TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 05:27:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Alenov plan pitanje  (Pročitano 4133 puta)
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2013, 12:32:11 posle podne »

I meni je u tom planu malo nejasan broj ponavljanja, jer se spominje da se kod osnovnih vežbi radi 1-8 ponavljanja, a kod ostalih po 10? Mislim obično je preporučen broj ponavljanja od 6-12 za većinu vežbi, u zavisnosti od težine sa kojom se radi, pa mi je sad malo nejasno zbog čega se kod osnovnih vežbi radi najviše 8 i zašto se kod ostalih radi 10, a ne 12?
'Vece' grupe misica se rade sa manjim brojem ponavljanja, 'manje' grupe misica se rade sa vecim brojem ponavljanja. To nepisano pravilo. Vecina ce se sloziti da 'manje' misice treba raditi sa 10+ ponavljanja. A za vezbe poput benca, mrtvog, cucnja, millitary presa, veslanja svi ce ti reci drugacije. Ne postoji tacan broj koji MORA da se uradi. Ja bi za benc, cucanj i mrtvo isao 3+ ponavljnja. A za millitary, kao i za sve vezbe za ramena ciljao bi visok broj ponavljanja sa veoma malim tezinama zato sto su povrede ramena najgore.
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2013, 09:39:35 pre podne »

I meni je u tom planu malo nejasan broj ponavljanja, jer se spominje da se kod osnovnih vežbi radi 1-8 ponavljanja, a kod ostalih po 10? Mislim obično je preporučen broj ponavljanja od 6-12 za većinu vežbi, u zavisnosti od težine sa kojom se radi, pa mi je sad malo nejasno zbog čega se kod osnovnih vežbi radi najviše 8 i zašto se kod ostalih radi 10, a ne 12?
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #9 poslato: Januar 31, 2013, 10:15:41 pre podne »

Da li ste vi pročitali sva 3 dela ovog teksta?

Hahahahahaha, sory slatko sam se nasmejao!
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
dingo666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 109

« Odgovor #8 poslato: Januar 31, 2013, 09:31:45 pre podne »

Da li ste vi pročitali sva 3 dela ovog teksta?

NE! daj link, ne vidim ga u tekstoteci
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Januar 31, 2013, 09:09:37 pre podne »

Da li ste vi pročitali sva 3 dela ovog teksta?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dingo666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 109

« Odgovor #6 poslato: Januar 31, 2013, 09:04:15 pre podne »

Rešio sam da radim po Alenovom planu objavljenom u tekstoteci pre neki dan jer hoću malo da promenim rutinu a i plan mi deluje skroz ok. e sad, jedina stvar koja me buni je broj ponavljanja pošto sam rešio da još mesec-dva radim na masi. Dakle, kako da korigujem plan i prilagodim svom cilju ? (Kapirao sam da radne serije smanjim na 5-6 ponavljanja)

Kako misliš da prilagodiš broj ponavljanja kada se svake dve nedelje broj ponavljanja smanjuje za 2 ponavljanja i od 10 se ide ka 4 ponavljanja (osim na mrtvom dizanju)? Ako smanjiš broj ponavljanja šta ćeš raditi poslednje dve ili četiri nedelje programa?

Ja u tekstu nigde nisam video da se broj ponavljanja smanjuje!  znači kako povećavam kilažu za po 5 kg tako smanjujem broj ponavljanja za 2?
Sačuvana
Tokan
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 203


« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2013, 10:09:05 posle podne »

Nisam ni ja bas skapirao sve. Ovde pise za cucanj recimo, da se radi 7x10 ponavljanja sa prilagodjenom tezinom a onda pise da se povecava kilaze gde se rade tri radne serije. Ako ti nije problem da pojasnis, ja sam nesto gadno lose skapirao :)
Sačuvana
Zivot je teskas,
 brze pesnice od celika,
 ti ne bi da mu predas,
 pa mora da se TRENIRA!
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2013, 07:00:13 posle podne »

Rešio sam da radim po Alenovom planu objavljenom u tekstoteci pre neki dan jer hoću malo da promenim rutinu a i plan mi deluje skroz ok. e sad, jedina stvar koja me buni je broj ponavljanja pošto sam rešio da još mesec-dva radim na masi. Dakle, kako da korigujem plan i prilagodim svom cilju ? (Kapirao sam da radne serije smanjim na 5-6 ponavljanja)

Kako misliš da prilagodiš broj ponavljanja kada se svake dve nedelje broj ponavljanja smanjuje za 2 ponavljanja i od 10 se ide ka 4 ponavljanja (osim na mrtvom dizanju)? Ako smanjiš broj ponavljanja šta ćeš raditi poslednje dve ili četiri nedelje programa?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
dingo666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 109

« Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2013, 09:02:10 pre podne »

Nemoj da si u zabuni da je manje ponavljanja za masu a vise za definiciju. Sve zavisi od ishrane tj. kalorija.

Nisam u zabuni, to je jasna stvar, problem je u tome što su mi sa ovakvim programom  težine za radne serije za oko 10 kg lakše nego kad sam radio sistem sa manje ponavljanja pa se tripujem da ne izgubim na snazi na konto izdržljivosti.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2013, 05:42:46 posle podne »

Nemoj da si u zabuni da je manje ponavljanja za masu a vise za definiciju. Sve zavisi od ishrane tj. kalorija.
Sačuvana
dingo666
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 109

« Odgovor #1 poslato: Januar 29, 2013, 09:39:02 pre podne »

Rešio sam da radim po Alenovom planu objavljenom u tekstoteci pre neki dan jer hoću malo da promenim rutinu a i plan mi deluje skroz ok. e sad, jedina stvar koja me buni je broj ponavljanja pošto sam rešio da još mesec-dva radim na masi. Dakle, kako da korigujem plan i prilagodim svom cilju ? (Kapirao sam da radne serije smanjim na 5-6 ponavljanja)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 17 upita.