TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 05:06:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening za ledja  (Pročitano 2614 puta)
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #15 poslato: Mart 25, 2013, 12:11:59 posle podne »

Probaj istu foru sa obrnutim veslanjem, ali podezes se 6 sekundi, spustas se 9. Ovo je ubica za ledja i trup
Isprobacu. A ono za vrat je u redu, verovatno samo mala upala, ne znam sto sam se cimao oko toga.
Sačuvana
highflyer91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 65


« Odgovor #14 poslato: Mart 20, 2013, 07:29:28 posle podne »

Probaj istu foru sa obrnutim veslanjem, ali podezes se 6 sekundi, spustas se 9. Ovo je ubica za ledja i trup
Sačuvana
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #13 poslato: Februar 22, 2013, 11:46:20 posle podne »

Ja sam mogao da radim sve vrste zgibova bez ikakvog treniranja jos dok sam bio mali, nije mi to problem. Problem mi je sto me napetost onemogucava da radim zgibove. Bice da je vrat u pitanju. Promenio sam jastuk za spavanje i vec mi je bolje. A pretpostavljam da pravilno radim zgibove s obzirom da ih radim polako i bez naglih pokreta. Zanima me u kom polozaju treba da bude vrat kad se rade zgibovi? Ja ga sve vreme drzim pravo, mozda tu gresim? Da li tokom celog pokreta treba tako ili bi recimo trebalo da podignem malo bradu na gore kad sam recimo u gornjem polozaju za zgibove?  
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 01:55:21 posle podne od strane markann » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2013, 11:37:47 posle podne »

Sa obrnutim vesljanjem sam ojacao za siroke zgibove.
Sačuvana
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2013, 11:32:52 posle podne »

Posle zgibova me boli predeo kao na ovoj slici tacno gde se nalazi broj 2, znaci samo taj mali deo i cini mi se da me boli vise leva strana, a sa desnom nemam problema, mozda malo zraci i u desnu.

« Poslednja izmena: Februar 25, 2013, 08:49:52 posle podne od strane markann » Sačuvana
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2013, 11:18:10 posle podne »

Ja bih i radio iz polozaja koji je tezi, samo da je pravilan. Meni ce ovo da bude laganica s obzirom da i ruske zgibove radim sa lakocom i jos mnogo stosta.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 11:19:48 posle podne od strane markann » Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2013, 11:12:23 posle podne »

Pa najteze ti je kad ti je tijelo skroz horizontalno, znaci kao ovaj na snimku samo jos podignes noge na klupu tako da ti tjelo bude paralelno sa podom u zavrsonj poziciji.
Sačuvana
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2013, 10:59:10 posle podne »

Igra li neku ulogu visina ove sipke, mislim koliki treba da bude nagib tela u odnosu na podlogu kad radim obrnuto veslanje? Mozda je glupo pitanje, ali ja sam perfekcionista pa obracam paznju na svaki detalj.
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2013, 10:41:17 posle podne »

http://www.youtube.com/watch?v=vfTTDsBwLkk
Sačuvana
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2013, 10:33:40 posle podne »

Kako se radi obrnuto veslanje, mislim da ne pogresim kod izvodjenja vezbe?
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #5 poslato: Februar 22, 2013, 10:10:27 posle podne »

Obrnuto veslanje

Sačuvana
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #4 poslato: Februar 22, 2013, 10:05:17 posle podne »

Umem ja da pogodim veoma dobro misice i uspevam da im zadam veliki stres sa sopstvenom tezinom. Ovo sto sad radim daje veoma dobre rezultate. Kasnije cu da ubacim opterecenje, kad to bude potrebno. Da li neko zna onda da mi kaze koje vezbe da radim za gornji deo ledja pored ovih koje sam nabrojao?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Februar 22, 2013, 09:46:05 posle podne »

Generalni problem sa vama koji vezbate sa sopstvenom tezinom jeste taj sto znate veoma mali broj vezbi. Najcesce 4-6 vezbi. Neki misici napreduju a neki ne jer ne znate kako da ih pogodite. Muscle imbalance se javlja kod vecine vas koji mislite da su sklekovi, zgibovi i propadanja dovoljni za gornji deo tela. E pa sad si shvatio da nisu.

Mozda ce se neko ubaciti ko zna vise o bodyweight vezbama i predloziti ti nesto. Da sam ja na tvom mestu ja bih sacekao 'uslove' za teretanu i uz pomoc nekog iskusnijeg ili trenera radio na slabijim misicnim partijama.
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #2 poslato: Februar 22, 2013, 09:38:10 posle podne »

Ja da sam na tvome mjestu radio bih svaki dan ove vjezbe i to sve ove sto si nabrojao... nema potrebe tu da razdvajas ledja, prsa i slicno, kada eto vidis za ledja imas samo jednu vjezbu a to je zgib i sta onda trening ti moze trajati 20 minuta... a i nisu ti to tegovi i dodatne tezine da trebas neki oporavak, to ti je samo tjelesna tezina koju guras/vuces.... Dakle radi sve svaki dan - zgibovi, propadanja, sklekovi, trbusnjaci... imas dosta varijacija i moze ti svaki trening biti drgaciji a opet ista vjezba... sto se tice cucnjeva bez opterecenja ta vjezba je smijesna, tako da bih ti tu preporucio trcanje uzbrdo (kao kardio i noge) i box jumpove...

Skoro sam gledao ovog lika kako radi iste te vjezbe samo jos sa dodatnom tezinom (i to sa 100kg dodatne tezine), i napisao da mu je takav trening svaki dan, dole komentar lik ga pita pa kako to da nemas dan odmora, a ovaj dogovara pa imam cijelu noc da se odmorim :D

http://www.youtube.com/watch?v=5OHcon7ZguM
« Poslednja izmena: Februar 22, 2013, 09:39:47 posle podne od strane Starfucker » Sačuvana
markann
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Februar 22, 2013, 08:54:57 posle podne »

Treniram neko vreme samo sa svojom tezinom i bas mi dobro ide. S obzirom da za sad radim bez tegova zadovoljan sam kako napredujem. Za teretanu trenutno nemam uslova, tako da za sad vezbam kod kuce ili u prirodi, a inace planiram da krenem u teretanu kad steknem uslove. Za ledja sam odvojio jedan dan u nedelji, tako da tog dana radim samo njih. Tog dana iskljucivo radim zgibove (za sad sa nathvatom siroke, srednje i uske) i tu se javlja problem. Nakon zgibova mi je danima dosta napet gornji deo ledja blizu vrata i pokretljivost vrata mi je ogranicena. Valjda je gornji trapez u pitanju, ja sam laik pa se ne razumem bas najbolje. Zbog toga sam jedan duzi period morao da napravim pauzu. Nedavno sam opet krenuo sa zgibovima i opet se javio isti problem. Ne bih zeleo da prekinem sa treningom, a opet s druge strane ne bih da rizikujem da se povredim. Pomagajte, sta da radim? Nije mi jasno u cemu gresim? Ja recimo posle zgibova istezem latisimus i biceps, pa mi nije jasno da li bi trebao da istezem i ostale misice koji ucestvuju u pokretu kada se rade zgibovi? I osim zgibova da li treba jos neke vezbe da radim za ledja, mislim mozda zato sto ne vezbam neke misice osecam napetost? Da napomenem da sve misicne partije radim samo jednom nedeljno, tako da imaju dovoljno vremena za odmor. Pored zgibova radim sklekove, propadanja, trbusnjake, cucnjeve, trcanje.
« Poslednja izmena: Februar 25, 2013, 08:51:47 posle podne od strane markann » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 18 upita.