TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:05:00 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Protein za laku noc. :D  (Pročitano 6466 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: April 05, 2016, 02:46:51 posle podne »

Od ukusa, apsorpcije do denaturacije koja svakako da nije uvek losa stvar...ali nekada doprinosi vec mnogo puta pomenutom alergogenom potencijalu...

Da, ella ima 0% masti, za sve ostalo ne mogu da garantujem  ;) Kamo srece da mozemo svi sebi priustiti dovoljno micelarnog kazeina...ali...

Malo info od strane FDA...da ne bude ja pricam neproverene stvari... http://www.fda.gov/Food/IngredientsPackagingLabeling/GRAS/SCOGS/ucm260879.htm

Jos jedan zanimljiv clanak... http://www.livestrong.com/article/509796-what-is-calcium-caseinate/
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #11 poslato: April 05, 2016, 12:24:08 posle podne »

Slavisa sta podrazumeva to da je Ca kazein lisen najboljih odlika prirodnog i cistok kazeina, mislis na duzinu apsorpcije i ukus?
I sta mislis kakav je oblik kazeina u eli koja je sigurno prosla gomilu procesa da bi se dovela na 0% masti?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: April 05, 2016, 10:30:42 pre podne »

Vezano za vitargo kliničke studije pokazale su da za 80% brže prolazi kroz želudac i da za 70% brže obnavlja glikogen od bilo kog drugog ugljenog hidrata....dakle i od dex i maltodekstrina...a sto se tice efekata na insulinsku sekreciju, smatra se da vitargo i tu ima niz befeita u odnosu na dex i malto...

Korisno stivo... http://www.vitargo.com/faq/

Sve pomenuto za kazein stoji, ali ima i razlika izmedju supelemenata na bazi kazeina...Ca-kazeinat, micelarni kazein i kazein izolat...a tu je hidrolizat...

Kazein je mlečni protein koji čini 80% ukupnog proteina u mleku. Budući da je glavni protein u mleku, kazein predstavlja jedan od najkvalitetnijih poznatih proteina. Nažalost, loše tehnike obrade mogu izmeniti ili denaturisati ovaj izuzetan protein. Denaturisani kazeini, kao što su natrijum i kalijum kazeinat, dominiraju tržištem( industrijski preradjene namirnice, pogotovu mlecni proizvodi), a lišeni su najboljih odlika prirodnog i čistog kazeina.

Prirodni kazein, takoĂ°e poznat i kao micelarni kazein, je poseban jer je proizveden odsustvom visoke toplote i kaustičnih hemikalija, metodom blage filtracije. Lako se razlikuje u odnosu na denaturisani oblik po svom izraženo čistom, kremastom ukusu i sposobnosti trenutnog rastvaranja....bar tako kazu neki proizvodjaci...

Vecina suplemenata iz ove kategorije su mix Ca-kazeinata( nesto manjeg kvaliteta) i micelarnog kazeina, naravno, u razlicitoj razmeri u zavisnosti od "savesti proizvodjaca"...
Sačuvana
mare92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #9 poslato: April 05, 2016, 08:56:23 pre podne »

Zdravlje sve super. Ovi tekstovi su jako korisni procitao sam ih pre jedno 4 meseca i jos dosta domacih i stranih tekstova i na osnovu toga sredio ishranu (moze to jos bolje al je velikim delom sredjena  ;) ). Treniram dobro i stvarno sam zadovoljan sa rezultatima pogotovu od kad sam poceo da vodim racuna o ishrani. Ovo sam se pokolebao jer sam gledao neki klip gde se jedan amerikanac kune u kazein kako se ne moze bez toga, jer kaze tipa bilo koji obrok se svari za 2-3 sata dok kazein 7-8. Sto se tice vitarga tek skoro sam citao o njemu i UH posle treninga i ne znam kolka je njegova prednost u odnosu na kombinaciju dekstroza-maltodekstrin za podizanje insulina i popunu glikogena (za sada zgrabim neku bananu i to kad se setim....)

Od suplemenata za sada koristim samo whey scitec professional jedno 2 meseca koji sam uzeo kod vas pa sam razmisljao sta bi jos bilo najbolje da uzmem..... mozda i neki kreatin monohidrat

U svakom slucaju hvala na odgovoru i ova varijanta sa sirom verovatno nije lose resenje.

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: April 04, 2016, 06:43:40 posle podne »

Pozdrav jeste da je ovo tema od pre 3 godine al moram da pitam (radim na dobijanju mase) dali je stvarno tolika prednost ovog Night Pro u odnosu na whey koji bi usporio mlekom ovsenim pahuljicama ili tako necim. i dali mi je bolje za te pare koje bih izdvojio da uzmem vitargo isto od scitec-a za posle treninga... sta bi mi vise znacilo kad vec radim na masi

Prvo da li si upoznat da je vitagro vrsta slozenog ugljenog hidrata( neki ga zovu i "laki skrob")...a pomenuti NightPro, kao i whey spadaju u proteinske suplemente...

