TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:36:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: pomocc  (Pročitano 1030 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2013, 11:28:54 posle podne »

Znas kako, zimi, kada je hladno, organizam je napravljen tako da se trudi da sto vise krvi odvede do srca, jetre, bubrega, zeluca i ostalih unutrasnjih organa, da bi oni mogli nesmetano da rade. Znaci sva krv ide u glavne organe sa periferije, tako da na periferiji ( rukama i nogama ) bude hladno. Prakticno je to normalna reakcija organizma na hladnocu, samo je pitanje kome koliko smeta i ko je koliko osetljiv. Ne verujem da imas neki problem, posto ti se to desava samo zimi, pokusaj da se malo opustis i ne razmisljas toliko o tome. Takodje, zbog niske vlaznosti i vetra tokom zime koza je suva, narocito na rukama, gotovo svima, pa je pozeljno mazati neku kremu sa glicerinom, kao zastitu.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2013, 11:19:11 posle podne »

ok. Jasno je meni da krv ode u zeludac. ali iskreno meni se nesto poremetilo. leti se ne osecam tako. cim je toplije i meni su ruke toplije. ali primetio sam da su mi i ruke suve ispucale. ja sam rekao da dugo nisam koristio so u ishrani i nadam se da je to samo zbog toga tj da sad kad sam krenuo da so vracam u ishranu da ce samim tim i sve da se vrati kako treba.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2013, 10:08:26 posle podne »

pozdrav svima
ja imam neki problem ne znam sta moze da bude
kad god jedem osecam se lose. tj ruke i noge postaju hladne.
danas sam pojeo 2 pomorandze pre dorucka i super se osecam
posle pola sata pojeo 150gr ovsenih u vodi  i 8belanaca 2 zumanca posle toga koliko toliko se osecam okej
ali kako vreme odmice lose se osecam.
ali evo posle treninga pojeo 2 banane vrh osecaj posle 15min mericu ipo wheya i odma se krv iz ruku i nogu povlaci postaju hladne i ja se lose osecam kao i neki osecaj ispod ociju kao da je koza uvucena tako neki trip. ne znam sta moze da bude.
s tim meni su stopala i ruke vecinom dana hladne ali sam primetio da se ponekad sama krv pusti u ruke i noge bez ikakvih problema bude mi super i vruce. sad ne znam da li je hladnoca ruku i nogu neka vrsta stresa psihickog sto sam preopterecen tim nekim stvarima ili je nesto drugo u pitanju postaje mi konfuzno posto kao sto sam rekao krv se s vremena na vreme pusti u ruke super.
e da jos jedna stvar da li unos masti ima veze sa tim losim osecajem? tj zdravih masti. ja na primer unosim po kasiiku ulja uz svaki obrok skoro plasim se da neidem sa previse niskim unosom masti?

Da li su ti ruke i noge hladne samo sada, u zimskom periodu ili inace? Marko ti je objasnio da se nakon obroka sva krv koncentrise ka zelucu radi varenja hrane, ali to se moze osetiti nakon obilnijih obroka, ne bi trebalo da bude izrazeno nakon malih obroka. Koliko dugo se tako osecas?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2013, 08:59:51 posle podne »

Nakon obroka je  normalno da krv ode ka zeludcu i unutrasnjim organima zbog varenja hrane,ali pre mislim da si opterecen malo tim stvarima.Ukoliko imas i dalje osecaj da se lose osecas,najbolje je da odes kod lekara.
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2013, 08:21:11 posle podne »

pozdrav svima
ja imam neki problem ne znam sta moze da bude
kad god jedem osecam se lose. tj ruke i noge postaju hladne.
danas sam pojeo 2 pomorandze pre dorucka i super se osecam
posle pola sata pojeo 150gr ovsenih u vodi  i 8belanaca 2 zumanca posle toga koliko toliko se osecam okej
ali kako vreme odmice lose se osecam.
ali evo posle treninga pojeo 2 banane vrh osecaj posle 15min mericu ipo wheya i odma se krv iz ruku i nogu povlaci postaju hladne i ja se lose osecam kao i neki osecaj ispod ociju kao da je koza uvucena tako neki trip. ne znam sta moze da bude.
s tim meni su stopala i ruke vecinom dana hladne ali sam primetio da se ponekad sama krv pusti u ruke i noge bez ikakvih problema bude mi super i vruce. sad ne znam da li je hladnoca ruku i nogu neka vrsta stresa psihickog sto sam preopterecen tim nekim stvarima ili je nesto drugo u pitanju postaje mi konfuzno posto kao sto sam rekao krv se s vremena na vreme pusti u ruke super.
e da jos jedna stvar da li unos masti ima veze sa tim losim osecajem? tj zdravih masti. ja na primer unosim po kasiiku ulja uz svaki obrok skoro plasim se da neidem sa previse niskim unosom masti?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.134 sekundi sa 17 upita.