TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 06:52:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jos jedan drmr pocetnik... :)  (Pročitano 13379 puta)
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #61 poslato: Jun 28, 2013, 08:01:31 posle podne »

Počeo sam sa ishranom pre par dana za koju mislim da je ok, ujutru ide 60-80gr ovsenih sa mlekom i proteinom, pre i posle treninga kre-alkalyn, protein sa vodom posle, ručak 300gr belog(obično ga pržim sa malo ulja semenki grožĂ°a) + neki UH, uveče 2 cela jaja(džambo) i 5 belanceta, 200gr meggle posnog sira i protein sa mlekom, radim kardio 2 x nedeljno po 30-40 minuta, kad imam keša ubacim i tunjevinu 3 puta nedeljno max i kupim koštunjavo voće. Danima kad radim kardio pijem 2 puta protein i eventualno još nešto smanjim, ukupno je to to.Što se tiče treninga ne forsiram neke težine jer sam iz raznih razloga skoro počeo da treniram a želim da izbegnem neku povredu. Sigurno da nešto trebam da izmenim , pa predložite šta kako? Imam jednu nedoumicu oko belog mesa, koliko dnevno sme da se unese i da li unosim previše, uglavnom nigde nisam našao da se neko pita to, ima dosta ljudi koji pojedu i 400 pa i 500,700gr?
« Poslednja izmena: Jun 28, 2013, 08:22:45 posle podne od strane RašaBg » Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #60 poslato: Jun 04, 2013, 08:58:01 pre podne »

Dijeta sa 0 UH je meni ne zamisliva čak i da imam 20 kila viška, predpostavljam da je nezdravo, da svaka namirnica koja se inače unosi ima neku funkciju i da izbacivanjem iste iz prehrane se stvara dizbalans u organizmu ali na neki kraći rok mislim da ne šteti puno, još ekperimentišem ali pretpostavljam da je potreba za UH veća danima kada treniram a manja kada odmaram? Baš sam recimo skoro pročitao važnost vlaknastog povrca u ishrani, tako da ih povremeno unosim,isto tako i koštunjavo voće jedan dan pojedem šaku lešnika, brazilskog oraha ili indijskog oraha. Kako se budem osećao sa 50 gr UH(oko 100g ovsenih) još iz raznih stvari koje pojedem/popijem tu je još 50UH pa ću proceniti, šta i koliko mi treba, dodaću neki UH posle treninga.

naravno, potrebe za ugljenim hidratima se povećavaju zavisno od treninga, tj potrošnje... 

nisam pristalica 0 hidrata kad su rekreativci u pitanju... eventualno kasnije da se šokira organizam kad doĂ°e do zastoja, ali generalno sve može da se sredi polako i postepeno, a da se pri tom osećaš normalno i punim energije. Mnogi osete velike promene samim tim što izbace loše hidrate - proste šećere, i zamene ih kvalitetnim hidratima poput žitarica, pirinča integralnog, itd...
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #59 poslato: Jun 03, 2013, 12:51:06 posle podne »

Dijeta sa 0 UH je meni ne zamisliva čak i da imam 20 kila viška, predpostavljam da je nezdravo, da svaka namirnica koja se inače unosi ima neku funkciju i da izbacivanjem iste iz prehrane se stvara dizbalans u organizmu ali na neki kraći rok mislim da ne šteti puno, još ekperimentišem ali pretpostavljam da je potreba za UH veća danima kada treniram a manja kada odmaram? Baš sam recimo skoro pročitao važnost vlaknastog povrca u ishrani, tako da ih povremeno unosim,isto tako i koštunjavo voće jedan dan pojedem šaku lešnika, brazilskog oraha ili indijskog oraha. Kako se budem osećao sa 50 gr UH(oko 100g ovsenih) još iz raznih stvari koje pojedem/popijem tu je još 50UH pa ću proceniti, šta i koliko mi treba, dodaću neki UH posle treninga.
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Volks
Gost
« Odgovor #58 poslato: Jun 03, 2013, 10:43:37 pre podne »

