TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:24:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Planitram da počnem, kako smršati pre svega, u teretani?  (Pročitano 1873 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: April 29, 2013, 04:33:59 posle podne »

Hvala na odgovorima. Polako kapiram neke stvari :)
Ne, nisam do sada nesto narocito pazio na ishranu.  Slatkise ne jedem toliko, ali nezdravu hranu, kasno uvece, kao i gazirane sokove, itekako...:)

uveče je najkritičniji period... moraš naći način da taj večernji obrok zameniš npr nekom salatom sa piletinom, ili sa jajima, tunom, mladim sirom... ili bar da ubaciš neki proteinski blend poput Biotech nitro gold pro - mene on jako zasiti.

Velika je verovatnoća da ugljene hidrate koje jedeš uveče - kasnije vidiš na sebi kao salo :)

hidrati nam nisu neprijatelj, naprotiv, ali kasno uveče nikako nisu poželjni (osim možda u slučaju da si imao jak trening predveče)

Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #5 poslato: April 29, 2013, 09:44:57 pre podne »

Povisen pritisak zbog previsokog unosa soli, slab unos vlakana i mala kolicina vode 99%.

Ja cu samo dodati da ako krenes ozbiljno da se posvetis skidanju kila moras da racunas kalorije i da polako iz nedelje u nedelju smanjujes i da krenes sa 3000kcal dnevno (pretpostavljam da sad otprilike i toliko unosis kalorija, pocni odavde otprilike i treniraj) sa bar ~30g vlakana dnevno, ~50-80g zdravih masti (maslinovo, zumanca, orasi, bademi, lesnici, masna riba) proteini ~120-150g dnevno (meso, riba, jaja, sir itd plus iz ostalih namirnica sve racunas) a ostale kalorije stavljas u hidrate, pa polako iz nedelje u nedelju da smanjujes po 50 kcal dok ne dodjes do nekih 2500 za 10 nedelja i onda tu pojacas kardio npr. radio si 3-4 puta nedeljno biciklo po 30-60min sad ubacis jos jednom dodatno nedeljno ili pojacas intezitet vidis nedelju dana da li i dalje skidas salo, ako stojis u mestu onda polako jos spustati ali ne previse ne ispod 2000kcal i opet po ~50kcal nedeljno. Ovo ti pricam iz iskustva jer ako naglo krenes da smanjujes kalorije posle par nedelja ces zastati u mestu jer ce doci do "metabolic damage" takozvano ostecenje metabolizma zbog nagle promene i onda neces moci da se pomeris iako imas sala jer se organizam poremeti. Tipa do sad si jeo 3500-3000kcal sad pocinjes dijetu od 2500kcal plus jos treniras bicikl koji sagoreva dodatno jos 500 kalorija sto ostaje za telo 2000 kcal to je razlika od 1500-1000 za telo ogromna eksplozija.

Kad smanjujes kalorije neka budu kalorije iz hidrata jer su ti potrebne zdrave masti zbog mnogo stvari a proteini su takodje jako bitni.

Ne mora sve da bude tacno u brojku nema veze ako je nekad 42kcal ili nekad 70 ili tako nesto ali drzi se otprilike da dostignes te cifre nije to toliko tesko. Primer 1 dan 3000 kcal drugi dan 3020 treci dan 2991 cetvrti dan 2910 peti dan 3050 sesti 3010 sedmi 2985kcal pa onda krenes 2930 pa 2920 pa 2950 pa 2960 pa 2920 pa i tako polako smanjujes da za 10 nedelja dodjes do nekih ~2500

Dakle polako uzmes svesku i zapisujes sve sta jedes, spremaj obroke unapred ponesi na posao itd nije nista tesko ako zelis ali ti kazem da se ozbiljno posvetis kako bi maksimalno sacuvao prvenstveno svoje zdravlje a i napravio najbolji napredak. Trebace nekoliko meseci ali sto sporije to bolje jer ces tako pobediti svo salo

http://nutritiondata.self.com/ (ovde imas sve namirnice koliko imaju kcal i ostalo)
http://www.myfitnesspal.com/ (ovde mozes sve da zapisujes ako te mrzi u svesku a volis racunar :) )
« Poslednja izmena: April 29, 2013, 10:02:31 pre podne od strane Vandal » Sačuvana
"scientia est potentia"
vlajce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #4 poslato: April 28, 2013, 11:45:57 pre podne »

