TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 05:13:11 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Početnik - pitanja!  (Pročitano 7268 puta)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #9 poslato: Februar 20, 2013, 10:32:07 posle podne »

Pa da dobijem snagu, izdrzljivost i neki bolji izgled :D

Snagu ces dobiti , izdrzljivost tu i tamo, a neki bolji izgled se ne dobija od kreatina,nego mnogo faktora drugih.A i svakako ce ti kreatin nabaciti koje kilo na vagi ako ne pazis hidrate.
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2013, 10:29:42 posle podne »

Pa da dobijem snagu, izdrzljivost i neki bolji izgled :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2013, 10:27:18 posle podne »

U redu, ali evo, sad opet nesto :) Da li se od dekstroze i kreatina mogu ugojiti? Mozda je glupo pitanje, ali stvarno neznam...


A sta bi ti zeleo da ti se desi od kreatina ?
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2013, 10:18:49 posle podne »

U redu, ali evo, sad opet nesto :) Da li se od dekstroze i kreatina mogu ugojiti? Mozda je glupo pitanje, ali stvarno neznam...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2013, 10:13:38 posle podne »

Hvala na brzim odgovorima, samo mi jos recite kad je najbolje popiti kreatin na dan treninga i sa koliko dekstroze? :)
Najbolje je posle treninga ali nije pogresno uzeti ga bilo kad u toku dana. Moze sa dexom a i ne mora. 20+ grama dexa mada to stvarno nije bitno
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2013, 10:04:52 posle podne »

Hvala na brzim odgovorima, samo mi jos recite kad je najbolje popiti kreatin na dan treninga i sa koliko dekstroze? :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2013, 08:45:01 posle podne »

Pa čim budeš prestao da treniraš svi mišići će ti se vratiti na staro i izgledaćeš kao i pre...zato nema prestajanja ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2013, 08:07:25 posle podne »

Svaki kreatin navlaci malo vode, to je sasvim normalno. A ako se to ne desi ili ne tebe kreatin ne deluje ili su ti prodali secer u prahu. Tacna kolicina vode koju on vezuje se ne zna. Ali mozes i sam da pretpostvis da to nisu litri vec grami. Tacno je da ce po prestanku uzimanja kreatina voda postepeno nestajati ali kao sto sam ti rekao, ta kolicina je stvarno mala. Trip moze da se desi. Neistina je da ces biti kao sto si bio pre. To pricaju ljudi koji ne znaju pravu ulogu kreatina. Ono sto si ti napravio uz trening i ishranu to ce ostati dokle god treniras i hranis se odgovarajuce. Uloga kreatina je prvenstveno za bolji trening.

Inace, svaki 'napredni' kreatin sadrzi monohidrat i neki buffer. Ali ni jedan proizvodjac ti nece reci u kom su odnosu jer kad bi to video, shvatio bi da je to cista prevara s ciljem da ti platis vise za veoma slicnu stvar ako ne i istu. Takodje, kreatin nema trenutno deljstvo pa da ga s razlogom pijes pre treninga. Slobodno mozes u toku dana kad god se setis. Dex mozes zajedno sa kreatinom, ali nije potrebno.
Sačuvana
egon95
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2013, 07:44:08 posle podne »

Cao Svima!
Imam 18godina, 90kila i visok sam 174cm. Krenuo sam u teretanu vec 2010.godina ali sam napravio veliku pauzu 2 godine. Ove godine vec redovno idem, nedeljno 3 puta. Ishranu sam manje-vise sredio, koliko sam mogao zbog skole. Od suplementacije sam pio proteine ali prosle nedelje sam kupio  kreatin monohidrat. Posto sam uzeo pola kile, ne bi uzimao svaki dan, vec samo kad treniram (tu je i cena). Rezultati se vide, i bas mi se svidja, ali me sad nesto nervira. Mnogi su mi rekli da cim prestanem da pijem kreatin, voda ce postepeno nestati is misica, i bicu kao sto sam bio pre. Da li je to istina? Za sad ne bi vise kilograma... Kreatin pijem uvek pola sata pred trening 5g, i dekstrozu posle treninga 20g.
Ako mozete, molim vas odgovorite mi na pitanje, posto sam jos pocetnik i hvala unapred :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 18 upita.