TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:27:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nov u teretani, a misici atrofirali...  (Pročitano 3704 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: April 25, 2013, 12:42:01 posle podne »

drago mi je da ti se sviĂ°a :)
Sačuvana
Simke331
Gost
« Odgovor #13 poslato: April 25, 2013, 08:54:08 pre podne »

menjaj teretanu pod hitno! zdravlje nema cenu, mora neko da bude pored tebe da te ispravlja na licu mesta, najiskreniji savet

znam moracu naravno...
P.S.Kajgana sa ovsenim odlicna,hvala na savetima puno!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: April 25, 2013, 08:50:35 pre podne »

menjaj teretanu pod hitno! zdravlje nema cenu, mora neko da bude pored tebe da te ispravlja na licu mesta, najiskreniji savet
Sačuvana
Simke331
Gost
« Odgovor #11 poslato: April 24, 2013, 12:49:33 posle podne »

treba da radiš trening za celo telo, ne samo za ruke.  Da li u teretani gde ideš imaš dobrog instruktora-trenera koji bi mogao da te uputi u pravilnu tehniku vežbi?  jer smatram da je ovo najvažnije, da savladaš pravilnu tehniku, tj. da je neko pored tebe dok radiš.   

pa radim celo telo naravno ne samo ruke...a sto se tice instruktora.tj "instruktora"-pet puta sam mu bukvalno rekao "brate dodji da mi pokazes neku vezbu za to i to polomicu sam sebi kicmu ne znam" on kao evo me za minut i naravno me dodje ali cim dodje neka devojka u helankama eto njega...tako da sa te strane nemam pomoci ne mogu da jurim idiota vec mi objasnjava mladji burazer koji ide u drugu teretanu nazalost (u koju ne znam zasto i ja nisam krenuo) jer je instruktor sa njim prve treninge prosao sve vezbe da bi radio pravilno...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: April 24, 2013, 10:07:14 pre podne »

treba da radiš trening za celo telo, ne samo za ruke.  Da li u teretani gde ideš imaš dobrog instruktora-trenera koji bi mogao da te uputi u pravilnu tehniku vežbi?  jer smatram da je ovo najvažnije, da savladaš pravilnu tehniku, tj. da je neko pored tebe dok radiš.   
Sačuvana
Simke331
Gost
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2013, 03:04:10 posle podne »

za početak možeš i bez suplementacije, ali ako nešto uzimaš neka to bude whey protein - najbitnije je posle treninga.

Ovo sa ovsenim i jajima - to je recept koji se meni lično dopada, ne znači da će i tebi - ali probaj,  praviš kajganu i odmah sipaš šolju ovsenih, i sve zajedno mešaš.... 

možeš ujutru pre treninga, doručak je vrhunski

možeš jesti i crni hleb sa jajima ako ti se ovo ne dopadne


mislim da mi taj dorucak nece biti problem vec dugo jedem ovsene a ponekad i sa cokoladnim mlekom i to mi dodje kao slatkis :-) a jel moze samo neki savet kako da ojacam ruke.mozda nekim laksim bucicama neke pokrete da radim.znaci bas je kriticno juce sam uradio jedan sklek i umro :-\
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: April 23, 2013, 12:34:34 posle podne »

za početak možeš i bez suplementacije, ali ako nešto uzimaš neka to bude whey protein - najbitnije je posle treninga.

Ovo sa ovsenim i jajima - to je recept koji se meni lično dopada, ne znači da će i tebi - ali probaj,  praviš kajganu i odmah sipaš šolju ovsenih, i sve zajedno mešaš....  

možeš ujutru pre treninga, doručak je vrhunski

možeš jesti i crni hleb sa jajima ako ti se ovo ne dopadne

Sačuvana
Simke331
Gost
« Odgovor #7 poslato: April 23, 2013, 12:27:25 posle podne »

Uz ovsene lepo ide whey protein - bilo kog ukusa.

Ali jedna od dobrih ideja je i da zajedno napraviš u tiganju kajganu i dodaš ovsene - onda imaš i proteine i hidrate u kombinaciji.  Jaja su dobar izvor proteina, i možeš ih jesti ujutru slobodno... možeš da napraviš i palačinke sa ovsenim brašnom.

hrana je uvek prioritet

Jel tu kombinaciju kajgane sa ovsenim da uzmem ujutru pre treninga?i jel da ovsene dodam u toku przenja ,to mi nije najjasnije...A za whey-njega planiram da uzmem ,nego sam na pocetku pa ne znam da li bi imalo efekta i neki dobar savet u vezi sa suplementacijom bi mi dobro doslo za snagu ili tako nesto,mozda kreatin?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: April 23, 2013, 10:04:18 pre podne »

Uz ovsene lepo ide whey protein - bilo kog ukusa.

