uvodite ih u zonu visokog rizika da dozive infarkt miokarda !)...65% od maxHR od 45 min do 80 min je idealno za razgradnju masti i veoma bezbedno ( u zdravstvenom smislu ).
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2013, 10:28:37 posle podne »

Ima dosta toga na netu, iz raznoraznih izvora. Npr. http://www.diabetes.rs/ishrana05.htm
Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #4 poslato: Januar 12, 2013, 06:14:01 posle podne »


2) Jesti hranu nižeg glikemijskog indeksa (GI)

Niskog GI smatra se hrana vrednosti ispod 55, sve iznad toga neće vam baš biti od koristi prilikom gubitka masti sa stomaka.

moze li neka lista sa hranom niskog GI???

Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.13 sekundi sa 18 upita.