TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 08:58:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: monohidrat  (Pročitano 4608 puta)
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #13 poslato: Novembar 25, 2014, 12:33:05 posle podne »

A slažem se da je kre alkalin isto kvalitetan preparat ,inace ja pijem 2 pre..2 posle treninga :)
Sačuvana
maja Pavlovic
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #12 poslato: Novembar 25, 2014, 12:25:31 posle podne »

Jako lep tekst o kreatinu :)
Sačuvana
maja Pavlovic
Maja Pavlovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 221


« Odgovor #11 poslato: Novembar 25, 2014, 12:24:49 posle podne »

KREATIN- jedan od najboljih preparata već skoro 10 godina(za samu supstancu se zna još od 1835!) čiji se efekat stvarno oseća.Osnovna uloga kreatina je učestvovanje u ATP procesu jer kada se fosfat iz ATP-a potroši,kreatin je taj koji daje svoj fosfat i intercelularna energija se obnavlja tako da mišić može duže i snažnije da radi.Još jedan od efekata je i taj što kreatin vezuje dosta vode tako da su mišići još snažniji.U studiji raĂ°enoj na vežbačima sa opterećenjem koji su kozumirali kreatin 12 nedelja(jedna nedelja punjenja sa 25gr.dnevno i po 5gr. dnevno za održavanje) istraživači su primetili 35%-36% povećanje i u sporim i u brzim mišićnim vlaknima,u poreĂ°enju sa 6%-11% povećanja u placebo grupi.Benč pres i čučanj poboljšani su 24% i 32% u odnosu na 16% i 24% kod placeba.Što se uzimanja tiče,dugo godina je preporučivano tzv.punjenje od 5-10 dana sa po 20gr. dnevno i zatim bi sledila faza održavanja sa po 5gr. dnevno.Najnovija istraživanja kao i moje iskustvo govore da je dovoljno samo održavanje sa po 10 gr. dnevno rasporeĂ°enih u dva puta po 5gr.Kada se oseti prvi pravi efekat napumpanosti dovoljno je uzimati ga po 10gr. danima kada se trenira i 5gr. ostalim danima.90% studija do danas pokazuju da kreatin nije štetan ako se ne preteruje i uz uzimanje dovoljne količine vode.Interesantan je podatak da bi morali da pojedemo oko 2kg. crvenog mesa dnevno da bi uneli potrebnu količinu kreatina.
Sačuvana
maja Pavlovic
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: April 05, 2013, 02:07:28 posle podne »

kre alkalyn je "zakon" po mom mišljenju za žene :) 

meni je bila dovoljna doza 1 pre i 1 posle treninga, tako da i ne izaĂ°e tako skupo.
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #9 poslato: April 04, 2013, 04:26:54 posle podne »


@Beka_S U pitanju je prirast snage kod zena konkretno u PL...

Kontam da ce se u tom slucaju dobro pokazati i da je neophodan.
Sad opet kazem samo da se ide na sto kvalitetnje i preciscenije,mikronizovane varijante monohidrata ili na Kre-alkalyn jer opet kazem zene su sklonije navlacenju te potkozne vode.Jeste da je njoj prvenstveno cilj izbacati kilaze ali opet treba misliti i o izgledu i svojoj kilazi ujedno  ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #8 poslato: April 04, 2013, 01:08:57 posle podne »

ja obicno punim po 0.5 grama po kili 5 dana a onda peglam negde oko 15-20 grama dnevno dok ne potrosim kutiju od kilo
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #7 poslato: April 04, 2013, 01:01:23 posle podne »

Nasao sam na ovom sajtu kalkulator, ukucas kilazu i izracuna ti za fazu punjenja i odrzavanja...
http://www.kajakinfo.com/informator/prezentacije/presentacija03_kreatin.htm

Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: April 04, 2013, 12:34:01 posle podne »

ma koji god da uzmes zavrsice ti posao ako ne jajaris sa dozama....ne mozes ti od 110-115 kg da pijes dozu kao neko od 60 kg...ja sam uzimo UN i  njihov mi nije bas odgovarao(nekako je peskast i nije mi bas prijao stomaku) dok recimo dymatize i san nurition oba mikronizovana su mi extra...svaka preporuka za ova dva proizvoda...

@Beka_S U pitanju je prirast snage kod zena konkretno u PL...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #5 poslato: April 04, 2013, 12:25:32 posle podne »

Mene interesuje da li postoji razlika izmedju kretina razlicitih proizvodjaca, posto vidim da su cjene poprilicno drugacije od proizvodjaca do proizvodjaca... jeli iko probao od biotech firme, posto mi se cijene cini skroz prihvatljive, a opet s druge strane kontam kolko para toliko i muzike...
Iz licnog iskustva, probao sam razne kreatine i po meni je sve to isto :)
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #4 poslato: April 04, 2013, 12:04:26 posle podne »

Mene interesuje da li postoji razlika izmedju kretina razlicitih proizvodjaca, posto vidim da su cjene poprilicno drugacije od proizvodjaca do proizvodjaca... jeli iko probao od biotech firme, posto mi se cijene cini skroz prihvatljive, a opet s druge strane kontam kolko para toliko i muzike...
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #3 poslato: April 03, 2013, 05:50:26 posle podne »

Ja se iskreno nisam usudila ni da probam kreatin (osim u okviru NO boostera ponekad) bas zato sto sam sklona navlacenju vode,a iskreno nije mi bilo preko potrebno da ga koristim.

Ali imam musterije,cure,koje konstantno koriste nesto od kreatina zbog sportova kojim se bave (atleticarke,fudbalerke,borilacke vestine) i prezadovoljne su,naravno uz adekvatnu ishranu sa kontrolisanim unosom ugljenih hidrata.
Dosta se odrazi na njihovu snagu i izdrzljivost,osetno bas.Ali i one se takodje najpre opredele za Kre alkalyn eventualno na sto kvalitetniju mikronizovanu varijantu monohidrata kao sto su Dymatize-ov ili Labradin...

Sad sve je pitanje sta tebe zanima? Koji je sport u pitanju? Cilj koji zelis da se postigne?
Sačuvana
Be Happy!!!
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: April 03, 2013, 02:15:38 posle podne »

Ja sam samo jednom pila kreatin, više iz radoznalosti, i to je bio Universal.  Bio je peskast, ali klasičan monohidrat.

U tom periodu sam radila u teretani, težine,težine i težine, i hranila sam se znatno "jače".  Imala sam i dosta UH. 
Niikad više snage u životu nisam imala, i to je to...  Jedino što sam bila kao žaba, to ne mogu da poreknem.  I to mi se ne sviĂ°a... e sad može biti do hidrata, ili do kreatina, ne znam ni sama, ali da sam bila žabica bila sam.

Kre alkalyn sam isto jednom probala i imala sam utisak da mi pomaže u oporavku... opet, teško je utvrditi da li je to samo od kre alkalyn-a ili od svih faktora zajedno...  isto mi je pomogao u snazi, ali nije povukao vodu zaista.

Tako da glasam za kre alkalyn za devojke :)

Inače ga ne koristim više... mislim da mi nije ni potreban... ja bez whey-a i glutamina ne mogu :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #1 poslato: April 02, 2013, 06:04:33 posle podne »

Interesuju me iskustva iskusnijih vezbacica koje su koristile konkretno kreatin monohidrat....unapred zahvalan... :)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 19 upita.