TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:02:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Misljenje o vitaminskom kompleksu ?  (Pročitano 2300 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #12 poslato: April 27, 2013, 11:34:03 pre podne »

Ja uopste ne jedem voce i povrce...mozda pojedem 1 jabuku u 10 dana ili 1 bananu,povrce nikakvo ne volim,niti sam ga ikad jeo.Treniram intezivno svakodnevno imam fudbalske treninge (bas dosta trcimo jer uglavnom imamo kondicione treninge)
Magnezijum je u maloj dozi,procitao sam tvoj clanak,ali skoro svi Magnezijumi barem ovi sto se kupe u apoteci su sastava Oksid,ja sam pio jedan duzi period 250-500 mg dnevno Magnezijum oksida,ne vidim tu problem..cijanokobalamin sadzri koliko znam 99% vitaminskih komplexa (da li je otrovan ili ne,ne znam)

Cijanokobalamin je vitamin B 12, nije otrovan, ali je prisutan u dosta vecoj koncentraciji od one koja se preporucuje.

Ja popijem jednu tabletu,onda ispane oko 35 mcg...a ja sam bas gledao na internetu i vidim da postoje kapsule od 500-1000 mcg vitamina B12 (u obliku cijankobalamina) i pise da se tek preko  1 000 mcg treba konsultovati sa ljekarom :)
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #11 poslato: April 27, 2013, 08:53:42 pre podne »

Ja uopste ne jedem voce i povrce...mozda pojedem 1 jabuku u 10 dana ili 1 bananu,povrce nikakvo ne volim,niti sam ga ikad jeo.Treniram intezivno svakodnevno imam fudbalske treninge (bas dosta trcimo jer uglavnom imamo kondicione treninge)
Magnezijum je u maloj dozi,procitao sam tvoj clanak,ali skoro svi Magnezijumi barem ovi sto se kupe u apoteci su sastava Oksid,ja sam pio jedan duzi period 250-500 mg dnevno Magnezijum oksida,ne vidim tu problem..cijanokobalamin sadzri koliko znam 99% vitaminskih komplexa (da li je otrovan ili ne,ne znam)

Cijanokobalamin je vitamin B 12, nije otrovan, ali je prisutan u dosta vecoj koncentraciji od one koja se preporucuje.
Jeste zato sto je vezan za cijanid jer je tako najjefitnije napraviti b12 zato ga koriste firme
Sačuvana
"scientia est potentia"
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: April 26, 2013, 10:20:50 posle podne »

Ja uopste ne jedem voce i povrce...mozda pojedem 1 jabuku u 10 dana ili 1 bananu,povrce nikakvo ne volim,niti sam ga ikad jeo.Treniram intezivno svakodnevno imam fudbalske treninge (bas dosta trcimo jer uglavnom imamo kondicione treninge)
Magnezijum je u maloj dozi,procitao sam tvoj clanak,ali skoro svi Magnezijumi barem ovi sto se kupe u apoteci su sastava Oksid,ja sam pio jedan duzi period 250-500 mg dnevno Magnezijum oksida,ne vidim tu problem..cijanokobalamin sadzri koliko znam 99% vitaminskih komplexa (da li je otrovan ili ne,ne znam)

Cijanokobalamin je vitamin B 12, nije otrovan, ali je prisutan u dosta vecoj koncentraciji od one koja se preporucuje.
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #9 poslato: April 26, 2013, 12:44:16 posle podne »

ništa ne može nadoknaditi unos makro i mikronutrijenata iz svežih namirnica, mesa.
Na svakoj kutiji bilo koje SUPLEMENTACIJE ti piše da NE MOŽE biti ZAMENA za zdravu i raznovrsnu ishranu.

To što misliš ako ne jedeš voće i povrće to možeš da zameniš sa 2 kapsule nekog suplementa je LAŽ, i dobrim delom bacanje para. Tako se ne može poboljšati zdravlje. 
Izgleda da su ljudi oduvek precenjivali kutijice na kojima piše DODATAK ISHRANI, i tako će uvek biti.


A ti sad lupas,jer ja uopste nisam rekao da je ovo zamjena za bilo sto i nisam glup,znam sto su Suplementi.
e moj dečko...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: April 26, 2013, 12:32:02 posle podne »

to je samo mentalna barijera... to znači da je u glavi barijera... nauči da voliš :)  i ja volim više čokoladu nego zelenu salatu... ali vremenom se navikneš i zaista zavoliš
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #7 poslato: April 26, 2013, 12:25:52 posle podne »

ništa ne može nadoknaditi unos makro i mikronutrijenata iz svežih namirnica, mesa.
Na svakoj kutiji bilo koje SUPLEMENTACIJE ti piše da NE MOŽE biti ZAMENA za zdravu i raznovrsnu ishranu.

To što misliš ako ne jedeš voće i povrće to možeš da zameniš sa 2 kapsule nekog suplementa je LAŽ, i dobrim delom bacanje para. Tako se ne može poboljšati zdravlje. 
Izgleda da su ljudi oduvek precenjivali kutijice na kojima piše DODATAK ISHRANI, i tako će uvek biti.


A ti sad lupas,jer ja uopste nisam rekao da je ovo zamjena za bilo sto i nisam glup,znam sto su Suplementi.Ja od rodjenja ne jedem povrce,voce od rodjenja jedem rijetko i nisam ja prekinuo to da jedem zbog bilo kakvih suplemenata nego nikad nisam ni volio!

Zelenu salatu sam u zadnjem periodu pomalo jeo ali slabo je to...voce se mozda nekako i mogu nakaniti da s vremena na vrijeme pojedem ali povrce tipa Paradajz,krastavci i slicno,nema Boga sto ce me natjerati da to jedem :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: April 26, 2013, 12:15:02 posle podne »

U redu je vitaminsko mineralni kompleks, ali ti imaš 16 godina i aktivno treniraš a ne konzumiraš ono što je najvažnije.

