TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 11:59:52 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: |Pomoc oko ishrane|  (Pročitano 8112 puta)
njegos77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51

« Odgovor #33 poslato: Februar 28, 2013, 06:18:48 posle podne »

Sorry,pozdrav za ekipu!!!
Sačuvana
njegos77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51

« Odgovor #32 poslato: Februar 28, 2013, 06:17:38 posle podne »

Jedem svaki dan meso sa rostilja(junetina,piletina,curetina),jer to nije neki problem,tako mi naj lakse,udjes,narucis,pojdes?
Sačuvana
njegos77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51

« Odgovor #31 poslato: Februar 28, 2013, 11:32:35 pre podne »

Hvala MigthyMo!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #30 poslato: Februar 27, 2013, 10:09:57 pre podne »

Pozdrav za Pedjonija i ostale!I meni je problematican dorucak,1.kom 100g ovsenih sa 250ml jogurta i 5 jaja,ali samo jedno sa zumancetom(kazu da ne valja puno zumanceta zbog holesterola),2.kom tuna sa crnim hlebom uz neku salaticu i naravno belim lukom,3.kom makarone sa sirom!!!I da,jedno jutro se obicno nakrkam kacamaka sa mljekom(kaze keva da cisti dobro organizam)Dajte ljudi jos neku konbinaciju za dorucak???

evo ti par ideja za doručak sa ovsenim pahuljicama :)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/ovsene-pahuljice-na-vie-naina-za-va-zdrav-doruak.html
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #29 poslato: Februar 26, 2013, 11:59:39 posle podne »

...by the way,pozdrav i Tebi od Ostalih...  ;)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #28 poslato: Februar 26, 2013, 11:53:37 posle podne »

Pozdrav za Pedjonija i ostale!I meni je problematican dorucak,1.kom 100g ovsenih sa 250ml jogurta i 5 jaja,ali samo jedno sa zumancetom(kazu da ne valja puno zumanceta zbog holesterola),2.kom tuna sa crnim hlebom uz neku salaticu i naravno belim lukom,3.kom makarone sa sirom!!!I da,jedno jutro se obicno nakrkam kacamaka sa mljekom(kaze keva da cisti dobro organizam)Dajte ljudi jos neku konbinaciju za dorucak???


Ja jedem po 10 cela jaja dnevno,holesterol bolji nego ikad ;) Naravno ne odjednom nego u dva obroka. Meni je uglavnom defoltni dorucak 5 jaja na raznorazne nacine i 100-150 gr ovsene, i naravno mleko,a ako mi jos fali hidrata dodam iz integralnog hleba,ili nedeljom promenim nesto sasvim drugacije..sve zavisi,raznolikost je mama.

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #27 poslato: Februar 26, 2013, 11:47:58 posle podne »

Pozdrav za Pedjonija i ostale!I meni je problematican dorucak,1.kom 100g ovsenih sa 250ml jogurta i 5 jaja,ali samo jedno sa zumancetom(kazu da ne valja puno zumanceta zbog holesterola),2.kom tuna sa crnim hlebom uz neku salaticu i naravno belim lukom,3.kom makarone sa sirom!!!I da,jedno jutro se obicno nakrkam kacamaka sa mljekom(kaze keva da cisti dobro organizam)Dajte ljudi jos neku konbinaciju za dorucak???
Ovsene,Tuna,sve mi je to ok osim ovih makarona. A za ciscenje organizma kacamakom i mlekom nisam bas upucen,ali sam siguran da postoji kvalitetniji detoks za tebe.
Ja volim na teflon da stavim malo maslinovog ulja,8 belanaca i 2 zumanceta,plus kiseli krastavcici ili feferone. Ali tebi bi ,jer je dorucak,trebalo i malo integralnog hleba uz to kao izvor UH.
Mozes ovsene sa mlekom i whey-om,ovsene,cimet i saka dve suvog voca sa mlekom,imas bezbroj kombinacija,poenta da je da uneses proteine i kvalitetne UH.
Sačuvana
njegos77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51

« Odgovor #26 poslato: Februar 26, 2013, 11:41:39 posle podne »

Pozdrav za Pedjonija i ostale!I meni je problematican dorucak,1.kom 100g ovsenih sa 250ml jogurta i 5 jaja,ali samo jedno sa zumancetom(kazu da ne valja puno zumanceta zbog holesterola),2.kom tuna sa crnim hlebom uz neku salaticu i naravno belim lukom,3.kom makarone sa sirom!!!I da,jedno jutro se obicno nakrkam kacamaka sa mljekom(kaze keva da cisti dobro organizam)Dajte ljudi jos neku konbinaciju za dorucak???
Sačuvana
Milos08
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #25 poslato: Februar 08, 2013, 02:30:57 posle podne »