Rašo, ishrana bazirana na niskom unosu ugljenih hidrata nije najzdravija na duži period. Proteini jesu gradivni blokovi mišićne mase, ali ugljeni hidrati su ti koji su odgovorni za sprovoĂ°enje tog procesa.
Prilikom treninga na takvoj dijeti telo ti koristi protein koji si uneo kao energiju i postavlja se pitanje koliko ga ostaje za nadogradnju mase.
Bez ugljenih hidrata ni sistem za varenje ne može da funkcioniše kako treba, pa dolazi do višestrukih zdravstvenih problema.
Vežbači koriste visokoproteinske dijete u vrlo limitiranom periodu baš zato što znaju koilka je potreba za UH.
Ono što je najbitnije je da se informišeš o kvalitetu UH koje unosiš, jer je drastična razlika izmeĂ°u belog hleba i pice sastavljenih od "treš"sastojaka i npr. integralnog pirinča i povrća prepunih vlakana, koji ti omogućuju pravilno varenje, veću hranjivost i produženi izvor energije.
« Poslednja izmena: Jun 03, 2013, 03:04:01 posle podne od strane Volks » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #57 poslato: Jun 03, 2013, 07:07:18 pre podne »

ugljeni hidrati su primarni izvor energije, ne samo za trening već i za funkcionisanje mozga, za normalan rad u toku dana i razmišljanje... nemoj držati atkinsovu dijetu ili dijetu sa 0 g ugljenih hidrata, za početak je dovoljno da ih unosiš u pravom tajmingu, ujutru, pre i posle treninga i da biraš kvalitetne izvore složenih hidrata - što više povrća da unosiš, integralni pirinač, žitarice - ovas ječam raž, krompir, voće umereno ujutru...
ne bih se zamarala sada sa gramima, mislim da je bitno da "pohvataš" osnove
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #56 poslato: Jun 02, 2013, 04:25:16 posle podne »

Evo da se javim sa utiscima, tiganj super obavlja ono za šte se reklamira  :D Čuo sam da posle izvesnog vremena gubi svojstva, pa dok traje super.
Pošto sam početnik u pravilnoj ishrani, koliko UH mi treba za energiju pri treningu a opet da naginjem prema ketozi? Negde sam čuo oko 1 gram po kilogramu? Znam da se atkinsova dijeta zasniva na niskom unosu UH i visokom unosu proteina a ishrana koja je potrebna za izgradnju mišića i neki fit izgled koji preferiram verovatno ograničava UH?
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #55 poslato: Jun 01, 2013, 09:17:26 pre podne »

kad god mozes jedi svezu ribu.... tunu samo kad ne stignes pravi obrok... ali 3 x nedeljno je ok

p.s. pogledacu ti tacno za ove moje tiganje koji su, ekstra su stvarno
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #54 poslato: Jun 01, 2013, 09:02:28 pre podne »

1:1 ;)
Ima moja baba šerpu dublju i tu svašta sprema, prži, dinsta kuva, ali se meni jednom prilikom baš belo zalepilo pa sam verovatno nešto pogrešno uradio, u suštini i ona tvrdi da se ne lepi...Računam dnevno spremam 200-300 gr belog pa će mi dobro doći da ne unosim ogromne i bez potrebne količine ulja. Malo ću svako dodati, neki preporučuju da se doda ulje pa da se tiganj obriše maramicom.
Skupio sam pare pa šta mi bog da!
Kad mi dosadi piletina bacam se na mršavu teletinu i junetinu i rešem problem, tunjevina(u salamuri) 3x nedeljno je ok?
« Poslednja izmena: Jun 01, 2013, 09:04:56 pre podne od strane RašaBg » Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #53 poslato: Jun 01, 2013, 08:50:12 pre podne »

Mislim da sam ga pomešao sa e102 ??? Ima lista i ja se naježim kad ih vidim sve taksativno navedene mada tamo piše da je e202 bezopasan, nego jel ima ko iskustva sa konkretno delimano tiganjem? Pripremao bih tu piletinu pa reko možda neko ima iskustva s tim? Kod piletine kako da spremim da mi se ne zalepi meso? Početnik pa sto pitanja  ;D
p.s.treba mi preporuka za meso koje bih ponekad jeo jer će piletina na uši da mi izaĂ°e :)

Ja cu sada verovatno biti u manjini kad ovo budem napisala, ali, u mojoj okolini cuveni Delimano tiganj se nije pokazao kako treba i nije najtacnije da se moze spremiti nesto bez ili sa vrlo malo ulja. Takodje se ne moze ocistiti kako treba. Ja sam uzela neki obican keramicki tiganj i sasvim sam zadovoljna njime. Ostalo njihovo posudje je odlicno.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #52 poslato: Jun 01, 2013, 08:31:08 pre podne »

ekstra je to posuĂ°e, ja sam našla nešto jako slično u Idei na akciji ali znatno povoljnije.... ne lepi se uopšte, fenomenalan tiganj!!!  nećeš pogrešiti, jer stvarno minimum ulja ti treba
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #51 poslato: Maj 31, 2013, 10:45:25 posle podne »

