TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 12:44:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za celo telo  (Pročitano 5989 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #29 poslato: Mart 03, 2013, 03:28:08 pre podne »

Uzeo sam Beta-alanin od Primaforce-a i Elasti joint...i mislim ovako da pijem:
2grama pre i dva grama posle treninga - kad imam dva treninga dnevno (teretana i fudbal po podne) onda pijem pre i posle teretane, akad imam samo fudbalsi trening onda pre i posle fudbalskog treninga?? A kad ne treniram onda samo 2 grama ujutru??
Elasti Joint da pijem par sati nakon beta-alanina??? recimo ako sam uzeo beta-alanin ujutru onda elasti joint da pijem kasnije po podne ili uvece???

Da,kad imas 2 treninga mozes po 2 g pre i posle,a kad imas jedan trening onda popi uz dorucak i veceru po 2 g i pre i posle treninga ili podebljaj te doze pre i posle treninga.

Elast Joint i BA nemaju nikakve veze jedan sa drugim u smislu da ce praviti problem jedan drugom,tako da to nije problem.

Uzmi Kreatin uz BA,imaces bolje rezultate.

Mozes Monohidrat bilo koji,on je jeftin a traje dugo,za 800 ili 900 din mozes kupiti Kreatin monohidrati i piti 5 g posle treninga sa BA,a ako uzmes Kofein njega mozes 1 tabletu 5 g pre treninga sa Beta Alaninom.

A mozes Monihidrat da podelis u dve doze ako zelis da u toku treninga imas pomoc kreatina pa da ga pijes 3 g pre i 3 g posle treninga.


Nema potreba da pijes 5 g pre i 5 g posle kao vezbaci u teretani jer ce ti onda povuci previse vode,a ovako do 5-6 g to se nece desiti u nekoj bitnoj meri,pogotovo ako uzmes i Kofein koji izbacuje vodu iz organizma.


kofein i Kreatin su ti oko 1800 din a trajace ti preko 2 meseca,tj. kofein ce celu ovu polusezonu,preko 3 meseca ces imati,a Kreatin u zavisnosti od kolicine,ako uzmes najmanju od 300 g trajace ti 2 meseca.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #28 poslato: Februar 27, 2013, 08:00:42 posle podne »

Uzeo sam Beta-alanin od Primaforce-a i Elasti joint...i mislim ovako da pijem:
2grama pre i dva grama posle treninga - kad imam dva treninga dnevno (teretana i fudbal po podne) onda pijem pre i posle teretane, akad imam samo fudbalsi trening onda pre i posle fudbalskog treninga?? A kad ne treniram onda samo 2 grama ujutru??
Elasti Joint da pijem par sati nakon beta-alanina??? recimo ako sam uzeo beta-alanin ujutru onda elasti joint da pijem kasnije po podne ili uvece???
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #27 poslato: Februar 15, 2013, 06:29:24 posle podne »

Definitivno...ne moze sve sad i odmah treba vremena.....
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #26 poslato: Februar 15, 2013, 03:24:44 posle podne »

Sad imas iskustvo koje ti moze pomoci da odmoris kad treba.Jednom nedeljno obavezno odmaraj.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #25 poslato: Februar 15, 2013, 02:46:47 posle podne »

Pa da lose sam se odmarao tj. los ritam spavanja sma imao, anisma se ni hranio kako treba.....plus sma trenirao bar jednom nedeljno 3 x dnevno i jos najmanje 2 puta nedeljno 2 x dnevno....uz maksimalne kilaze u teretani, sprintevi, mali fudbal, trening....prvih mesec dana sam bio u top formi, a onda je usledio drastican pad i dugo sam se oporavljao....

U jednoj nedelji cu da ostavim subotu za odmor znaci tad nista ne radim, nedelja utakmica i ono ostalo 2 treninga dnevno 2 x nedeljno i 3 dana po jedan trening....eventualno neki mali fudbal utorak uvece i to je to...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #24 poslato: Februar 15, 2013, 01:55:48 posle podne »

Hvala brt...rade svi linkovi...prosle godine sam 3 meseca skoro izgubio jer sam se pretrenirao (nisma koristio suplementaciju a trenirao sma jace i vise nego sto cu sad) ali se nadam da cu ove malo bolje da s organizujem....
Pretreniranost se najcesce desi zbog nedovoljnog odmora i nepotpune ishrane,tj. nedovoljne ishrane. ;) Takvo je bar moje iskustvo i neka logika,jer ako se dovoljno odmaras i hranis onda je tesko da ces uspeti bas toliko da treniras da bi organizam doveo do pretreniranosti...jer treba da treniras duzi vremenski period sigurno 6 puta nedeljno i to vise nedelja,a da svaki dan se ubijas na treningu da bi doslo do pretreniranosti...pre se to odrazi zbog odmora i ishrane...to je bar neka moja logika.

-Tebi je sad najbitnije da:

-budes odmoran za svaku utakmicu kako bi pruzio svoj max i napredovao iz utakmice u utakmicu.

-radis na tehnici i taktici,kao i na hitrini jer to sad mozes,smes i treba da radis,jer ce ti pozitivno uticati na performanse.

