TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396815 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:04:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Totalni pocetnik :)  (Pročitano 2145 puta)
mladenko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2013, 02:24:46 posle podne »

Hvala svima na savetima .
Inace , kada sam spomenuo vezbe , mislio sam generalno , a naravno tu je instruktor koji ce mi pokazivati nacin izvodjenja istih.

Jos jednom hvala na odgovorima .


Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2013, 08:59:14 pre podne »

Sto se vezbi tice to niko ne moze da ti napise! Moras da odes u neki gym gde postoji osoba koja ce ti pokazati kako se pravilno rade vezbe. Jer si ti totalni pocetnik, i pravilno izvodjenje vezbi ti je najbitnije u pocetku, kilaze idu kasnije...

ovo bih i ja podvukla.

Ne možeš naučiti vežbe tako lako samo preko interneta. Nadam se da imaš u svojoj okolini fitnes centar gde radi neko stručan ko može da ti se posveti i da te uputi kako se pravilno vežba.. Moj savet je da naučiš prvo tehniku osnovnih vežbi... težine velike u početku mogu (uz nepravilno izvoĂ°enje) dovesti do ozbiljnih povreda.
Samo pametno :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2013, 09:31:13 posle podne »

Pozdrav svima , u  toku sledece (ako ne vec i ove ) nedelje krecem sa teretanom  .
Imam volju i zelju za napredkom , ali sam potpuno nov u ovome , i trenutno mi je jos uvek sve strano .
Pa ukoliko je neko dobre volje , zamolio bih ga da mi predlozi za pocetak  koje vezbe da radim ,, sa kojom tezinom da pocnem  ( ukoliko se odnosi na tegove ) i sto se tice ishrane sta je jako bitno da znam . 

Inace imam 16 godina , visok sam 180cm i  tezak nekih 66 kg .  Dakle glavni cilj mi je masa .

Pozdrav,

ja cu ti napisati par osnovnih stvari vezanih za ishranu. Ti si u godinama kada treba sve da jedes, narocito posto radis na masi, ali gledaj da to bude okvirno iz kvalitetnih izvora - proteine unosis iz mesa, ribe, mlecnih proizvoda, jaja, ugljeni hidrati idu iz ovsenih ( ili razenih, jecmenih ) pahuljica, pirinca, krompira, zdrave masti iz badema, lesnika, oraha, pistaca, maslinovog ulja. Onda, salate, tj povrce u vecoj kolicini, voce izmedju obroka...

Povedi racuna o slatkisima, gaziranim sokovima, slanoj hrani, takodje, beli hleb svedi na minimum. Sto se vode tice, neki minimum je 2 l dnevno mada, kad se trenira treba vise.

Posebno je vazno da nakon treninga uneses ugljene hidrate i proteine kroz jak obrok ( npr meso i pirinac, salata sa par kapi maslinovog ulja ). Generalno, treba da jedes redovno, kolicinski dosta, da uvek budes u suficitu, tj visku kalorija od onih koje trosis, da bi dobijao na masi.

Ako imas jos pitanja, tu smo.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2013, 07:37:59 posle podne »

Sto se vezbi tice to niko ne moze da ti napise! Moras da odes u neki gym gde postoji osoba koja ce ti pokazati kako se pravilno rade vezbe. Jer si ti totalni pocetnik, i pravilno izvodjenje vezbi ti je najbitnije u pocetku, kilaze idu kasnije...
Sačuvana
Tachka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 81


« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2013, 05:50:22 posle podne »

procesljaj malo teme sa tim sadrzajem..
npr..


http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117931.0
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=168891.0
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=153891.0
http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=154011.0

pa ti kopaj dalje..
Sačuvana
oh yes, I have to find my path
no less, walk on earth, water, and fire
the elements compose a magnum opus
my modus operandi is amalgam
mladenko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2


« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2013, 05:34:56 posle podne »

Pozdrav svima , u  toku sledece (ako ne vec i ove ) nedelje krecem sa teretanom  .
Imam volju i zelju za napredkom , ali sam potpuno nov u ovome , i trenutno mi je jos uvek sve strano .
Pa ukoliko je neko dobre volje , zamolio bih ga da mi predlozi za pocetak  koje vezbe da radim ,, sa kojom tezinom da pocnem  ( ukoliko se odnosi na tegove ) i sto se tice ishrane sta je jako bitno da znam .  

Inace imam 16 godina , visok sam 180cm i  tezak nekih 66 kg .  Dakle glavni cilj mi je masa .
« Poslednja izmena: Mart 12, 2013, 05:36:49 posle podne od strane mladenko » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.