Hvala svima na odgovorima !
Jeste malo zbunjujuce ali valjda cu se snaci xD
Dajte mi neke predloge tj izmenite ove obroke.. Pa cu ja videti da l mogu to da priustim.. Sve sto nebi mogao to bi napisao pa da mi date neki drugi predlog umesto toga.. Imam zelje i volje da ucim i da radim i da se maksimalno potrudim oko treninga i ishrane kako bi postigao neke svoje ciljeve.. :D

Konkretno evo pa ti menjaj po mogucnostima svojim:
Dorucak :100 gr ovsene, 4 jaja, casa jogurta/mleka,ili cak i dve nece ti smetati, (ako ti smetaju ovsene i hleb ti nece mnogo naskoditi) posle toga zasladi ako hoces sa tim cuvenim pekmezom :D
Rucak 1 : meso 200 gr i lepinja(ako si u skoli) plus salata
Uzina kikiriki kupis i izgrickas,ako imas i jabuchicu neku rumenu krkaj
Rucak 2  pred trening (1,5-2 sata,ako imas brz metabolizam moze i 1h pred trening) : to tvoje kuvano sto ti mama spremila nazderi se i idi da vuces gvozdje
 
Obroci posle treninga 2 vechere (pretpostavljam da treniras popodne i vec je veche kad dodjes kuci)
Vechera  1 : belo meso/crveno meso 200-250 gr, ako imas malo krompira,ili crn hleb 2-3 parcheta , salata (ovo meso menjas sa tunjevinom na par dana)
Vechera 2 pred spavanje sir mladi, sa kesicom kikirikija (mada ako ovde imas meso slobodno udri nece te ugojiti)

Badem i ostale fensi stvari iz zdrave hrane ti jos uvek ne trebaju, jer su to usputne a nimalo jeftine stvari..
Za kilo badema dva kila mesa imas ,pre cu meso mesto badema u ovo krizno vreme :D a kikiriki mi zavrsava posao i gomila omega 3 kao zdrave masti, kao i zumanca iz jaja ( tu vec unesem 80% mojih potreba masti,ostalo dopunim sa kikirikijem i omega3)


Ne moras ovo slepo pratiti svakog dana, imaj bar 400-500 gr mesa dnevno, 5 jaja, sir 150-200 gr, mleko i jogurt oko pola litre,i mora da napredujes,ako znas sta radis u teretani.


Ovaj Rucak 1 to je dok sam u skoli ne mogu da kupujem to belo meso.. Znaci sta bi mogao umesto toga?
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #24 poslato: Februar 03, 2013, 11:24:15 posle podne »

Citat
Ne moras ovo slepo pratiti svakog dana, imaj bar 400-500 gr mesa dnevno, 5 jaja, sir 150-200 gr, mleko i jogurt oko pola litre,i mora da napredujes,ako znas sta radis u teretani.

Samo da dodam, kad god si kuci potrudi se da imas salatu uz vece obroke i ako moze kasika zdravog ulja. I ako ti je dorucak problem, odlozi ga malo kasnije. Ne moras odma sa ovih 100g i 4 jaja. Kreni sa manje pa povecavaj postepeno.

Kada vidi sebe kako raste u ogledalu jesce i 10 jaja bez problema :D

Video sam da ima problem sa doruckom,ali samo volja trud i doci ce apetit kroz odredjeni period, za pocetak nek krene od 1 jajeta i tako dalje,piramida hehe :D
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #23 poslato: Februar 03, 2013, 11:18:59 posle podne »

Citat
Ne moras ovo slepo pratiti svakog dana, imaj bar 400-500 gr mesa dnevno, 5 jaja, sir 150-200 gr, mleko i jogurt oko pola litre,i mora da napredujes,ako znas sta radis u teretani.

Samo da dodam, kad god si kuci potrudi se da imas salatu uz vece obroke i ako moze kasika zdravog ulja. I ako ti je dorucak problem, odlozi ga malo kasnije. Ne moras odma sa ovih 100g i 4 jaja. Kreni sa manje pa povecavaj postepeno.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #22 poslato: Februar 03, 2013, 11:12:15 posle podne »

Hvala svima na odgovorima !
Jeste malo zbunjujuce ali valjda cu se snaci xD
Dajte mi neke predloge tj izmenite ove obroke.. Pa cu ja videti da l mogu to da priustim.. Sve sto nebi mogao to bi napisao pa da mi date neki drugi predlog umesto toga.. Imam zelje i volje da ucim i da radim i da se maksimalno potrudim oko treninga i ishrane kako bi postigao neke svoje ciljeve.. :D

