TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396820 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:36:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa Ishranom  (Pročitano 2002 puta)
Nemanja M.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #7 poslato: April 08, 2013, 01:56:58 posle podne »

Okej onda, hvala ti puno! :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: April 08, 2013, 12:18:14 pre podne »

Za pocetak, valjalo bi da lezes i ustajes u dogledno vreme pa da onda napravis plan sta i kao, jer kod tebe sada ne postoji nikakav red sto se obroka tice. Prosecno, od dorucka ( npr od 8 - 9 h ) treba imati obrok na svaka tri sata, ali to prilagodis sebi. Ne mogu ti tacno napisati koliko cega da jedes, to moras sam da odredis a trebace vremena da nadjes pravu meru. Pratis kako se situacija menja, kako napredujes, pa onda smanjujes ili povecavas kolicinu.
Sačuvana
Nemanja M.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #5 poslato: April 06, 2013, 11:57:49 posle podne »

hahahah dorucak ti u pola 12 :D pa pazi legnem ja kasno oko 2,3 ujutru i probudim se neki put i u 1 pa tad doruckujem, ne valja nista sto ja radim to je sacuvaj boze. Pre sam jeo majonez non stop , pa sam njega izbacio zbog bubuljica, e sad koristim samo cili bez toga ne mogu :D
Ajde molim te ako imas vremena napisi mi kako i kad da jedem, npr ono koliko u gramima da jedem ovo sto si mi napisala i u koliko sati. Npr kad krenem u sk da svratim do zdrave hrane i uzmem badem ili tako nesto, nzm u koliko gramima sve ovo sto si mi napisala da jedem. ae pls :D <3 Velika si mi pomoc iskreno.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: April 06, 2013, 11:44:03 posle podne »

Aha, na to si mislio. Nemam nista protiv Herbalajfa ali efikasni su samo dok ih koristis, posle toga se sve vrati na prethodno stanje a bude i gore. Mislim da je bolje da sada usvojis zdrave navike u ishrani, bice ti lakse i za kasnije.

Velika ti je razlika medju obrocima, treba ti uzina izmedju. Dorucak u 12 sati ti vec nije dorucak. Kad se budis kad doruckujes tek u 12? Drugo, mislim da je pola hleba mnogo za jedan obrok, pa za pocetak kreni postepeno da smanjujes to. Sta pojedes uz hleb? Izbegavaj namaze, majonez, pastete, pavlaku, kremove.
Sačuvana
Nemanja M.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #3 poslato: April 06, 2013, 11:04:28 posle podne »

Hvala doktorka na ovom <3 e pa da bio sam danas u herbalajf-u i radili su mi nesto rekli su mi da trebam da skinem 18kg telesne masnoce, a to ni SV.Nikola ne zna kako cu ja to skinuti, posto imam kao rizicno ono bmi ili kako vec. Tamo sam video, msm nudili su mi kao da kupim sejk neki njihov 5.000 din, skupo mnogo :D i reko mozda ima neki ovako prirodni sejk da napravim za dorucak. E sad cu ja da napisem lepo ovo na list i da zalepim na frizider :)) Imam i onu saunu oko stomaka to zalepim i kao fora topi, al to ne pomaze. Pa ga stavljam ovako radi reda da dzabe ne stoji:) Mozda skine koji gram. :))

A hranim se ovako:

Dorucak oko 12h pojedem ne bas pola leba ali manje malo
Rucak oko 5,6h tu mama sta skuva, ima i piletine i kuvano
Vecera oko 9,10h pojedem isto sendic
« Poslednja izmena: April 06, 2013, 11:06:16 posle podne od strane Nemanja M. » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: April 06, 2013, 10:29:14 posle podne »

Pozdrav Nemanja,

to sto si cuo je tacno :-), treba da jedes vise puta dnevno, skolski je 3 obroka i 2 uzine, ili bar 4 obroka, kako vec mozes da uskladis sa obavezama. Dorucak je obavezan, nemoj ga preskakati, tada mozes jesti pahuljice ovsene ili neke druge, sa jajima npr, neki sendvic sa tunjevinom ili mladi sir..., pa za uzinu nesto od voca, rucak nesto od mesa ili riba, sa krompirom ili pirincem, salata obavezno, i mozes u salati par kapi maslinovog ulja, pa druga uzina nesto od badema, lesnika, oraha, pistaca...i lagana vecera, mladi sir, piletina, riba, salata...Postoji dosta kombinacija, mozes prelistati na forumu predloge za obroke. Slobodno pitaj sta te jos zanima.

Dalje, minimum 2 - 3 litra vode dnevno, moze i vise ako se znojis. Takodje, mozes iscediti limun ili grejp u casi vode i to piti ujutru, a i zeleni caj je odlican. Izbaci gazirane sokove, alkohol, slatkise, beli hleb...Mozes i napisati kako se hranis pa da komentarisemo na primeru.

Da li si mislio da su sejkovi dobri kao zamena za obrok?
Sačuvana
Nemanja M.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #1 poslato: April 06, 2013, 06:15:14 posle podne »

Pozdrav drugari nov sam clan foruma. E ovako imam 18 godina i visok sam 190ccm i imam 100kg.
E sada mene interesuje, dal neko moze da mi pomogne, kako da smrsam, Da mi neko objasni kako da skinem kilograme?
- Posto se leto blizi, pa ocu da barem na nesto izgledam kad skinem majcu:) Kuci treniram dizem tegove, preskacem vijacu radim sklekove. Vec sam dobio na sisi i na bicepsu. Ali problem je u tome sto ja ne znam sta da doruckujem rucam veceram. Isto sam cuo da trebam 5,6 puta na dan da jedem, ni to isto nemam pojma sta da jedem sta da spremam itd. Ako moze neko da mi pomogne bicu mu veoma zahvalan. ps. Cuo sam isto da su proteinski sejkovi dobri za dorucak i veceru. Pozdrav veliki.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.