TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 02:45:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Animal cuts+koje aminokiseline???  (Pročitano 3572 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Januar 29, 2013, 11:49:46 pre podne »

Ma dobio sam prije 2 mjeseca iz Njemačke Weiderov L-Carnitine 1 litar, pa sam ga planirao koristiti prije trčanja.
A što se tiče ishrane, hranim se ja i sad tako Monika.
Za doručak od UH ovsene, za ručak riža, za večeru riža ili makarone.
Samo što ne pratim koliko jedem.


E da PeĂ°a, i ja sam mislio od marta početi, pa ćemo vidjeti.
Dodaj me na Facebook: www.facebook.com/dyordye

pazi samo na te hidrate uveče, pogotovo na makarone, uveče gledaj da ih zaobiĂ°eš koliko je to moguće.

Za L carnitine super, slobodno ga koristi pre aerobnog.

Pa napravim samo jedan tanjir, jer mi je to post workout meal pa moram..

ok, prati kako telo reaguje... ako ne bude bilo gomilanja telesnih masti ili stagnacije, onda nema razloga da menjaš
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #22 poslato: Januar 28, 2013, 02:12:47 posle podne »

Ma dobio sam prije 2 mjeseca iz Njemačke Weiderov L-Carnitine 1 litar, pa sam ga planirao koristiti prije trčanja.
A što se tiče ishrane, hranim se ja i sad tako Monika.
Za doručak od UH ovsene, za ručak riža, za večeru riža ili makarone.
Samo što ne pratim koliko jedem.


E da Peđa, i ja sam mislio od marta početi, pa ćemo vidjeti.
Dodaj me na Facebook: www.facebook.com/dyordye

pazi samo na te hidrate uveče, pogotovo na makarone, uveče gledaj da ih zaobiđeš koliko je to moguće.

Za L carnitine super, slobodno ga koristi pre aerobnog.

Pa napravim samo jedan tanjir, jer mi je to post workout meal pa moram..

Svaki postworkout meal treba da ima hidrate, mada pre sam za verziju sa pirincem ili krompir posle treninga nego na foru sa makaronama,,generalno ne jedem makarone
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #21 poslato: Januar 28, 2013, 10:43:46 pre podne »

Ma dobio sam prije 2 mjeseca iz Njemačke Weiderov L-Carnitine 1 litar, pa sam ga planirao koristiti prije trčanja.
A što se tiče ishrane, hranim se ja i sad tako Monika.
Za doručak od UH ovsene, za ručak riža, za večeru riža ili makarone.
Samo što ne pratim koliko jedem.


E da PeĂ°a, i ja sam mislio od marta početi, pa ćemo vidjeti.
Dodaj me na Facebook: www.facebook.com/dyordye

pazi samo na te hidrate uveče, pogotovo na makarone, uveče gledaj da ih zaobiĂ°eš koliko je to moguće.

Za L carnitine super, slobodno ga koristi pre aerobnog.

Pa napravim samo jedan tanjir, jer mi je to post workout meal pa moram..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Januar 28, 2013, 08:57:13 pre podne »

Ma dobio sam prije 2 mjeseca iz Njemačke Weiderov L-Carnitine 1 litar, pa sam ga planirao koristiti prije trčanja.
A što se tiče ishrane, hranim se ja i sad tako Monika.
Za doručak od UH ovsene, za ručak riža, za večeru riža ili makarone.
Samo što ne pratim koliko jedem.


E da PeĂ°a, i ja sam mislio od marta početi, pa ćemo vidjeti.
Dodaj me na Facebook: www.facebook.com/dyordye

pazi samo na te hidrate uveče, pogotovo na makarone, uveče gledaj da ih zaobiĂ°eš koliko je to moguće.

Za L carnitine super, slobodno ga koristi pre aerobnog.
Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #19 poslato: Januar 26, 2013, 01:46:50 posle podne »

Ma dobio sam prije 2 mjeseca iz Njemačke Weiderov L-Carnitine 1 litar, pa sam ga planirao koristiti prije trčanja.
A što se tiče ishrane, hranim se ja i sad tako Monika.
Za doručak od UH ovsene, za ručak riža, za večeru riža ili makarone.
Samo što ne pratim koliko jedem.


E da PeĂ°a, i ja sam mislio od marta početi, pa ćemo vidjeti.
Dodaj me na Facebook: www.facebook.com/dyordye
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Januar 25, 2013, 07:03:47 posle podne »

L-karnitin je pokazao dobre rezultate kod ljudi koji su dosta radili aerobni trening, naravno ishrana se podrazumeva, najbolja je kombinacija ALC / acetil l karntina i obicnog l karntiina  -  npr Scitec Carni FX koji ukupno ima 2000 mg po kesici. Poboljsava iskoriscavanje masti kao vida energije u toku samog treninga. U sportovima izdrzljivosti jako dobar takodje. Potpuno bezbedan, zdrav za srce.

