TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:13:01 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: !!!ALARM!!!  (Pročitano 2219 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Jun 04, 2013, 09:30:49 pre podne »

Koji od ova dva whey-a je bolji?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html

Za oba proteina u objasnjenju pise da treba da se uzima oko 3 porcije na dan? Konkretno za ovaj drugi, ako uzimamo 3 porcije na dan to je 90g, onda imamo proteina za samo 10 dana? Da li je to uopste isplatljivo?
Hvala

Vrlo su slični, whey protein professional ima nešto interesantnije ukuse, dodate digestivne enzime, koji god izabereš nećeš pogrešiti, u pitanju je whey visokog kvaliteta.

3 puta dnevno iskreno mislim da nema potrebe, najveći deo dnevnog unosa proteina treba da bude iz hrane, rasporeĂ°eno u više obroka u toku dana, bar 4-5 obroka,  a whey uzimaš onda kada ti je najpotrebnije , posle treninga 1 mericu. 

2. merica može da se uzima u toku dana ako imaš razmak izmeĂ°u obroka, i tad bi bilo najbolje usporiti ga sa zdravim mastima poput lešnika, badema...  a može da se uzima i ujutru, npr sa ovsenim pahuljicama.

1-2 puta na dan je više nego dovoljno. Ako se štedi onda samo posle treninga i akcenat da bude na piletini, ribi, crvenom mesu, jajima, siru...
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #7 poslato: Jun 03, 2013, 06:53:14 posle podne »

Koji od ova dva whey-a je bolji?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html

Za oba proteina u objasnjenju pise da treba da se uzima oko 3 porcije na dan? Konkretno za ovaj drugi, ako uzimamo 3 porcije na dan to je 90g, onda imamo proteina za samo 10 dana? Da li je to uopste isplatljivo?
Hvala

Protein ne uzimas kao sto pise na kutiji vec ga koristis kao dopunu do one magicne brojke 'tvoja tezina x2 u gramima'. Veci deo te ukupne kolicine proteina na dan treba da dodje iz mesa, ribe, jaja i mlecnih proizvoda pa ako s time ne dodjes do 'magicne brojke' tad ubaci whey.

Ali ako uspes da kroz hranu obezbedis dovoljno proteina tad whey postaje beskoristan.
Sačuvana
Leon
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #6 poslato: Jun 03, 2013, 06:13:19 posle podne »

Koji od ova dva whey-a je bolji?
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN483-100-Whey-Protein-Professional.html
http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html

Za oba proteina u objasnjenju pise da treba da se uzima oko 3 porcije na dan? Konkretno za ovaj drugi, ako uzimamo 3 porcije na dan to je 90g, onda imamo proteina za samo 10 dana? Da li je to uopste isplatljivo?
Hvala
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Maj 06, 2013, 10:55:39 pre podne »

samo bih se nadovezala, whey je sasvim dovoljno da uzimaš i 1 dnevno, posle treninga, ako štediš.  Ako imaš u toku dana dovoljno kvalitetnih proteina poput belog mesa, ribe, jaja, mladog sira itd.. onda ne moraš uzimati više whey-a. TakoĂ°e, whey je dobar u situacijama kada ti je potrebna brza zamena za obrok, kad nisi u prilici da pojedeš nešto kvalitetno - ali sa dodatkom npr badema, da se uspori apsorpcija, tako da - eto kako bih ga ja koristila.  Ishrana je naravno tu glavni faktor, to se podrazumeva.

Znam koliko je teško zato ako imaš bilo kakvih nedoumica ili  pitanja javi se.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Maj 04, 2013, 10:57:47 posle podne »

Citao sam dosta po forumu u zadnjih 10-ak dana,potrebno je srediti ishranu i vec imam plan za nju.

Teretanom se bavim zadnjih 2-3 meseca,ima napredka, al on je sakriven ispod masnih naslaga jer se ne bavim kardio treningom.Sada je lepo vreme,ubacujem trcanje,voznja bajka i ostalo.

Sta vi mislite?Da li je pametno da se zaletim na 5kg wheya ili da uzmem 2.35kg i da ubacim jos nesto?


Whey je uvek dobra investicija, i za pocetak, dok ne udjes ozbiljnije u pricu, mozes uzeti samo njega, a kasnije mozes dodati i ostalo. Potrudi se da sredis ishranu, jer je to ipak osnovno, da ne bude da si bacio novac za whey. Ako zelis, mozes u delu foruma o ishrani napisati sta si planirao, kako ces se hraniti, pa da zajedno prokomentarisemo.
 
Uglavnom, polako skidaj kilograme, u pocetku ce ici brze pa ce dolaziti i do zastoja. Za sve postoji resenje, samo nemoj odustati.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #3 poslato: Maj 03, 2013, 12:56:55 posle podne »

0.Napravi plan
1.Sredi ishranu
2.Treniraj jako
3.Odmaraj se
4.Ostani pozitivan i veruj u to sto radis
5.Kupovina vece kolicine whey-a nije zaletanje vec dobra kalkulacija kojom ustedis nesto para
6.Imas podrsku clanova foruma
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2013, 12:43:53 posle podne »

ne oslanjaj se previše na suplemente. Gledaj da imaš raznovrstan trening, i u kontinuitetu, kvalitetno jedi, kupi whey koji ti se najviše isplati, možeš i l karnitin, recimo.. I imaćeš rezultate. Ubaci i kardio trening. Nemoj da budeš sezonac i odustanes posle 2 meseca, videces posle godinu-2 veliku pozitivnu promenu, samo istraj!
Sačuvana
Idem_ka_vrhu!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2013, 12:26:41 posle podne »

Pozdrav svima na pansportu,nov sam ovde i imam dosta pitanja na koje mi mozete dati odgovor,a vreme prolazi!
Stavio sam naslov "ALARM" jer mi je stvarno potrebna vasa pomoc.

Da stavki o meni:
- 17,5 godina
- Visina 180 cm
- Tezina 93 kilograma

Cilj ka kojem tezim jeste fantasticna fizicka spremnost i lepo telo.To sam i imao pre nekih godinu dana,a onda sam se zbog nekih problema ugojio citavih 18 kilograma.

Zelim da promenim to,zelim da se sredim malo,da pocnem sa jakim treninzima,zdravom ishranom..Zelim zdrav zivot,jednom recju.

Citao sam dosta po forumu u zadnjih 10-ak dana,potrebno je srediti ishranu i vec imam plan za nju.

Teretanom se bavim zadnjih 2-3 meseca,ima napredka, al on je sakriven ispod masnih naslaga jer se ne bavim kardio treningom.Sada je lepo vreme,ubacujem trcanje,voznja bajka i ostalo.

Eh sad me interesuje koju suplementaciju ubaciti.
Gledam i planiram da uzmem 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition-a.Posto sam procitao dosta i znam od ranije da je to nesto najbolje sto moze da se uzme,planirao sam da narucim citavih 5 kilograma jer mi toliko dozvoljavaju finansijska sredstva.Mogao bih da pijem 2 doze dnevno narednih 3 meseca i mislim da bi uz pravilnu ishranu,perfektan trening i suplement sve doslo na svoje.

Sta vi mislite?Da li je pametno da se zaletim na 5kg wheya ili da uzmem 2.35kg i da ubacim jos nesto?

Hvala unapred.Ako imate neke savete u vezi mog problema,slobodno recite!  :)

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 17 upita.