Konkretno evo pa ti menjaj po mogucnostima svojim:
Dorucak :100 gr ovsene, 4 jaja, casa jogurta/mleka,ili cak i dve nece ti smetati, (ako ti smetaju ovsene i hleb ti nece mnogo naskoditi) posle toga zasladi ako hoces sa tim cuvenim pekmezom :D
Rucak 1 : meso 200 gr i lepinja(ako si u skoli) plus salata
Uzina kikiriki kupis i izgrickas,ako imas i jabuchicu neku rumenu krkaj
Rucak 2  pred trening (1,5-2 sata,ako imas brz metabolizam moze i 1h pred trening) : to tvoje kuvano sto ti mama spremila nazderi se i idi da vuces gvozdje
 
Obroci posle treninga 2 vechere (pretpostavljam da treniras popodne i vec je veche kad dodjes kuci)
Vechera  1 : belo meso/crveno meso 200-250 gr, ako imas malo krompira,ili crn hleb 2-3 parcheta , salata (ovo meso menjas sa tunjevinom na par dana)
Vechera 2 pred spavanje sir mladi, sa kesicom kikirikija (mada ako ovde imas meso slobodno udri nece te ugojiti)

Badem i ostale fensi stvari iz zdrave hrane ti jos uvek ne trebaju, jer su to usputne a nimalo jeftine stvari..
Za kilo badema dva kila mesa imas ,pre cu meso mesto badema u ovo krizno vreme :D a kikiriki mi zavrsava posao i gomila omega 3 kao zdrave masti, kao i zumanca iz jaja ( tu vec unesem 80% mojih potreba masti,ostalo dopunim sa kikirikijem i omega3)


Ne moras ovo slepo pratiti svakog dana, imaj bar 400-500 gr mesa dnevno, 5 jaja, sir 150-200 gr, mleko i jogurt oko pola litre,i mora da napredujes,ako znas sta radis u teretani.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2013, 11:17:51 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #21 poslato: Februar 03, 2013, 10:49:59 posle podne »

Ja mislim da ste sada totalno zbunili decka,pocece da jede jaja sa dzemom i ovsene sa majonezom na kraju!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #20 poslato: Februar 03, 2013, 10:49:07 posle podne »


1. doručak: MORAŠ DA JEDEŠ UJUTRU KAD SE PROBUDIŠ. Burek/pita sa mesom/sirom 250-300g i pola litra jogurta
2. Užina: home made sendvič sa nekim mesom, sirom, pavlakom, majonezom
3. ručak: Dva tanjira onoga što ti je neko spremio kod kuće. To nešto bi bilo dobro da sadrži uvek bilo koju vrstu mesa, pirinač, krompir, testeninu, hleb... salata obavezno i što više šta god je u sezoni
4. užina: dve voćke
5. večera: to pileće belo koje spominješ i neku salatu, ili bilo kakvo meso 200-250g i salata

Ili ovako:

Kad idem u skolu pre podne..
1. obrok: Namazem dzem na 2-3 parceta hleba.. Potrudicu se na silu to da pojedem
2. obrok: Tunjevina ili Sardina
3. obrok: Pilece belo
Teretana
4. obrok: Nesto kuvano..
5. obrok: Onda mogao bi ovde pirican(sutlijas) ili krompir(pire)
6. obrok: Sir i nesto bi dodao..


Kad idem po podne u skolu..
1. obrok: Ovsene sa mlekom i malo meda zbog ukusa.. Ubacio bi i jaja uz to..
2. obrok: Pirinac ili krompir
3. obrok: Tunjevina ili Sardina..
4. obrok: Pilece belo
Teretana
5. obrok: Nesto kuvano..
6. obrok: Sir ii uz to bi nesto dodao..

Izmedju obroka bi ubacio voce,badem,lesik,kikiriki itd.

Hvala puno svima na odgovorima !

Ova ishrana koju si naveo slaba je ako zelis da radis na masi. Dorucak su ti samo ugljeni hidrati, treba tu ubaciti i proteina, ali ako ne mozes odmah pokusaj tako kako si planirao. Dalje, obrok pirinac i krompir, to su ti opet samo ugljeni hidrati, bolje ubaci protein, neko meso, a to neka ti bude prilog. Salate, tj povrce uopste ne spominjes, pretpostavljam da ces i to ubaciti.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #19 poslato: Februar 03, 2013, 10:37:14 posle podne »

E i da, ne idi obroke samo sa UH,jer nema smisla,dakle ne solo pirinac i solo krompir..ZNaci obrok da bude UH+PROT+malo masti,ili da se razdvoji PROTEIN+UH, ili PROTEIN+MAST.. mada i sva tri nisu problem kad se ide sa minimal kolicinom masti.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.147 sekundi sa 17 upita.