Ali jedna od dobrih ideja je i da zajedno napraviš u tiganju kajganu i dodaš ovsene - onda imaš i proteine i hidrate u kombinaciji.  Jaja su dobar izvor proteina, i možeš ih jesti ujutru slobodno... možeš da napraviš i palačinke sa ovsenim brašnom.

hrana je uvek prioritet
Sačuvana
Simke331
Gost
« Odgovor #5 poslato: April 23, 2013, 09:14:33 pre podne »

Pozdrav i od mene!

Dosta si sokirao organizam, sa 25 kilograma gore, pa za jako kratko vreme ponovo dole, tako da sada treba vremena da se vratis u " normalu " . Jasno je zasto nemas snage, mada, razlog moze biti i slaba ishrana.

Ovo sto si napisao je manje vise ok, sto se tice izbora namirnica. Gledaj da voce za uzinu uneses u toku prepodneva, a popodne mozes badem, lesnik, orahe...Jesu li ti ovsene pahuljice dorucak? Pored njih treba ubaciti i neki protein.


Pa da ovsene sam jeo za dorucak...Kako mislite protein?Putem hrane ili praska?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: April 23, 2013, 12:25:48 pre podne »

Pozdrav i od mene!

Dosta si sokirao organizam, sa 25 kilograma gore, pa za jako kratko vreme ponovo dole, tako da sada treba vremena da se vratis u " normalu " . Jasno je zasto nemas snage, mada, razlog moze biti i slaba ishrana.

Ovo sto si napisao je manje vise ok, sto se tice izbora namirnica. Gledaj da voce za uzinu uneses u toku prepodneva, a popodne mozes badem, lesnik, orahe...Jesu li ti ovsene pahuljice dorucak? Pored njih treba ubaciti i neki protein.

Sačuvana
Simke331
Gost
« Odgovor #3 poslato: April 22, 2013, 12:29:41 posle podne »

Pa evo npr. danas sam ujutru pre teretane pojeo ovsene pahuljice,posle teretane sam pojeo pilece meso,pirinac i sir,onda cu naravno imati vocnu uzinu neku i uvece cu da pojedem razani hleb i tunjevinu npr...Uglavnom takva ishrana samo naravno uz dosta vode,bez belog hleba (ako jedem hleb jedem razani koji keva pravi tako da je odlican),bez slatkisa i hrane iz fast fooda i tih gluposti...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: April 22, 2013, 12:11:03 posle podne »

Pozdrav, dobrodošao kod nas na forum!

25 kila za 2,5 meseca?  to je jako puno...mogu samo da zamislim kako je to izgledalo.

Potpuno je normalno i očekivano da si oslabio i da nemaš snage.

Naravno da ćemo ti pomoći, kako kažeš da - ojačaš, ali hajde da krenemo od ishrane. To što ti kažeš skroz normalno - da li možeš da opišeš detaljnije?  kako izgleda jedan tvoj dan tipičan što se tiče ishrane?
Sačuvana
Simke331
Gost
« Odgovor #1 poslato: April 22, 2013, 11:57:55 pre podne »

Pozdrav, danas sam se registrovao na forum ako imaju slicne teme, ne zamerite...
Naime trenirao sam nekada aktivno fudbal, pa prestao i nakon toga se ugojio 25 kg i dogurao do 105 sto je na moju visinu od 185 bilo kriticno,a imam 22 godine...Onda sam se bacio na neku rigoroznu dijetu gde sam smrsao 25 kila za 2,5 meseca i kao vratio se na tezinu od pre...Medjutim to je bilo jako nezdravo i rigorozno da sam izgubio i ono malo misica na ruci sto sam imao atrofiralo skroz,takoreci pojelo se samo,a na nogama i nije moglo bas tako lako jer su mi mnogo jake od fudbala,a krenuo sam u teretanu pre neki dan.Medjutim iz bencha mogu samo sipku da izbacim mozda da dodam jos neku malu tezinu,i ostale vezbe radim sa bas malim tezinama.Svestan sam da sam morao da radim vezbe snage pre poslaska u teretanu,ali toliko sam oslabio da nisam mogao ni sklek da izguram...Izivnite na dugom postu,ako neko moze da mi da savet kako da ojacam malo,inace ishrana mi je regulisana sada skroz normalno se hranim,meso,mlecni proizvodi sve normalno.

Hvala unapred,pozdrav
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 17 upita.