Hvala na odgovorima. Polako kapiram neke stvari :)
Ne, nisam do sada nesto narocito pazio na ishranu.  Slatkise ne jedem toliko, ali nezdravu hranu, kasno uvece, kao i gazirane sokove, itekako...:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: April 23, 2013, 10:21:21 pre podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum :)

S obzirom na visok pritisak, svakako bih savetovala da se konsultuješ sa lekarom.

Sreća pa imamo i mi doktoricu na forumu :) Moje je pitanje, da li paziš na ishranu, kako se hraniš?  jer od toga zavisi najviše tvoj uspeh.

Što se tiče bicikla to je super, samo moraš obazrivo zbog pritiska, osećaj uvek treba da imaš dok voziš da možeš da pričaš u isto vreme, da ne ostaješ bez daha, da bi taj intenzitet lako održao bar 2 sata...  i treba ići na trajanje, a ne kratke - intenzivne treninge.  Dakle umerenim tempom, lagano - i postepeno što je najvažnije. Bar 30 minuta.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: April 23, 2013, 10:17:23 pre podne »

Pozdrav Vlado i dobrodosao,

pozdravljam tvoju nameru da se aktiviras, krajnje je vreme posto si jako mlad za takav pritisak. Ja cu ti reci par stvari o ishrani.

Za pocetak, treba jesti cesce a kolicinski manje, da ne preskaces obroke ( dorucak, rucak, vecera i 2 uzine - to je skolski ). Pozeljno je da izbacis grickalice, slatkise, alkohol, gazirane sokove, slanu hranu, beli hleb da svedes na minimum. Proteine unosis iz mesa, ribe, jaja, mleka i mlecnih proizvoda, zdrave masti iz kostunavog voca ( bademi, lesnik, orasi, pistaci...), maslinovog ulja, a kvalitetne ugljene hidrate iz krompira, pirinca ( jos bolje integralni ), ovsenih pahuljica...Takodje, obavezno dosta povrca, voce umereno u toku prve polovine dana, dosta vode ( minimum 2 - 3 litra ).

Ujutru mozes popiti casu do dve vode, na sobnoj temperaturi, povremeno iscedi limin ili grejp u to i popijes, cim se probudis, tako ces pokrenuti metabolizam i detoksikaciju organizma.

Malo je nezgodno zbog smenskog rada ispostovati redovnu ishranu, pokusaj da je prilagodis sebi.
Sačuvana
vlajce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: April 23, 2013, 12:46:38 pre podne »

Pozdrav ljudi. Ja sam Vlada iz Nisa, imam 34 god, i razmisljam da se "aktiviram", pa bih zamolio stručne ljude da mi malo pomognu i olakšaju...
Ovako, imao sam dva perioda od po 4-5 meseci provedenih u teretani, ali pre oko 8 godina zadnji put, tako da se smatram početnikom iako imam neko predznanje. U to vreme sam imao 90kg i bio zadovoljan svojim izgledom.. Sada sam na 118 kg, a visok sam 182cm  :o    Šta da kažem, srećno oženjen, dva deteta i to se za ovih par godina baš nagomilalo.  Malo povišen pritisak 150/90, pijem i lekove protiv visokog pritiska već par godina.
Rešavam se polako da krenem da treniram i da vozim bicikl pa bi mi svaki savet oko ishrane i teretane dobro došao... Čitao sam forum i dosta već ukapirao, ali želim da čujem mišljenje od iskusnih, kako da krenem? Da li da koristim onaj program za početnike u teretani ili ?? Ishrana?
Inače radim takav posao da osim dnevnih, imam i noćne smene (svaka peta noć je radna), prilično je statičan posao, a i  prilično je udaljen, tako da biciklom malo teže...  ;)
Imam koliko toliko vremena, ne baš previše, ali rešio sam da krenem u akciju.

Hvala unapred svima i pozdrav.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.