Mislim da sam ga pomešao sa e102 ??? Ima lista i ja se naježim kad ih vidim sve taksativno navedene mada tamo piše da je e202 bezopasan, nego jel ima ko iskustva sa konkretno delimano tiganjem? Pripremao bih tu piletinu pa reko možda neko ima iskustva s tim? Kod piletine kako da spremim da mi se ne zalepi meso? Početnik pa sto pitanja  ;D
p.s.treba mi preporuka za meso koje bih ponekad jeo jer će piletina na uši da mi izaĂ°e :)
« Poslednja izmena: Jun 01, 2013, 12:00:39 pre podne od strane RašaBg » Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #50 poslato: Maj 31, 2013, 10:00:12 pre podne »

E 202 je kalijum sorbat, konzervans, i spada u dozvoljene konzervanse po evropskim standardima, a potencijalni nezeljeni efekti idu u pravcu alergijskih reakcija, a za ostale nus pojave nema cvrstih dokaza. Uglavnom, daleko je od najkancerogenijih emulgatora, spada u blage konzervanse, i dnevne dozvoljene doze su veoma velike u odnosu na dozu koja je prisutna u samim proizvodima.
Samo umereno sa njima, ne mozemo ih izbeci nazalost, a treba znati da nece samo oni kao pojedinacni faktor da dovedu do problema.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #49 poslato: Maj 31, 2013, 07:20:24 pre podne »

pomno pratiš ;)

od sireva,ja ponekad uzimam mladi sir president, ponekad sitan sir (mislim da je imlekov), ponekad čak i sa pijace... taj megle je ekstra isto!

kad shvatiš te sireve kao dodatak, na salati npr, i kao samo jedan dodatni obrok u toku dana bogat proteinima, onda nije strašno i ako ima koji gram masti više...   

ella mi je strava sa vodom hladnom, sitno seckanim jagodama npr, i malo voćnog jogurta od jagode... vrh
Ima tu kombinacija sa ellom, ona mi je inače kao neki gusti jogurt, mešaju je s proteinom, s mlevenim koštunjavim voćem, sa stepom stvarno sa svim i svačim teško da baš ne može nikako da se jede a uglavnom se ljudi na to žale, koiko sam da sada shvatio poenta je šta ti treba da bi dostigao cilj a ne šta voliš tako da te priče ½ja volim½otpadaju.Elem, ovaj meggle sir je mnogo zarazan :D Da se ima keša jeo bih na tone, e sad cvrčka je u tome što ima u sebi konzervans 202, najgori kancerogeni ...O tome bi možda mogla da se doktorka oglasi :(

ipak mesto čisto treba da ti bude glavni izvor proteina, tako da ako si umeren sa količinom sira nema razloga da se opterećuješ ni sa konzervansima ni sa kojim procentom masti više ;)
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #48 poslato: Maj 30, 2013, 07:31:10 posle podne »

Jeste, ko zna šta sve neki proizvodi imaju u sebi a da na deklaraciji ne piše, mnogo ljudi konzumira duvan koji je ja mislim pošast, mnogi nemaju skoro nikakve posledice, pa neće me valjda meggle sir ubiti ;D
Inače koliko je sve zatrovano može se pretpostaviti, aflatoksin koji se nalazi u hrani koju stoka jede, dalje je sve što ima veze sa mesom/mlekom od te stoke zaraženo, dakle pola super-marketa je otrovno, drugi deo su deklarisani otrovi tipa kola, čips, itd.
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #47 poslato: Maj 30, 2013, 07:18:04 posle podne »

Verovatno kao i za sve ostalo, nije stetno osim ako se ne pretera...

Ja bas nesto razmisljao, ovo meso kod nas koje god i gde god da kupis nije bas zdravo, meni dan ne prodje bez kikirikija koji je isto kancerogen, mleko videli smo sta je bilo, pred spavanje rotiram ellu i meggle sir a ni jedan ni drugi nisu bas zdravi itd itd...

Dakle, ne moguce je zdravo hraniti se makar kod nas. Jos gore bi bilo kad bi jeo burek, pljesku, kolu, cips, slatkise svaki dan a najgore kad uopste ne bi jeo. :D
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.327 sekundi sa 17 upita.