TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 10:26:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: kako da dobijem masu?  (Pročitano 1525 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2013, 10:36:46 posle podne »

Pozdrav Markoni :-),

imas ovde na forumu dosta toga na temu koja te interesuje, ja cu ti dati neke osnovne smernice. Ti prakticno mozes jesti sve kada si na masi, ali potrudi se da to bude iz kvalitetnih izvora. Ugljene hidrate unosis iz ovsenih ili nekih drugih pahuljica, pirinca, krompira, izbegavaj beli hleb, bolje uzeti crni ili integralni. Proteine unosis iz mesa, ribe, jaja, mlecnih proizvoda, a zdrave masti kroz maslinovo ulje, kostunjavo voce ( badem, lesnik, orah, kikiriki...). Zatim, vitamine i minerale iz voca i povrca, takodje tu ima vlakana.

Izbaci gazirane sokove, slatkise, brzu hranu...Trebaju ti bar 4 jaka obroka, i uzina izmedju, nemoj preskakati obroke, narocito ne dorucak, pij dosta vode. Za pocetak ti ne trebaju suplementi, samo moras dosta jesti. Kakva ti je ishrana bila do sada? Da li vezbas?
Sačuvana
Markoni:)
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2013, 09:25:38 posle podne »

ee cao drugari da li moze neko da mi pomogne kako da dobijem masu imam 17godina visok sam 184cm i tezak 73kilograma...
da li moze neko da mi napravi program za ishranu i da mi kaze da li treba da pijem neke proteine...u napred hvala :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.