TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396815 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:08:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za uzimanje kreatina?  (Pročitano 2341 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Mart 18, 2013, 10:07:02 pre podne »

Kad smo kod iskoristljivosti kreatina,  patentirana formula Kre-akalyn upravo ističe to - da iako je manja doza u pitanju, svega nekih 1,5 g zbog odreĂ°ene PH vrednosti kreatin se gotovo maksimalno apsorbuje.

A za monohidrat, tako je, 5-10 g dnevno više i nema potrebe
Sačuvana
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2013, 11:59:54 posle podne »

Hvala ljudi na savetima,probacu ja sam 5 gr. dnevno pa cu videti,i onako ce mi pakovanje duze trajati,a i bicu siguran da organizam iskoriscava tih 5 gr dnevno a izmedju ostalog ne remetim konstantam priliv kreatina.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #8 poslato: Mart 17, 2013, 03:45:48 posle podne »

Mislite da je oko 5 gr dnevno dovoljno, bez obzira na dane kad treniram ili odmaram,tj . 5 gr. posle treninga a u dane odmora 5 gr. na prazan stomak?
Mozes uzimati kolko hoces ali kazem ti efekat ces dobiti kad se budes 'napunio' :)
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #7 poslato: Mart 17, 2013, 12:29:06 posle podne »

Mislite da je oko 5 gr dnevno dovoljno, bez obzira na dane kad treniram ili odmaram,tj . 5 gr. posle treninga a u dane odmora 5 gr. na prazan stomak?
Možeš ti da uzmeš i 20g dnevno (ali bitno je koliko će ti organizam iskoristiti), jednostavno tih 5g će ti se u potpunosti biti iskorišćeno i po mom mišljenju zaista dovoljno. Ako osećaš potrebu možeš i više npr. 5g pre i 5g posle treninga, a što se tiče dana kad ne treniraš nema nikakve potrebe uzimati više od 5g.
Sačuvana
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2013, 12:17:17 posle podne »

Mislite da je oko 5 gr dnevno dovoljno, bez obzira na dane kad treniram ili odmaram,tj . 5 gr. posle treninga a u dane odmora 5 gr. na prazan stomak?
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2013, 11:49:09 pre podne »

TakoĂ°e smatram da je jedna merica od nekih 4-6gr posle treninga dovoljna, i po mogućstvu možeš da dodaš neki prost šećer radi boljeg skladištenja
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Mart 16, 2013, 11:57:16 posle podne »

Najbitnije je da postoje zalihe u celijama, uzimaj svakog dana po 5 g i prati kakav ce biti efekat.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2013, 11:30:39 posle podne »

Kreatin nema veze nikakve sa treningom.. Njegov efekat dobijas tek kad se 'napunis' sad to da li bude posle nedelju 2,3 sad zavisi kako ga uzimas.. :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2013, 07:59:34 posle podne »

Dobro razmisljas. Inace preporucena doza za monohidrat je 3-6 grama jedanput dnevno posle treninga.
Sačuvana
Alpha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 52

« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2013, 06:40:36 posle podne »

Poz :) Koristim kreatin monohidrat vec 15 tak dana ,a pre toga sam uzimao Phx (Biotech) nekih 20 tak dana pa sam bez pauze presao na monohidrat...odradio sam punjenje sa monohidratom 6 dana po 3 puta dnevno umesto 4,jer sam pio vec ovaj Phx,sad odrzavam sa 5 gr pre i 5 posle treninga,a u danima pauze samo 5gr ujutru na prazan stomak...e sad zanima me da li nije puno da uzimam 10 gr dnevno kreatina s obzirom da radim svaku grupu misica posebno i nedeljno imam 5 treniga i 2 dana pauze...

1.dan -ruke
2.dan- grudi
3.dan-pauza
4.dan-ledja
5.dan-rame
6.dan-noge
7.dan pauza

...naravno na treningu dajem sve od sebe ali imam utisak da bi 5 gr.bilo sasvim dovoljno s obzirom da ne radim po 2 grupe misica u jednom danu ,pa samim tim mislim da ne mogu da utrosim svih deset grama koje unesem svakog dana izuzev ovih dana kad odmaram...hvala unapred !
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.