TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 01:33:38 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Srce i Trening  (Pročitano 13612 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Jun 20, 2014, 09:27:42 pre podne »

Tegobe koje navodiš su najverovatnije psihicke prirode, ali postoji mogućnost da imas i blagi prolps mitralnog srčanog zaliska. To je vrsta zaliska koji ima veliki broj sportista i ljudi uopšte i ne predstavlja ozbiljnu bolest srca...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Jun 20, 2014, 09:25:13 pre podne »

Pritisak mi je oko 130/80,povremeno radim zgibove,sklekove,s tegovima neradim trenutno.Doktor opste prakse mi je prilikom pregleda dao uput za internistu kardiologa,pa me to plasi da nije nesto primetio kad me je slusao stetoskopom.ponekad osetim kao da mi srce podrhti,i gusenje e sad moguce je da je to na nervnoj bazi posto samo o tome mislim.I da nikada do sada nisam radio EKG,ULTRA ZVUK, ITD.Pozdrav
Uzmi sumeći magnezijum 1-2 tbl/dan...
Najverovatnije nemaš ozbiljniji problem sa srcem, ne treba da budeš uplasen i zabrinut, u svakom slučaju uradi pregled kardiloga. Treba uraditi ekg i ultrazvuk srca. Svaki sportista to trebaimati uradjeno..
Sačuvana
rambo@gmail.com
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #11 poslato: Jun 18, 2014, 11:17:08 pre podne »

Pritisak mi je oko 130/80,povremeno radim zgibove,sklekove,s tegovima neradim trenutno.Doktor opste prakse mi je prilikom pregleda dao uput za internistu kardiologa,pa me to plasi da nije nesto primetio kad me je slusao stetoskopom.ponekad osetim kao da mi srce podrhti,i gusenje e sad moguce je da je to na nervnoj bazi posto samo o tome mislim.I da nikada do sada nisam radio EKG,ULTRA ZVUK, ITD.Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #10 poslato: Jun 18, 2014, 10:49:48 pre podne »

Izdisaj je pri naporu, tj podizanju...
Uzmi magnezijum 1-2tbl/dan.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Jun 18, 2014, 10:47:44 pre podne »

Da li si radio ekg u skorije vreme?
Ultrazvuk srca?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2014, 10:46:30 pre podne »

Da li se baviš nekim sportom sada?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #7 poslato: Jun 18, 2014, 10:45:47 pre podne »

Postovani,

da li je opasno da 15-godisnjak,dize teg od (20-25kg) iz benca 100 ponavljanja u jednoj seriji bez pauze,da li se moze ostetiti srce,da li moze doci do nekog zadebljanja srcanog misica(hipertrofije) ili nekog drugog ostecenja.Plasim se da nisam mozda preterao sa brojem ponavljanja,jedan drug mi je rekao da je jedan decko isto odlazecu i teretani ostetio srce pa se plasim da i ja nisam ostetio.kada legnem osetim neko pulsiranje u predelu grudi i stomaka i otkucaje u usima u ritmu srca sada sali je to normalano ili ja previse osluskujem srce? i da kazem to je bilo pre 7 godina sada imam 22 god. i da vas pitam da li sam pravilno disao kada mi je teg bio na grudima onda udahnem a kad ga podignem izdahnem?molim za odgovor,unapred zahvaljujem srdacan pozdrav
Pozdrav, moguće je da nastane hipertrofija srčanog mišića pri naporu staticke prirode (trening sa tegovima) 100 ponavljanja je ekstremno opterećenje...
Koliki je krvni pritisak?
Sačuvana
Petar Ljusic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2014, 12:55:33 posle podne »

Postovani,

da li je opasno da 15-godisnjak,dize teg od (20-25kg) iz benca 100 ponavljanja u jednoj seriji bez pauze,da li se moze ostetiti srce,da li moze doci do nekog zadebljanja srcanog misica(hipertrofije) ili nekog drugog ostecenja.Plasim se da nisam mozda preterao sa brojem ponavljanja,jedan drug mi je rekao da je jedan decko isto odlazecu i teretani ostetio srce pa se plasim da i ja nisam ostetio.kada legnem osetim neko pulsiranje u predelu grudi i stomaka i otkucaje u usima u ritmu srca sada sali je to normalano ili ja previse osluskujem srce? i da kazem to je bilo pre 7 godina sada imam 22 god. i da vas pitam da li sam pravilno disao kada mi je teg bio na grudima onda udahnem a kad ga podignem izdahnem?molim za odgovor,unapred zahvaljujem srdacan pozdrav
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2013, 11:53:09 pre podne »

