TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:02:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jedi zdravo  (Pročitano 14414 puta)
StefanijuS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2013, 09:26:42 posle podne »

Citat
upravo jedem ovsene sa vodom odvratne su :@ jel mogu nesto da stavim radi ukusa.Pozdrav Miro

Ja ih jedem sa mlekom i jogurtom i navikao sam se. Nisu one tako lose. :)
Sačuvana
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #12 poslato: Februar 06, 2013, 08:36:17 posle podne »

Citat
Da li mislis na pastu, spagete i preliv ( sos )? Testenina ima dosta ugljenih hidrata ali ogranici njen unos na dane oko utakmice, ne treba je inace stalno uzimati.

Da, na to sam mislio. A sta bi bilo najbolje pojesti prije utakmice? Ja se pokusavam prilagoditi i  sebi i familiji tako da plan ishrane teze ide, ali trudim se maksimalno. :)

Pa potrebni su ti UH da bi imao energije tako da pirinac integralni bi ti bio dobar izbor...

upravo jedem ovsene sa vodom odvratne su :@ jel mogu nesto da stavim radi ukusa.Pozdrav Miro :)



Stavi butinu od neke zivotinje neces pogresiti :D


jel moze od Vombata :P
Sačuvana
workout brate!
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2013, 08:34:10 posle podne »

Citat
Da li mislis na pastu, spagete i preliv ( sos )? Testenina ima dosta ugljenih hidrata ali ogranici njen unos na dane oko utakmice, ne treba je inace stalno uzimati.

Da, na to sam mislio. A sta bi bilo najbolje pojesti prije utakmice? Ja se pokusavam prilagoditi i  sebi i familiji tako da plan ishrane teze ide, ali trudim se maksimalno. :)

Pa potrebni su ti UH da bi imao energije tako da pirinac integralni bi ti bio dobar izbor...

upravo jedem ovsene sa vodom odvratne su :@ jel mogu nesto da stavim radi ukusa.Pozdrav Miro :)



Stavi butinu od neke zivotinje neces pogresiti :D
Sačuvana
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2013, 08:33:27 posle podne »

Citat
Da li mislis na pastu, spagete i preliv ( sos )? Testenina ima dosta ugljenih hidrata ali ogranici njen unos na dane oko utakmice, ne treba je inace stalno uzimati.

Da, na to sam mislio. A sta bi bilo najbolje pojesti prije utakmice? Ja se pokusavam prilagoditi i  sebi i familiji tako da plan ishrane teze ide, ali trudim se maksimalno. :)

Pa potrebni su ti UH da bi imao energije tako da pirinac integralni bi ti bio dobar izbor...

upravo jedem ovsene sa vodom odvratne su :@ jel mogu nesto da stavim radi ukusa.Pozdrav Miro :)
Sačuvana
workout brate!
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2013, 07:08:19 posle podne »

Citat
Da li mislis na pastu, spagete i preliv ( sos )? Testenina ima dosta ugljenih hidrata ali ogranici njen unos na dane oko utakmice, ne treba je inace stalno uzimati.

Da, na to sam mislio. A sta bi bilo najbolje pojesti prije utakmice? Ja se pokusavam prilagoditi i  sebi i familiji tako da plan ishrane teze ide, ali trudim se maksimalno. :)

Pa potrebni su ti UH da bi imao energije tako da pirinac integralni bi ti bio dobar izbor...
Sačuvana
StefanijuS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2013, 06:44:44 posle podne »

Citat
Da li mislis na pastu, spagete i preliv ( sos )? Testenina ima dosta ugljenih hidrata ali ogranici njen unos na dane oko utakmice, ne treba je inace stalno uzimati.

