TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:01:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: |Pomoc oko ishrane|  (Pročitano 8113 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2013, 10:01:20 pre podne »

Pozdrav,

ishrana ti je još uvek dosta siromašna i slaba.  Zaista moraš da se potrudiš da puno jedeš. 

Ovako, prvo što mi upada u oči su hleb, pekara i slično...  Hleb ako jedeš neka bude hleb od celovitih zrna žitarica, sa dodatkom semenki npr.  Ako jedeš žitarice odlično, ovsene su najbolje, ali možeš uzeti i neki kvalitetniji musli - sa celim žitaricama i nekim dodacima da ti bude ukusnije - jer tebi ni koja kalorija iz šećera neće smetati.

Umesto pekare predlažem da nosiš hranu od kuće, npr integralna kifla sa tunjevinom ili sendvič sa parčetom piletine, možeš i neko voće dodatno, neku zdraviju pločicu sa žitaricama... proteinski šejk, itd...

Proteina nemaš do ručka... i to je jako loše.  Da li jedeš jaja?  možda da ubaciš kajganu od nekoliko jaja sa crnim hlebom ujutru.  Ako ne to, onda proteinski šejk sa mlekom može da bude jedna od opcija.

IzmeĂ°u obroka ubaci i orašaste plodove, poput sirovog badema, lešnika...

Pekare generalno nemaju ništa kvalitetno, probaj da se navikneš da nosiš hranu od kuće - makar činijicu sa piletinom i krompirom ili pirinčem, ili sendvič koji sam napraviš. 

Na duže staze se isplati, veruj mi...

Kad je gener u pitanju - prvo bih sredila ishranu a onda tek razmislila o kupovini gejnera. Za početak možeš uzeti kompleks vitamina i minerala poput Universal Daily formule, i eventualno B kompleks... malo će ti otvoriti apetit. Omega 3 masti takoĂ°e jako dobre i zdrave.

To bi bilo ukratko to... moje mišljenje... moraš stalno da jedeš, ne treba sebe da uskraćuješ sa hranom koju voliš, pre svega mlad si i treba ti kilograma, ali ipak 90% kalorija treba da dolazi iz kvalitetne hrane - voće, povrće, žitarice, krompir, pirinač, integralne testenine i hleb, orašasti plodovi, semenke i proteini u 4 obroka dnevno - belance, meso - riba, piletina, ćuretina, govedina, belance jajeta, posni sri...
Sačuvana
AgentN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2013, 01:42:53 pre podne »

Samo sto vise jedi, prilicno si mrsav za svoju visinu... to ne znaci da trpas da ti pripadne muka jer to nije zdravo vec kad jedes,jedi kvalitetno i vise puta na dan... imas veceg izbora jer ne kuburis sa viskom kilograma i mozes da jedes mnogo toga sto bi ti nabacilo masu... Nisam kompetentan suvise za obroke i raspored obroka, to ce neko strucniji reci...KLOPA,KLOPA, TRENING, KLOPA,KLOPA,KLOPA,ODMOR ;)
Sačuvana
Never back down mayne!
Milos08
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2013, 01:38:04 pre podne »

Pozdrav
Ako moze mala pomoc oko ishrane..
Imam 17 godina,70 kg i visok sam 190.. E sad ja cu vam napisati kako sam ja mislio da krenem sa ishranom.. Pa da vidimo jel idem u pravom smeru.. Sad od ponedeljka bi krenuo u teretanu i poceo ovako da jedem..

Kad idem u skolu pre podne.. Posto ujutru kad ustanem ja nikakoo ne mogu da jedem mislio sam ovako..
1. obrok: Namazem dzem na 2-3 parceta hleba.. Potrudicu se na silu to da pojedem
2. obrok: Neko pecivo.. Pica ili nesto slicno iz pekare..
3. obrok: Pilece belo
Teretana
4. obrok: Nesto kuvano..
5. obrok: Onda mogao bi ovde pirican(sutlijas) ili krompir(pire)
6. obrok: Uvece neki sir ili tunjevina ili nesto tako..
I da.. Naravno neko voce se uvek nadje.. Neke grickalice ..

Kad idem po podne u skolu..
1. obrok: Ovsene sa mlekom i malo meda zbog ukusa..
2. obrok: Ne znam sta bi ovde ubacio.. Mozda opet da namazem dzem i mleko uz to ili sta bi vi preporucili..?
3. obrok: Nesto iz pekare..
4. obrok: Pilece belo
Teretana
5. obrok: Nesto kuvano..
6. obrok: Sir ili tunjevina ili nesto tako..
A mogu da ubacim negde i pirinac ili krompir..

Znaci ja bi voleo da mi vi date neke predloge i savete.. Sta treba ubaciti ili izbaciti.. Svaki savet mi je dobrodosao.. Ovo sam napisao ovako da imate neki pojam kolike su mi mogucnosti pa da mi kazete kako i sta.. Ako imate neki bolji predlog za obrok .. Samo napisite ja cu se potruditi da to ispostujem.. Jer bitno mi je da od pocetka krenem kako treba.. Sve sto ne valja od ovoga izbacite i ubacite mi sta bi bilo najbolje a ja cu onda videti jel mogu to da priustim..
Cilj mi je da nabacim masu.. Kupio bi kreatin i neki gejner i to bi isto nekako ukonbinovao u sve ovo.. Ali hocu prvo ovo oko ishrane sve da sredim pa cu tamo gde su suplementi da se raspitam za taj deo :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.1 sekundi sa 17 upita.