TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395718 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 23, 2024, 04:29:19 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening u fazi definicije  (Pročitano 3505 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2013, 10:53:43 pre podne »

Posto cu jos malo poceti sa definicijom....mislim cim nabacim jos nekih 4-5 kg....hteo bih da cujem vase misljenje u vezi ovoga,tj koju hranu izbaciti u fazi def,sta najvise jesti,koju suplementaciju koristiti u fazi def.....kako odraditi trening,sa manjom kilazom,vise ponaavljanja....kad ubaciti trcanje,koliko puta nedeljeno.... Zanima me bas sve u vezi def... Hvala na odg i pomoci.
Skidanje masnih naslaga pocinje kada tvoj kalorijski dnevni unos je manji od ukupne kalorijske potrosnje...moras znati vrednost svog bazalnog metabolizma,ukupnu dnevnu potrosnju kalorija na treningu i u toku dana i shodno tome da napravis meni koj procentualno treba da ima 45 % hidrata 35 % proteina 15 masti .Misic ne prepoznaje masu ili definiciju ,anaerobni trening trazi ATP i glikogen za misicnu kontrakciju,tako da sam trening nema sustinske razlike,osim sto kalorijsku potrosnu mozes povecati kardio treningom u zoni 65% od max HR,dugog obima minimum 45 min.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12794


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2013, 10:38:22 pre podne »

Whey protein je obavezan i to posle treninga iz razloga što tada su ti mišići gladni i potrebno je nešto što će u najkraćem mogućem roku stići do njih.E to je whey protein.On će sprečiti razgradnju mišića dok ne pojedeš kvalitetan obrok.
Jako važan suplement koji može uz whey da se kombinuje su BCAA aminokiseline.One su skup tri aminokiseline koje naš organizam ne proizvodi a od ključnog su značaja za naš napredak i zaštitu mišića.
Vitaminsko mineralni kompleksi su isto važni jer svi mi koji se bavimo sportom više se trošimo pa je naša potreba za vitaminima veća.Iz tog razloga je dobro imati ih u kolekciji.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12794


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2013, 10:24:15 pre podne »

Ishrana je ključ svega šta god da je u pitanju.Na samom početku važno je da u toku dana imaš manje ali češće obroke gde ćeš prevashodno voditi računa o varijaciji kvalitetnih hidrata.Tu mislim na pirinač,krompir,ovsene pahulje..
Baziraj se na pilećim prsima,osliću,povrću,zdravim mastima i gledaj da su zastupljene skoro sve stavke u većini obroka.

Suplementacija je poželjna ali tek kada se ishrana sredi.Ona je podrška ishrani a nikako osnova.Sagorevači su ovde dobrodošli ali tek kada se ishrana dovede u red jer džaba sve ako to nije sreĂ°eno.Ono što je važno isto da ne treba odmah ići na jake sagorevače već od slabijih ka jačem jer ovi jači tipa cutsa.dyma burna itd..imaju jeko puno stimulansa u sebi.
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2013, 01:06:04 pre podne »

Ubacice se strucniji za ishranu i suplementaciju.
Trening u sustini treba da ti ostane isti, nemoj da si u zabludi da su vise ponavljanja manje kilaze za defku, a manja ponavljanja vise kilaze za masu.
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Matador
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #1 poslato: Januar 15, 2013, 11:54:37 posle podne »

Posto cu jos malo poceti sa definicijom....mislim cim nabacim jos nekih 4-5 kg....hteo bih da cujem vase misljenje u vezi ovoga,tj koju hranu izbaciti u fazi def,sta najvise jesti,koju suplementaciju koristiti u fazi def.....kako odraditi trening,sa manjom kilazom,vise ponaavljanja....kad ubaciti trcanje,koliko puta nedeljeno.... Zanima me bas sve u vezi def... Hvala na odg i pomoci.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.045 sekundi sa 12 upita.