Da, na to sam mislio. A sta bi bilo najbolje pojesti prije utakmice? Ja se pokusavam prilagoditi i  sebi i familiji tako da plan ishrane teze ide, ali trudim se maksimalno. :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2013, 09:44:51 posle podne »

Da li mislis na pastu, spagete i preliv ( sos )? Testenina ima dosta ugljenih hidrata ali ogranici njen unos na dane oko utakmice, ne treba je inace stalno uzimati. Ili je bolja solucija integralna testenina. Suvo grozdje je ok, mozes njega dodati u ovsene npr.
Sačuvana
StefanijuS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2013, 08:28:38 posle podne »

Interesuje me da li je pašta (sa paradajiz konzervom ,rendanim sirom itd) dobra za unos UH? Takodje nisam napomenuo da jedem suvo grozdje tokom dana tako da i preko toga uzimam ugljene hidrate.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2013, 11:33:20 pre podne »

Na oporavak utice vise faktora, to verovatno znas, a sto se tice ishrane glavno je da nadoknadis ugljene hidrate, tj da popunis rezerve glikogena koje su se ispraznile tokom utakmice. Takodje, jako bitna adekvatna rehidracija nakon utakmice ( tada se savetuju sportski napici, koji imaju balansiranu kolicinu elektrolita ). najbolje je da ti rezerve glikogena uvek budu popunjene, pre utakmice narocito, zato sto se desava da se u toku meca isprazne i to onda rezultira sporijim i losijom igrom. Adekvatan unos je 8 - 10 g po kg telesne mase ugljenih hidrata pre meca. Naravno, treba nadoknaditi i ostale nutrijente nakon utakmice ( proteine, minerale, vitamine ) kroz redovnu ishranu.

Ovsene mozes uzimati sa vodom ili mlekom, ljudi dodaju banane i drugo voce, med, cimet, jaja i belance, imas na forumu citavu temu oko toga pa mozes pogledati, sigurno ces pronaci korisne ideje za propremu ovsenih.

http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=1612.15

U kostunjavom vocu ima svega, proteina ( mada nisu glavni izvor ), zdravih masti ( omega 3 masne kiseline ), vitamina ( b grupa, folna kiselina, vit E ), minerala ( selen, mangan, bakar, kalijum... ) ali mislim da ipak trebas uzeti neki kompleks vitamina kao suplement, zato sto, koliko god da se dobro hranis, ipak je tvoja potrosnja velika i ne mozes je samo ishranom nadoknaditi.
Sačuvana
StefanijuS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


« Odgovor #4 poslato: Februar 03, 2013, 06:03:15 posle podne »

Citat
Da li koristis nesto od suplementacije?

Ne, ne koristim nikakve preperate i iskreno bar u ovim godinama nisam planirao nista slicno da uzimam


Ja jedem ovsene pahuljice sa mlekom. Sa cim jos one mogu da se spreme? Interesuje me jos da li je za jedan obrok (uzinu) pojesti koštunjavog voća dovoljno da se zadovolje neke potrebe kod sportista.

Šta bi trebalo jesti posle teškog fizičkog napora (utakmice)kako bi se tjelo regenerisalo?
Sačuvana
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #3 poslato: Februar 03, 2013, 02:07:05 posle podne »

Pozdrav,

dobrodosao na forum,

dobro je sto si izbacio slatkise, treba izbaciti i gazirano, grickalice, beli hleb i testeninu svesti na minimum, ili jesti integralni, razeni...

za dorucak je pozeljno uneti i ugljene hidrate i proteine ( za nadoknadu izgubljenog preko noci ). Ovsene su ti odlican izbor, a sa njima mozes uzeti jaja ( ili samo belance ) i isprzis, i to bude dobra kombinacija proteina i ugljenih hidtata. Sto se tice virsli, i suhomesnatih proizvoda, treba ih svesti na minimum. U virslama ima vise masti nego proteina, prakticno su to prazne kalorije, pa ih mozes pojesti ponekad, sto redje. Takodje, izbegavaj namaze, majonez, kecap, sireve, pavlaku...

Za uzinu uzmes nesto od voca ili badem, lesnik , indijski orah ( po par komada ).