Tako cu i da uradim.. Uradicu sve testove, pa da vidim na cemu sam.. Samo mi je bilo bitno da cujem, da mi suplementacija nece pogorsati stanje.. Hvala puno na odgovoru !
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Januar 29, 2013, 10:13:54 posle podne »

Dobro si rekao, na holter sam mislila, mada nije lose da se uradi i test opterecenja ako imas mogucnosti, da se vidi kakva je srcana aktivnost u naporu. Inace, mislim da si mlad da bi tu bilo problema, ali bolje je da proveris. Moj ti je savet da sada pauziras par dana, da se vidi kakvo je stanje zaista, pa onda mozes nastaviti ukoliko je sve u redu. Nista znacajno se nece desiti za par dana, ipak su ti pregledi bitniji.
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #3 poslato: Januar 29, 2013, 03:12:13 pre podne »

Isao sam, radio sam EKG, i rutinske kontrole, nista specijalno dopunski, tipa holter (ako sam pogodio naziv) i ostalo.. I sve je bilo u savrsenom redu.. Sada hocu da radim sve te dopunske testove, da vidim sta se tacno desava.. To me je interesovalo, jer ne bih da prekidam treninge, niti sa uzimanjem suplementacije, ako nemaju neke posebne veze, i ako nisu direktni uzrocnici ovih desavanja..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2013, 10:00:45 posle podne »

Pozdrav i tebi,

vrlo verovatno je da ti se los period poklopio sa uzimanjem wheya i kreatina, ali ipak nije lose da napravis pauzu i da proveris kako ce biti kada ih ne uzimas. Inace, zvanicno nisu opisane takve reakcije kao nezeljeni efekti ovih suplemenata. Moze se javiti ubrzani srcani rad kod uzimanja wheya, u pojedinacnim slucajevima, ali, to sto ti opisujes je malo ozbiljnije. Da li si, kada si isao kod kardiologa radio EKG ili nesto od dopunskih testova?
Sačuvana
jode
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2013, 09:28:52 posle podne »

Pozdrav svima !

Ne znam da li je bila tema vec, ja se unapred izvinjavam ako ponavljam topic !

Imam neke nedoumice, pa bih hteo da cujem vase misljenje o njima.. E ovako, imam 22 godine, bavim se sportom od malena, i nikad nisam imao vece povrede/ zdravstvene probleme.. Medjutim u poslednjih godinu, do dve, pocele su da mi se desavaju neke nezgodne situacije, u kojima srce pocne da mi lupa malo brze, bol u grudima, i neka sveopsta panika u glavi.. Taj osecaj je u pocetku trajao par sekundi, i desavao se jednom u 2-3 meseca, ali sada se pogorsalo, cesce se desava i "napadi panike" mnogo duze traju.. Stanje agonije.. Isao sam kod lekara, vadio nalaze, i sve je u  savrsenom redu. Kardiolog mi je rekao da je sve to na nervnoj bazi jer su mi se u poslednje vreme desavale neke lose zivotne stvari, pa mi se to desava u trenutcima stresa.. E sad, krenuo sam skoro u teretanu, posle nekog vremena, uzimam suplementaciju (whey i kreatin) imozda sam se istripovao, ali cini mi se da su se ti "napadi" pojacali u poslednje vreme.. Sad da li je to zato sto su se ti neki problemi poklopili sa tim vremenom kada sam poceo da treniram, ili nesto od toga moze da utice na moje srcane probleme? Dakle glavna stvar koja me zanima je, da li suplementi mogu da uticu na to (ja sam nekako ubedjen da ne mogu) i da li sam trening, teretana moze da utice na te probleme?

Hvala vam unapred !
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.