U svakom slucaju ko zeli neki drugi sagorevac ima mogucnost da bira, ko ne zeli opet ne mora...
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Januar 25, 2013, 06:02:03 posle podne »

Zaboravio sam da dodam Djordje maleni sareni da se manes koncepta treninga manje tezine vise ponavljanja i kruzni i ostale gluposti..treniras kao i do sada,jako i kvalitetno, ja sam pobornik toga da kad se rezes ides jos jace i kvalitetnije, da bi mozgu dao impuls da zelis da sacuvas jos vise krtine mukom stecene..Trening za devojcice ti ne treba, kljuc je u ishrani za rezanje, L carnitin ti ne treba u celoj prici jer je to suplement ponovo za devojcice, samo ces bacati pare ili ako ides sa njim neke mnogo jace doze nego sto se preporucuju,ali ponovo..
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Januar 25, 2013, 05:58:39 posle podne »

Koliko je kardia onda dovoljno za skidanje masnoća, a da se ne preĂ°e u katabolizam?

Po svom telu ces videti, probas pa menjas sta ne valja , mozes i dobrim treningom sa opterecenjem bez kardia ako ti je dovoljno jak trening i sve fino isplanirano.

Pa zanima me jer sad sam kao i većina na masi, i na proljeće ću početi sa "rezanjem".
Eh sad problem je što nisam dovoljno upućen u rezanje, ne znam kako to ide, šta se sve mijenja kod treninga i ishrane.

Znam samo da izbacujem UH, odnosno da ih jedem u manjim količinama ujutro i poslije treninga.
Znam da idem na minimalno 2 grama proteina.
I mislim da je to to što se tiče ishrane.

Trening sam mislio raditi 3 puta sedmično, a trčanje uvesti isto 3 puta sedmično, a jedan dan odmarati.
Sad me zanima, kako izgleda taj trening? Manje težine, više ponavljanja. Kružni trening ili šta već?

A pred trčanje sam planirao prvo L-Carnitine koristiti, pa onda možda kasnije probati i sa Animal Cuts.


L karnitin je dobar pre aerobnog treninga, blaži je sagorevač ali sam sigurna da bi bio zadovoljan uz dijetu i fizičku aktivnost.
Cuts je dosta jači, agresivniji, trenutno ga ni nema u ponudi ali ako se budeš odlučivao za neki jači sagorevač slobodno nam se obrati ima ih dosta dobrih - poput Universal Unidyne, Dymatize Dyma burn...

Što se ishrane tiče mi ti možemo dati neke osnovne smernice. Kao što Marko pominje na forumu za plan ishrane potrebno je znati mnogo više detalja o tebi, energetsku potrošnju, bazalni metabolizam, trenutnu formu itd itd...

Generalno, hidrati su izvor energije i njih ne treba izbacivati, potrebni su ne samo našim mišićima nego i našem mozgu. Samo ih treba kontrolisati.  Što bi značilo unositi putem hrane samo složene hidrate - integralni pirinač, žitarice, povrća što više... nikako šećere. I nikako kasno uveče, jer je metabolizam tada najsporiji.

Staviti akcenat na proteinsku hranu sa manje masti - tipa riba i piletina, belanca, umereno posni sir, sa što više vlakana - povrća, svežeg ili barenog.  Od masnoća samo zdrave masti poput orašastih plodova, maslinovog ulja, avokada, lanenog ulja i semenki. 

Jednom nedeljno možeš da se opustiš i pojedeš nešto sa više hidrata - npr pastu ili nešto slatko - palačinke. Da malo šokiraš organizam i psihički se opustiš ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Januar 25, 2013, 04:36:58 posle podne »

Koliko je kardia onda dovoljno za skidanje masnoća, a da se ne pređe u katabolizam?

Po svom telu ces videti, probas pa menjas sta ne valja , mozes i dobrim treningom sa opterecenjem bez kardia ako ti je dovoljno jak trening i sve fino isplanirano.

Pa zanima me jer sad sam kao i većina na masi, i na proljeće ću početi sa "rezanjem".
Eh sad problem je što nisam dovoljno upućen u rezanje, ne znam kako to ide, šta se sve mijenja kod treninga i ishrane.

Znam samo da izbacujem UH, odnosno da ih jedem u manjim količinama ujutro i poslije treninga.
Znam da idem na minimalno 2 grama proteina.
I mislim da je to to što se tiče ishrane.

Trening sam mislio raditi 3 puta sedmično, a trčanje uvesti isto 3 puta sedmično, a jedan dan odmarati.
Sad me zanima, kako izgleda taj trening? Manje težine, više ponavljanja. Kružni trening ili šta već?

A pred trčanje sam planirao prvo L-Carnitine koristiti, pa onda možda kasnije probati i sa Animal Cuts.