Pokušaj, bar, da uz obrok jedeš salatu, možeš dodati tunjevinu,jaja u salatu npr ili mladi sir da ti bude ukusnije, od voća -ako te mrzi da jedeš voće napravi smoothie - zajedno smiksaj bananu, šumko voće, narandžu, šta god imaš od voća... to popiješ za minut i ne verujem da ti se neće svideti...  osvežiće te
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #5 poslato: April 26, 2013, 12:13:45 posle podne »

ništa ne može nadoknaditi unos makro i mikronutrijenata iz svežih namirnica, mesa.
Na svakoj kutiji bilo koje SUPLEMENTACIJE ti piše da NE MOŽE biti ZAMENA za zdravu i raznovrsnu ishranu.

To što misliš ako ne jedeš voće i povrće to možeš da zameniš sa 2 kapsule nekog suplementa je LAŽ, i dobrim delom bacanje para. Tako se ne može poboljšati zdravlje. 
Izgleda da su ljudi oduvek precenjivali kutijice na kojima piše DODATAK ISHRANI, i tako će uvek biti.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #4 poslato: April 26, 2013, 11:41:24 pre podne »

Ja uopste ne jedem voce i povrce...mozda pojedem 1 jabuku u 10 dana ili 1 bananu,povrce nikakvo ne volim,niti sam ga ikad jeo.Treniram intezivno svakodnevno imam fudbalske treninge (bas dosta trcimo jer uglavnom imamo kondicione treninge)
Magnezijum je u maloj dozi,procitao sam tvoj clanak,ali skoro svi Magnezijumi barem ovi sto se kupe u apoteci su sastava Oksid,ja sam pio jedan duzi period 250-500 mg dnevno Magnezijum oksida,ne vidim tu problem..cijanokobalamin sadzri koliko znam 99% vitaminskih komplexa (da li je otrovan ili ne,ne znam)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: April 26, 2013, 07:42:43 pre podne »

Čitajući sastav, meni deluje skroz ok. Ali bih se složila sa prethodnim postom, koliko su voće i povrće prisutni u tvojoj ishrani?
Sada kada je proleće ima obilja voća i povrća i mnogo je lakše uneti vitamine i minerale u svom najprirodnijem obliku.
MeĂ°utim ukoliko intenzivno treniraš, možeš u danima treninga uzeti jednu vitaminsko mineralnu tabletu uz obrok jer se potrebe znatno povećavaju kada si sportista.
Sačuvana
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #2 poslato: April 26, 2013, 07:39:11 pre podne »

Podjes od toga da li ti uopste i treba ovakav preparat? Da li jedes voce i povrce? Da li osecas da ti je potreban ovakav preparat ili ga uzimas iz dosade? Ako zelis dublje da udjes u tu pricu ja sam postavio ovde jednu temu i vidim da je b12 i magnezijum u losim oblicima.
Sačuvana
"scientia est potentia"
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #1 poslato: April 25, 2013, 04:19:08 posle podne »

Dobio sam od druga proizvod PerforMaxx od Optimuma (iako mi je rekao da ce mi dati neki drugi complex),znaci mene iskreno zanima da li ovo valja necemu,postavicu sastav na 2 kapsule,pise da se piju 2 kapsule dnevno,ja ipak mislim da bi mi bila dovoljna 1 (s obzirom da imam 16 godina)...da li je ok proizvod? hvala

Serving Size 2 Capsules
Amount Per Serving   
Vitamin A (As Vitamin A Acetate, Beta Carotene)   10,000IU   
Vitamin C (As Ascorbic Acid)   300mg   
Vitamin D (As Cholecalciferol)   300IU   
Vitamin E (As D-Alpha Tocopheryl Succinate)   200IU   
Thiamin(as Thiamin Hydrochloride)   75mg
Riboflavin   75mg
Niacin(as Niacinamide)   75mg   
Vitamin B6(as Pyridoxine Hydrochloride)   7.5mg   
Folic Acid   400mcg   100%
Vitamin B12(as Cyanocobalamin)   75mcg   
Biotin   75mcg   25%
Pantothenic Acid(as D-Calcium Pantothenate)   75mg   
Calcium(as Calcium Phosphate)   20mg   
Iron(as Ferrous Fumarate)   9mg   
Iodine(as Potassium Iodide)   150mcg   
Magnesium(as Magnesium Oxide, Magnesium Citrate)   10mg
Zinc(as Zinc Oxide, Zinc Gluconate)   10mg   
Selenium(as Selenomethionine)   35mcg   
Copper(as Copper Gluconate)   1mg   
Manganese(as Manganese Sulfate)   1mg   
Chromium(as Chromium GTF)   60mcg   
Molybdenum(as Sodium Molybdenate)   25mcg   
Potassium(as Potassium Chloride)   1.8mg   
Proprietary PerforMAXX Blend   334mg   â€ 
Inositol, PABA (Para-Aminobenzoic Acid), N-Acetyl Cysteine, Choline (As Choline Bitartrate), Ginkgo Biloba Extract (Ginkgo Biloba L.)(Leaf)(Standardized To 24% Flavone Glycosides, 6% Terpene Lactones), Korean Ginseng Powder (Panax Ginseng)(Root), Rutin, Citrus Bioflavonoid Powder, Hesperidin Complex, Astaxanthin, Boron (As Boron Citrate), Lycopene, Lutein, Tocotrienols, Alpha Carotene, Cryptoxanthin, Zeaxanthin.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 17 upita.