Nakon treninga obavezno unosis proteine i ugljene hidrate. Proteini moraju biti deo obroka. Najbolja opcija je meso, sa krompirima ili pirincem. Uz to i neko povrce, kroz salatu, i par kapi maslinovog ulja preko salate, i na taj nacin se unesu pored proteina i uh i minerali i nezasicene masne kiseline koje su neophodne. A za uvece takodje bolje pojesti nesto proteinsko ( ribu, mladi sir, piletinu... ) i salatu. Uglavnom, ugljene hidrate unosis preko dana, izbegavaj ih uvece.

Da li koristis nesto od suplementacije?

lako je reci par komada badema ja spucam kesu u 300grama :D
Sačuvana
workout brate!
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2013, 11:34:15 pre podne »

Pozdrav,

dobrodosao na forum,

dobro je sto si izbacio slatkise, treba izbaciti i gazirano, grickalice, beli hleb i testeninu svesti na minimum, ili jesti integralni, razeni...

za dorucak je pozeljno uneti i ugljene hidrate i proteine ( za nadoknadu izgubljenog preko noci ). Ovsene su ti odlican izbor, a sa njima mozes uzeti jaja ( ili samo belance ) i isprzis, i to bude dobra kombinacija proteina i ugljenih hidtata. Sto se tice virsli, i suhomesnatih proizvoda, treba ih svesti na minimum. U virslama ima vise masti nego proteina, prakticno su to prazne kalorije, pa ih mozes pojesti ponekad, sto redje. Takodje, izbegavaj namaze, majonez, kecap, sireve, pavlaku...

Za uzinu uzmes nesto od voca ili badem, lesnik , indijski orah ( po par komada ).

Nakon treninga obavezno unosis proteine i ugljene hidrate. Proteini moraju biti deo obroka. Najbolja opcija je meso, sa krompirima ili pirincem. Uz to i neko povrce, kroz salatu, i par kapi maslinovog ulja preko salate, i na taj nacin se unesu pored proteina i uh i minerali i nezasicene masne kiseline koje su neophodne. A za uvece takodje bolje pojesti nesto proteinsko ( ribu, mladi sir, piletinu... ) i salatu. Uglavnom, ugljene hidrate unosis preko dana, izbegavaj ih uvece.

Da li koristis nesto od suplementacije?
Sačuvana
StefanijuS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17


« Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2013, 08:37:18 posle podne »

Pozdrav ljudi,

Novi sam ovdje, ali vidim da ima dosta stvari za nauciti i pitati na ovom forumu. Ovako, treba mi par savjeta oko regulisanja ishrane. Mlad sam imama 16 godina, treniram aktivno fudbal, uz to radim individualno u teretani, regulišem ishranu koliko je moguće i koliko znam u ovom trenutku. Ali želim to da podignem na malo veći nivo ili bar da saznam nešto novo.

Za doručak da li je bolje unjeti UH ili proteine? Pretežno za doručak jedem ovsene pahuljice sa mlekom. Vrlo često su tu i jaja (najčešće 2) i neki namaz (pavlaka, light namz...) Šta bi najbolje bilo pojesti sa ovsenim pahuljicama? Takodje u jutarnjoj ishrani imam naviku pojesti viršle (koje kako čujem nisu dobre) 
Pašta? Da li je dobra za početak dana (rano ujutru)?


Za ručak jedem sve što spreme moji. Meso, ribu, paštu... Trudim se da je uvjek neko povrće zastupljeno. 

Užina, opet neki namaz, sendvič (integralni hleb). Ponekad pojedem neku salamu(mortadelu, pileću) ali pokušavam da izbjegavam takvo nešto. Tad se vraćam sa treninga pa da li imate kakv savjet šta bi trebalo jesti u ovom periodu?

Takodje i za večernji obrok par savjeta nebi škodilo :)

Slatkiše sam potpuno izbacio. Vodu pijem u velikim količinama (2 do 3l dnevno nekad i više) zavisi od dana. U principu to je to. Svaki savjet je dobrodošao. Želim da popravim ishranu u cilju boljih rezultata u fudbalu a i što se tiče izgleda.  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 17 upita.