Whey protein mozes usporiti svakako, npr. dodatkom ella sira...jezgrastih plodova...ali svakako da su suplementi na bazi kazeina idealno resenje...

Ako mene pitas, i 250 gr ella sira i saka oraha ce odraditi posao u obroku pred pocinak...

Kad radis na masi najvise bi ti znacio dobro formulisan plan treninga( "dovoljno teskih tegova") i kvalitetna ishrana da isprati trenazne napore, kao dobro tempiran odmor...

Detljanije o tome...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

A pre svega zdravlje...

Da li je u skorije vreme odaĂ°en lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, transaminaze - AST, ALT, ukupni, direktni bilirubin ; urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe, rutinski pregled urina...), vrednost krvnog pritiska, ekg u miru, spirometrija?
OdraĂ°en i eho srca( ultrazvučni pregled srca), test opterećenja?

P.S. uzeo ti kazein i/ili whey, ili proteinsku mesavinu, na pocetku price sve je to manje bitno u odnosu na faktor treninga i ishrane...

Sta ocekujes od vitarga?




« Poslednja izmena: April 04, 2016, 06:45:58 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
mare92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #7 poslato: April 04, 2016, 01:56:03 posle podne »

Pozdrav jeste da je ovo tema od pre 3 godine al moram da pitam (radim na dobijanju mase) dali je stvarno tolika prednost ovog Night Pro u odnosu na whey koji bi usporio mlekom ovsenim pahuljicama ili tako necim. i dali mi je bolje za te pare koje bih izdvojio da uzmem vitargo isto od scitec-a za posle treninga... sta bi mi vise znacilo kad vec radim na masi
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2013, 08:38:10 posle podne »

Reč je o proizvodu Night Pro. Evo linka http://www.pansport.rs/Proteini/Proteini-iz-drugih-izvora/SN676-Pro-Long.html

Obrisao sam ti linkove iz uvodnog posta i molim te da ne postavljaš iste prema drugim suplement shopovima.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2013, 04:33:36 posle podne »

EDIT: Ne zove se vise Pro long,nego Night (time) protein,tako nesto.  ;)
Sačuvana
smradina357
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2013, 02:28:37 posle podne »

Ok, hvala vam na odgovorima! Sad cu da pogledam taj Prolong. Izvinite ako smeta sto se ovih linkova tice, nisam pametan. :D
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2013, 02:23:58 posle podne »

Izolat soje.. to bi trebao da izbegavas. Razlika u ceni je zato sto je ovaj drugi cist casein a prvi mesavina.

Mnogo je bolje resenje whey + mleko. Ako pratis tu pricu da moras da imas sporu apsorpciju nocu, hydro whey momentalno posle treninga da ne bi propustio window of opportunity tj anabolicki window. Pa posle toga sledi da ne smes da imas uh posle X sati, pa litar vode sa proteinom ujutru (katabolizam+dehidracija), pa bcaa, glutamin, amino... Cela ta prica ima objasnjenje sama za sebe, ali to je samo dodatna obaveza. Cvrsti oborok ili whey sa mlekom je mnogo lakse i jeftinije resenje.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2013, 02:20:44 posle podne »

Msm da ce te odmah udariti po ushima jer ne smes da stavljas link-ove ka konkurentskim sajtovima. ;)
Pansport ima Scitec-ov casein Prolong se zove,a treba da uzmes u obzir da taj ukus kazeina ne odgovara svima. Ako ti ne bude odgovarao,slobodno uzmi neki blend koji u sebi ima kalcijum kazeinata ili mic. kazeina. Ja trenutno koristim Biotech-ov Pro Enzy sa Ella sirom,i pored toga sto mnogi pljuju Biotech USA. Konkretno,taj DYM Casein je ekstra stvar. Po meni,bolje dodaj jos malo love pa uzmi onaj Pro V6o od 1,6 kg,msm da je isplativije.  ;)
Sačuvana
smradina357
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 66


« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2013, 02:05:04 posle podne »

Ne uspeh da nadjem na vasem sajtu nijedan casein suplement. Uglavnom, nasao sam na drugom sajtu i zanima me vase misljenje o tome koji je bolji.

Zanima me koje su razlike i da li bih umesto ovog od 4.000 din mogao da koristim ovaj jeftiniji pred spavanje? Koje su njegove mane?
« Poslednja izmena: Februar 23, 2013, 08:37:13 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 19 upita.