-u teretani odrzavas telo u treningu do leta kad ces svom snagom raditi na sticanju exsplozivnosti.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #23 poslato: Februar 15, 2013, 10:36:09 pre podne »

Hvala brt...rade svi linkovi...prosle godine sam 3 meseca skoro izgubio jer sam se pretrenirao (nisma koristio suplementaciju a trenirao sma jace i vise nego sto cu sad) ali se nadam da cu ove malo bolje da s organizujem....
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #22 poslato: Februar 15, 2013, 01:14:14 pre podne »

Uzmi Kreatin i Beta Alanin. :)

Na ova 3 sam mislio,evo opet ako nisam dobro okacio...

http://youtu.be/JwSTV3vWWzw

http://youtu.be/bfkZReiQTIo

http://youtu.be/KYJX0Wt6OdM


Ovde imas jos kombinacija za merdevinice...

http://youtu.be/B_bbBglPGHA
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #21 poslato: Februar 14, 2013, 09:25:23 posle podne »

Pa moze i tako...koristio sam do sada samo kreatin i to mesec dana....bice to ok valjda....
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #20 poslato: Februar 14, 2013, 09:13:28 posle podne »

Beta Alanin i Kreatin ti je osnovno...vitamine unesi iz hrane.
Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #19 poslato: Februar 14, 2013, 09:06:48 posle podne »

Rade sva 3 bez problema....
Do kraja ove i celu sledecu nedelju cu morati da istrpim bez suplementacije pa cu tek trecu da pocinje da uzimam...planiram da uzmem beta alanin i neki jaci multivitamin....
Teretana u pon i u sredu sve pre podne i ovaj joga bonito trening petak pre podne :) i to je to...mislim da je ok ovako da do kraja priprema radim....
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #18 poslato: Februar 14, 2013, 06:57:27 posle podne »

Ovo ti je sve samo nacrt i neko "uputstvo",ti sam moras videti koliko je tebi dovoljno,potrebno...ali imaj na umu da uvek moras biti svez za utakmicu.

U teretanu cepaj 2x nedeljno,jednom taj dan kad nemas trening u klubu a drugi put taj dan kad je utakmica ali posle utakmice.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #17 poslato: Februar 14, 2013, 06:39:33 posle podne »

Rade sva 3?Merdevinice,sprint yoyo i sprint sa promenom pravca?

Ja kad udjem u temu ne mogu da kliknem na drugi i treci link...Ako rade super,onda je to to za sad.

Jesi uzeo sta od suplemenata?


E da,ovaj yoyo test ne trcih kao na snimku,jer je 80 m previse,tricis 20 m napred i 20 m nazad i to je jedno ponavljanje,pa ide pauza,pa drugo ponavljanje...Takodje i ovi sprintevi sa promenom pravca,radis jednu stranu,pa odmoris 30-tak sekundi pa radis drugu stranu,a onda odmaras minimum 90 s.neka ti 5-6 ponavljanja budu jedna serije a radi za pocetak 1 seriju bez lopte i jednu sa loptom.Tako cepas obe vezbe plus merdevinice 1 serija od 10 vezbi,svaku po 2 puta i 1 seriju merdevinica sa sprintom od 10-15 m i zavrsnicom ili pasom.

Sve to uvek spakujes u jedan trening,a ako ti je malo dve serije ti povecaj.

Prvo trcis 5 min lagano,pa...

vezbe oblikovanja...

Merdevinice bez istrcavanja...

Pa poligon ovaj sa promenom pravca radis sa loptom jednu seriju...

Pa stavis cunjeve cik cak i radis vodjenje sa loptom isto jednu seriju...

E onda cepas sprinteve,prvo seriju yoyo test (20m ,pa20 m) sa 5-6  ponavljanja...

Pa seriju sprinta sa promenom pravca isto 5-6 ponavljanja...

Pa merdevinice sa sprintom i sutem...


E kad ovo odradis vidis da li ti je dovoljno,ako nije mozes da dodas jos koju seriju sprinta sa promenom pravca ili da dodas neko vodjenje sa zavrsnicom...




Obavezno kad odradis prvi i drugi trening i vidis koliko je potrebno da odradis trening a ne budes premoren,tako radis sve do kraja marta,a onda kad se odigraju 3-4 kola u prvenstvu,ako osetis potrebu povecaj po jednu seriju na cik cak vodjenju i na ovo drugom vodjenju.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 06:54:28 posle podne od strane Stefan L. » Sačuvana
ronaldo9
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 230

« Odgovor #16 poslato: Februar 14, 2013, 03:25:39 posle podne »

Kod mene rade bez problema ne znam sto kod tebe nece...ja kopiram link samo i to je to....
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #15 poslato: Februar 14, 2013, 03:17:17 posle podne »

Sad videh da druga dva linka sa snimcima sprinteva i merdevinica ne rade...okaci cu ti veceras posle 12,potrosio sam internet paket pa mi je sad usporen,mrzi me da se petljam po YT,ne moze pola sata da ocita video.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 17 upita.