TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 01:13:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neko da mi objasni  (Pročitano 2222 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Mart 09, 2013, 09:37:44 posle podne »

Bilo koju vezbu da radis ako je izvodis pravilno ne moze doci do deformiteta kizme,ako budes nepravilno vezbao moze doci do povreda !
Sačuvana
MinerFull
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #11 poslato: Mart 09, 2013, 09:28:05 posle podne »

I da, da ne otvaram novu temu, mislim da pocnem sa bencom i da li ako pravilno lezim i dizem tegove, kicma mi se nece kriviti ? I ako moze jos neko da mi malo objasni pravilan rad na benc klupi, kg nisu bitni mogu koliko hocu, dizao sam vise kg nego sto imam.
Sačuvana
MinerFull
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #10 poslato: Mart 09, 2013, 02:57:35 posle podne »

Ok, hvala svima
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Mart 09, 2013, 09:42:24 pre podne »

Od nekih cujem da nista ne pijem dok idem u teretanu, a od nekih cujem da proteine pijem, dobro sad da ne duzim treba neko da mi objasni.

Ako ja pocnem da pijem proteine i prestanem da ih pijem da li cu izgubiti sve sto sam dobio i da li cu se osusiti kao balon ? Jer sam tako cuo za steroide oni koji ih piju, ako prestanu da ih koriste osuse se ko balon i izgledaju 5 godina starije. :S

Imam 14 godina, ne dizem bas tegove ali sada bi mogao poceti vec 1 mesec samo radim propadanja,sklekove itd...
I da, ako neko moze da mi predlozi koje da pijem ako bi uopste i trebao da pijem ? :D
Prvo sto treba da uradis je da naucis uz neciju strucnu pomoc kako se pravilno vezba,pa tek onda da korigujes ishranu.Zapravo u tvojim godinama najbitnije je da imas 3 obroka i 2 uzine,vec si dobio smernice o izboru namirnica koje treba da koristis.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Mart 09, 2013, 09:31:43 pre podne »

evo da imaš i ovakvu sliku u glavi :)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #7 poslato: Mart 09, 2013, 09:02:53 pre podne »

Ako počneš da dobijaš previše sala smanji malo količinu hrane, ako ne napreduješ u mišićnoj masi povećaj količinu hrane.
To ti je sad najbolji period gde možeš lako da nabacuješ mišiće i istovremeno da gubiš salo jer predpostavljam da si početnik a plus si mlad tako da organizam luduje. Meso, jaja, sir to su proteini :) kao sto reče TwinSix
Sačuvana
"scientia est potentia"
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Mart 08, 2013, 08:04:40 posle podne »

Tebi sa 14 godina kifle msm da nece praviti stetu,ali nemas ni koristi. Seven days ni toliko. Mlad si,ne treba da se opterecujes sa ishranom i tim stvarima (jos),ali kad god mozes uvek pojedi jaja,meso,voce ili povrce,kao i kostunjavo voce umesto ovog sto si pomenuo. Ostalo ti je ok,kazem,rano je jos da se opterecujes sa ishranom,samo polako stici dobre navike u ishrani,trebace ti kasnije...  ;)
Sačuvana
MinerFull
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #5 poslato: Mart 08, 2013, 07:43:22 posle podne »

Za početak propadanja i zgibovi su super, kakva ti je trenutna ishrana? Napiši šta tačno jedeš po obrocima pa da ti neko koriguje

Pa ovako, radnim danima za dorucak 3-4 kifle, i mozda jos u radnji uzmem Seven days, rucak kao obicno sta bude :D pasulj itd.. i kasnije posle trening-a sardine ili jaja, i jos kasnije plazmu sa mlekom, a nekad mozda ubacim jos jedan obrok pre plazme.
Vikendom slicno ali bolje npr. dorucak jaja rucak zavisi sta bude :D i onda jos ubacim kao i radnim danima plazma itd...

EDIT: Zaboravio sam da nabrojim belo meso :D
« Poslednja izmena: Mart 08, 2013, 08:06:28 posle podne od strane MinerFull » Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2013, 06:20:47 posle podne »

Za početak propadanja i zgibovi su super, kakva ti je trenutna ishrana? Napiši šta tačno jedeš po obrocima pa da ti neko koriguje
Sačuvana
"scientia est potentia"
MinerFull
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2013, 06:07:53 posle podne »

Ćao,

najpre bitno je da razlikuješ suplementaciju od nedozvoljenih sredstava i steroida...

što se tiče suplemenata, oni su dodaci ishrani - dakle ne mogu da daju rezultate sami od sebe već moraju da budu ukombinovani sa pravilnom ishranom i načinom treninga.

Dakle, ako dobiješ na mišićnoj masi, na kilaži ili zavisno od toga šta ti je cilj... to nije rezultat samo suplemenata već svega što sam gore navela - tako da i kad prestaneš sa suplementima nećeš rapidno izgubiti sve što si "stekao".

pošto imaš 14 godina još ti ništa ne bih savetovala od suplementacije. Sačekaj još koju godinu, ima vremena, za sada se samo posveti tome da jedeš što pravilnije :)

nemoj previše brzu hranu,slatkiše,sokove, masnu hranu... klopaj više zdrave hrane, npr voća,povrća,žitarica,orašastih plodova,od mesa jedi ribu,piletinu,ćuretinu,zatim mladi sir, jaja...   više obroka u toku dana, ne samo 1 ili 2...  i pij puno vode...

imaš prostora puno da napreduješ, samo polako i pametno

Ok, hvala.
Sto se tice ishrana jedem dobro, oko 4-5 obroka dnevno i jako puno vode ;D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2013, 03:11:08 posle podne »

Ćao,

najpre bitno je da razlikuješ suplementaciju od nedozvoljenih sredstava i steroida...

što se tiče suplemenata, oni su dodaci ishrani - dakle ne mogu da daju rezultate sami od sebe već moraju da budu ukombinovani sa pravilnom ishranom i načinom treninga.

Dakle, ako dobiješ na mišićnoj masi, na kilaži ili zavisno od toga šta ti je cilj... to nije rezultat samo suplemenata već svega što sam gore navela - tako da i kad prestaneš sa suplementima nećeš rapidno izgubiti sve što si "stekao".

pošto imaš 14 godina još ti ništa ne bih savetovala od suplementacije. Sačekaj još koju godinu, ima vremena, za sada se samo posveti tome da jedeš što pravilnije :)

nemoj previše brzu hranu,slatkiše,sokove, masnu hranu... klopaj više zdrave hrane, npr voća,povrća,žitarica,orašastih plodova,od mesa jedi ribu,piletinu,ćuretinu,zatim mladi sir, jaja...   više obroka u toku dana, ne samo 1 ili 2...  i pij puno vode...

imaš prostora puno da napreduješ, samo polako i pametno
Sačuvana
MinerFull
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2013, 01:27:46 posle podne »

Od nekih cujem da nista ne pijem dok idem u teretanu, a od nekih cujem da proteine pijem, dobro sad da ne duzim treba neko da mi objasni.

Ako ja pocnem da pijem proteine i prestanem da ih pijem da li cu izgubiti sve sto sam dobio i da li cu se osusiti kao balon ? Jer sam tako cuo za steroide oni koji ih piju, ako prestanu da ih koriste osuse se ko balon i izgledaju 5 godina starije. :S

Imam 14 godina, ne dizem bas tegove ali sada bi mogao poceti vec 1 mesec samo radim propadanja,sklekove itd...
I da, ako neko moze da mi predlozi koje da pijem ako bi uopste i trebao da pijem ? :D
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.