TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 06:43:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jos jedan drmr pocetnik... :)  (Pročitano 13378 puta)
dzokanica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2013, 11:56:21 pre podne »

Pre svega - pozdrav svima. :) Citam vas forum vec prilicno dugo, i vecinu stvari koje sam naucila, naucila sam ovde. Spadam u one koji idu iz krajnosti u krajnost - znam da to ne valja, zato ovog puta moram da potrazim pametan savet, inace cu opet doci u situaciju da na tezi nacin ucim sta valja a sta ne.

Naime, pre jedno 2 godine sam dugo bila na visokoproteinskoj dijeti - sredila se jesam, ali se zavrsilo tako sto mi je krvna slika otisla skroz i povukla za sobom masu problema - sad, kada je sve proslo, mi je jasno i zasto - bas zato sto sam isla iz krajnosti u krajnost, bez ikakvih dodataka ishrani.

Sad se vi pitate, sta tako pametna sad hocu. Sad, posto je ta masa problema sa krvnom slikom doprinela da se opustim potpuno, hocu da krenem ispocetka. Krvna slika je ponovo ok, tkd. nemam sta vise da cekam. Nije ni to sto sam imala problema sa njom opravdanje za to sto sam se toliko opustila i opet ugojila, ali dobro, sta je tu je, idemo dalje. Od sedenja i kukanja nad vec ucinjenim nemam nista.
Ishranu cu znati i sama da sredim, radicu rotacije, i to mi nije problem, iscitavanjem sam shvatila sta je poenta price. Ako i zapne negde - bar cu znati sta konkretno da pitam.

Ono sto me sad muci je trening. Prvo, nisam od onih koji imaju naviku da treniraju, da se ne lazemo. Nije meni problem kad odvucem svoju zadnjicu u teretanu da ga odradim kako treba - problem mi je odvuci je do tamo, tacnije, steci naviku za tako nesto, bez da izmisljam da bas danas ne mogu jer mi je otpala trepavica, pa cu sutra. Posto sam svesna da ni ceo Pansport sa sve Nikom Sloterom na celu to ne moze da promeni, vec da je to iskljucivo u mojoj glavi, krenula sam sledecom linijom - uzela sam krostrenazer. Znam, sad cu da popijem brdo kritika kako je bolja varijanta da se nateram da odem u teretanu - slazem se, u potpunosti. Sad, ako se slazem, sto sam ga uzimala? Zato sto zelim da kucnim treniranjem prvih mesec - dva naucim sebe da imam dnevni trening, a samo ako mi sprava stoji ispred nosa, necu moci da smislim nikakav izgovor pred samom sobom da ne stanem na nju i ne odvezbam sta trebam. Cenim da ako bih sastavila npr. dva meseca treniranja tako, stvorila bih dobru naviku sebi, i onda ne bi bilo problema sa odlazenjem u teretanu i treniranjem tamo kako treba. No - o tome kad dodjem do toga.

Moje pitanje je sledece:
kako (hiit, obican kardio?) i u koje vreme (ujutru, cim se probudim, posle dorucka, pre spavanja?) je najbolje da treniram na krostrenazeru, za mrsavljenje? Da li da jedem pre ili posle treninga, i sta? Za pocetak ce biti bez suplementacije, pa kad krenem sa normalnim, ozbiljnim treniranjem, razmisljacu i o njoj. Kad vec ucim sebe nekoj navici, da se od starta ucim kako treba... Kasnije cu dodavati ostalo, pa cu tad o tome i uciti...

Hvala unapred...

P.S. Izvinjavam se na duzini posta...
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.