Pazi, rezanje uopste nije lako, odmah da ti kazem moras imati barem 2-3 faila da bi znao kako sta nadalje,jer ne moze ti niko nista precizirati sta kako i kada da unosis da bi dobio optimum rezultate, zapisujes i vidis u cemu je caka ako nesto ne odradis kako treba,i sledeci put menjas..pazi 2 gr je neki minimum,ali ako krenes u neku rotaciju, i imas minimum ugljohidrate,mozes da povecas taj dan protein slobodno, jer telo mora da se hrani jer ces imati isto jake treninge a cim ugljohidrata nema,na scenu stupa suficit proteina koji ce da se trosi kao energy,kao i zdrave masti, ako ti masti ne smetaju moze da se kombinuje 50tak gr masti , iz omega moze da se povadi 10-20 gr ako je bas kvalitetno isplanirana dijeta..

Moras naci cifru ugljohidrata koja ti odgovara(kad nadjes tu cifru ti si na konju posle je sve igra,ali do tog stadijuma je vremenski proces), jer posle rotacije moras da odrzis taj nivo dokle si stigao sa low carb sistemom jer je najbolji,nemoj keto i ostale stvari ,imaces jojo efekat..A i kad krenem na rezanje marta, krenuces i ti tada,pa ces prikupiti info od mene kako i sta.
« Poslednja izmena: Januar 25, 2013, 04:39:39 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
dyordye
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 329


« Odgovor #14 poslato: Januar 25, 2013, 03:12:03 posle podne »

Koliko je kardia onda dovoljno za skidanje masnoća, a da se ne preĂ°e u katabolizam?

Po svom telu ces videti, probas pa menjas sta ne valja , mozes i dobrim treningom sa opterecenjem bez kardia ako ti je dovoljno jak trening i sve fino isplanirano.

Pa zanima me jer sad sam kao i većina na masi, i na proljeće ću početi sa "rezanjem".
Eh sad problem je što nisam dovoljno upućen u rezanje, ne znam kako to ide, šta se sve mijenja kod treninga i ishrane.

Znam samo da izbacujem UH, odnosno da ih jedem u manjim količinama ujutro i poslije treninga.
Znam da idem na minimalno 2 grama proteina.
I mislim da je to to što se tiče ishrane.

Trening sam mislio raditi 3 puta sedmično, a trčanje uvesti isto 3 puta sedmično, a jedan dan odmarati.
Sad me zanima, kako izgleda taj trening? Manje težine, više ponavljanja. Kružni trening ili šta već?

A pred trčanje sam planirao prvo L-Carnitine koristiti, pa onda možda kasnije probati i sa Animal Cuts.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2013, 12:10:33 pre podne »

Postoje neke "opšte" doze kada je reč o bilo kom suplementu, a uputstva se mogu značajno razlikovati od proizvoĂ°ača do proizvoĂ°ača. Neka ti smernica bude ta da, KOJE GOD AMINOKISELINE DA KORISTIŠ, uzimaš barem 10ak grama po serviranju. Znači, ako uzimaš tablete - pogledaš koliko AK po tableti ima i onda popiješ toliko tableta koliko ti treba za tih 10g AK.

10-15-20g AK, ništa strašno. Za njih važi pravilo: što više - to bolje. Na ovaj način ćeš izbeći to lupanje glave oko raznoraznih uputstava. :)

Konkretno, te tečne AK na 4 kašike imaju 23g(otuda u nazivu 23.000mg). Dakle, za onu "čuvenu", opšteprihvaćenu, dozu od 10ak grama po serviranju, potrebne su ti 2 kašike. No, slobodno možeš uzeti i 3 ili 4. Samo sam ti hteo pokazati da ne treba previše da te zbunjuju raznorazna uputstva, već da uvek u glavi imaš neku svoju računicu. :)
Sačuvana
marko0210
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2013, 09:38:25 posle podne »

u pitanju su tecne,njih sam uzeo danas...samo me buni,sto na sajtu pansporta pise 1supena kasika 3puta dnevno, a na proizvodu 4supene kasike...??
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2013, 07:50:16 posle podne »

da ti ne bude muka od silnih tableta ja bih amino popila neposredno pre treninga, ili cak samo posle treninga, ne u isto vreme sa cutsom nikako
Sačuvana
marko0210
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2013, 07:43:07 posle podne »

ja pijem i animal pola sata pre kardio treninga(na prazan stomak),jel mogu tad i aminokiseline,ili da cekam odredjeno vreme ili...?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2013, 02:57:48 posle podne »

Koliko je kardia onda dovoljno za skidanje masnoća, a da se ne preĂ°e u katabolizam?

Po svom telu ces videti, probas pa menjas sta ne valja , mozes i dobrim treningom sa opterecenjem bez kardia ako ti je dovoljno jak trening i sve fino isplanirano.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.362 sekundi sa 17 upita.