TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396559 Teme od strane 25015 Članovi Poslednji član: girevik93

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 30, 2024, 12:25:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc i Saveti  (Pročitano 3718 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2013, 10:47:46 pre podne »

Da li My Favorite Multiple® Energizer poseduje dovoljan broj vitamina i minerala za potrebe sportiste,ili je samo kao preporuceni dnevni unos vitamina svakog gradjana ?Hvala na brzom odgovoru!pozdrav

pre bih rekla za ovo drugo, kao dopuna ishrani, a potreba za vitaminima i mineralima je kod svakog čoveka vrlo individualna, tako da sam ja ta to da se ne preteruje sa dozom vitaminsko mineralnog kompleksa (ipak i predoziranje ima svoje negativne strane) i da se obrati pažnja na ishranu - voće, povrće, orašasti plodovi, mahunarke, semenke, žitarice.. itd... 
Sačuvana
partenon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2013, 10:32:36 pre podne »

Da li My Favorite Multiple® Energizer poseduje dovoljan broj vitamina i minerala za potrebe sportiste,ili je samo kao preporuceni dnevni unos vitamina svakog gradjana ?Hvala na brzom odgovoru!pozdrav
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2013, 10:16:46 pre podne »

Pogledao sam kod vas ,vitaminsko mineralne komplekse i guglao sam dosta ,zanima me vase misljenje o twinlab dualtabs, ili  My Favorite Multiple® Energizer od natrola?Sta je bolje?Takodje zanima me vasa preporuka antioxidanata(da li je to alpha lipoic acid ili neki koenzim) i esencijalnih masni (da li samo riblje ulje da uzmem ili da uzmem kompleks ribljeg i lanenog)? Pozdrav

Dobra pitanja :)

Što se tiče vitaminsko mineralnih kompleksa, kombinuj... dva-tri meseca piješ jedan, potom preĂ°eš na drugi. Recimo, meni lično se jako sviĂ°a ovaj Natrolov, lep sastav za svakodnevno uzimanje plus ti biljni ekstrakti i antioksidanti...

Što se tiče antioksidanata, bez sumnje ću ti odgovoriti da zlatna medalja ide koenzimu Q10...  Q10 možeš naći od 30,50 i 100 mg.  Natrolov koenzim Q10 je fantastičan, i ja bih preporučila 50 mg svaki dan.  Popij bar dve kutije zaredom, i osetićeš efekte. On je moćan antioksidant, i jedan od suplemenata koji "daje krila" - koristi se čak i u terapiji hroničnog umora. Najviše efekta ima posle 35-e godine života kada nivo q10 polako opada u organizmu... za srce je jako zdrav.  Mnogi bukvalno ne mogu da žive bez njega, poćiću samo od svojih roditelja :)

Što se tiče zdravih masti, omega-3 riblje ulje je to što najbitnije. Ja bih ti savetovala ili da ih ukombinuješ - da kupiš obe vrste i da piješ i jednu i drugu ili ono što sama radim - samo omega 3 riblje ulje  a da lepo kroz ishranu unosiš laneno seme svaki dan, da sipaš maslinovo ulje preko salate, da jedeš orašaste plodove u toku dana, ponekad da iseckaš avokado....

Sačuvana
partenon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2013, 08:15:52 pre podne »

Pogledao sam kod vas ,vitaminsko mineralne komplekse i guglao sam dosta ,zanima me vase misljenje o twinlab dualtabs, ili  My Favorite Multiple® Energizer od natrola?Sta je bolje?Takodje zanima me vasa preporuka antioxidanata(da li je to alpha lipoic acid ili neki koenzim) i esencijalnih masni (da li samo riblje ulje da uzmem ili da uzmem kompleks ribljeg i lanenog)? Pozdrav
Sačuvana
partenon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2013, 09:53:25 pre podne »

Hvala puno na savetima ,pogledacu nesto,od toga sto ste nabrojali !pomogli ste mi da se odlucim oko amino.pozdrav
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2013, 10:13:03 posle podne »

Zdravo poceo sam pre deset dana da koristim scietec-ov protein crvena posuda ,i kre alkalyn!Da li ima potrebe za nekim amino kiselinama posto ih protein vec sadrzi razmisljao sam o bcaa xpress od scitec-a ili liquid super amino tecne  od dymatize i da li  treba i glutamin posebno da uzimam !Pozdrav

Pozdrav,

Moje mišljenje je da ti dodavanje više amino neće pomoći u ovoj suplementaciji, ukoliko ti treba dodatna investicija u preparate onda dodaj stvari kao što su antioksidansi, multivitamin, omega 3 i dodatni vitamin C. Ovo su stvari koje mogu pomoći oko održavanja imuniteta i zdravlja, tako da možeš maksimalno iskoristiti trening, ishranu i suplementaciju.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2013, 08:50:32 posle podne »

Ja iako sam generalno protivnik BCAA i ak, mislim da su one vrlo korisne kada u sebi nemas nikakav protein tj. kada vezbas na prazan stomak u toku dana ili ujutru. Ali ako vezbas uvece i pre treninga imas par jakih obroka u toku dana sa dosta proteina, ne vidim razlog za njihovu kupovinu jer ces ti u sebi vec imati protein koji ce telo koristiti. A pogotovu ako su ti treninzi vrlo krati 30ak minuta. Tad uopste nema potrebe ni za bcaa ni za ak.
Sačuvana
partenon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Februar 19, 2013, 11:42:58 pre podne »

Novac nije problem,samo sam hteo da se posavetujem !Znam da u u proteinu imaju amino u nekim kolicinama pa zbog toga sam hteo da vidim inace da uzmem bcaa xpress pa bi je pio uz trening ,jer pre treninga pijem 2 kre alkalyna i posle treninga jednu i whey porciju i naravno pred spavanje a ishranu lagano sredjujem nisam jos da kazem sredio ali sredjujem.I da hvala na brzom odgovoru!
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Februar 19, 2013, 10:28:43 pre podne »

Pozdrav i tebi, i dobro nam došao. :)

Dakle, kupio si Scitec 100% Whey Professional i EFX KreAlkalyn. Protein + kreatin kombinacija važi za nepogrešivu i odličnu. Dakle, možeš tu stati, što se tiče suplemenata, a možeš joj dodati i amino. Inače, BCAA Xpress i Liq. Super Amino su odlični proizvodi i nećeš pogrešiti šta god uzeo. Ako moram da biram, blagu prednost dao bih BCAA.

To je odlična kombinacija i jedna zaokružena priča, ali se nadam i da si ishranu prilagodio ostvarenju svojih ciljeva. Tako bi rezultati bili kompletni. Pored toga, bitan je i kontinuitet. Nadam se da ti se neće desiti da jednog meseca obezbediš gomilu suplemenata, a onda, kad sve to potrošiš, nećeš imati za dalje. Ako je tako, bolje novac ekonomičnije rasporedi, pa se drži samo osnove(whey i kreatin), i da je redovno imaš. :)
Sačuvana
partenon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Februar 19, 2013, 10:18:35 pre podne »

Zdravo poceo sam pre deset dana da koristim scietec-ov protein crvena posuda ,i kre alkalyn!Da li ima potrebe za nekim amino kiselinama posto ih protein vec sadrzi razmisljao sam o bcaa xpress od scitec-a ili liquid super amino tecne  od dymatize i da li  treba i glutamin posebno da uzimam !Pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.178 sekundi sa 18 upita.