TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 07:38:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jos jedan drmr pocetnik... :)  (Pročitano 13380 puta)
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #46 poslato: Maj 30, 2013, 06:43:30 posle podne »

pomno pratiš ;)

od sireva,ja ponekad uzimam mladi sir president, ponekad sitan sir (mislim da je imlekov), ponekad čak i sa pijace... taj megle je ekstra isto!

kad shvatiš te sireve kao dodatak, na salati npr, i kao samo jedan dodatni obrok u toku dana bogat proteinima, onda nije strašno i ako ima koji gram masti više...  

ella mi je strava sa vodom hladnom, sitno seckanim jagodama npr, i malo voćnog jogurta od jagode... vrh
Ima tu kombinacija sa ellom, ona mi je inače kao neki gusti jogurt, mešaju je s proteinom, s mlevenim koštunjavim voćem, sa stepom stvarno sa svim i svačim teško da baš ne može nikako da se jede a uglavnom se ljudi na to žale, koiko sam da sada shvatio poenta je šta ti treba da bi dostigao cilj a ne šta voliš tako da te priče ½ja volim½otpadaju.Elem, ovaj meggle sir je mnogo zarazan :D Da se ima keša jeo bih na tone, e sad cvrčka je u tome što ima u sebi konzervans 202, najgori kancerogeni ...O tome bi možda mogla da se doktorka oglasi :(
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #45 poslato: Maj 30, 2013, 04:49:09 posle podne »

pomno pratiš ;)

od sireva,ja ponekad uzimam mladi sir president, ponekad sitan sir (mislim da je imlekov), ponekad čak i sa pijace... taj megle je ekstra isto!

kad shvatiš te sireve kao dodatak, na salati npr, i kao samo jedan dodatni obrok u toku dana bogat proteinima, onda nije strašno i ako ima koji gram masti više...   

ella mi je strava sa vodom hladnom, sitno seckanim jagodama npr, i malo voćnog jogurta od jagode... vrh
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #44 poslato: Maj 30, 2013, 04:20:19 posle podne »

E hvala! Bio sam na par takvih sajtova ali sve je bilo u oz. Da ne postavljam nepotrebne postove zanima informacija oko pilećeg filea? Ko gde i kako nabavlja? Najjeftinije što sam video je matijević 500 din za kg, belo sa kostima je naravno jeftinije...pročešljao sam forum ali nema mnogo informacija o ovome.

uglavnom uhvatim akciju u hipermarketima, odreĂ°enim danima je najpovoljnije... i kupujem uvek file sa kostima, kao što kažeš jeftinije je...
Kao zamenu za ellu koje često iz nekog razloga nema kod mene kupim često meglle sveži sir, pakovanje 400gr, rok do 28. juna,57kcl,12 grama proteina na 100 gr još danas upadoh kad je bila akcija 154din :D
Ukus mnogo bolji od elle. Jednom si pomenula kod proteina da gotiviš da kupiš na veliko, takoĂ°e :D
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #43 poslato: Maj 30, 2013, 01:08:18 posle podne »

E hvala! Bio sam na par takvih sajtova ali sve je bilo u oz. Da ne postavljam nepotrebne postove zanima informacija oko pilećeg filea? Ko gde i kako nabavlja? Najjeftinije što sam video je matijević 500 din za kg, belo sa kostima je naravno jeftinije...pročešljao sam forum ali nema mnogo informacija o ovome.

uglavnom uhvatim akciju u hipermarketima, odreĂ°enim danima je najpovoljnije... i kupujem uvek file sa kostima, kao što kažeš jeftinije je...
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #42 poslato: Maj 30, 2013, 12:06:35 posle podne »

E hvala! Bio sam na par takvih sajtova ali sve je bilo u oz. Da ne postavljam nepotrebne postove zanima informacija oko pilećeg filea? Ko gde i kako nabavlja? Najjeftinije što sam video je matijević 500 din za kg, belo sa kostima je naravno jeftinije...pročešljao sam forum ali nema mnogo informacija o ovome.
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #41 poslato: Maj 30, 2013, 12:13:21 pre podne »

^
http://www.myfitnesspal.com/
http://caloriecount.about.com/
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #40 poslato: Maj 29, 2013, 11:13:31 posle podne »

Jel može neko da mi preporuči dobar sajt za računanje i praćenje hrane koji ima mere u gramima pošto nikako ne mogu da se priviknem na oz a treba mi  da regulišem unos i potrošnju  :) ?

Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #39 poslato: Maj 17, 2013, 10:37:09 posle podne »

Ne treba ti dekstroza sa kre alkalynom, ona se koristi kod monohidrata da bi sto pre kreatin dospeo do misica.
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #38 poslato: Maj 17, 2013, 08:42:27 posle podne »

Jedno pitanjce, pročitao sam dosta al mi je to verovatno promaklo, ako pijem kre alkalyn jel mi treba dekstroza posle treninga jer po onome što sam našao o njemu izgleda da ne treba?
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #37 poslato: Maj 15, 2013, 08:16:28 posle podne »

samo pogledaj sastav keksa na poleĂ°ini, videćeš kakva je to kalorijska bomba :)   još kad se istopi u mleku, pojedeš ga 3 x brže...   za nekoga ko vodi računa o telesnoj težini ili čak hoće da mršavi - nije najbolji izbor....
Pre nego što sam ga smazao počeo sam da se kajem :)
Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #36 poslato: Maj 15, 2013, 01:54:38 posle podne »

samo pogledaj sastav keksa na poleĂ°ini, videćeš kakva je to kalorijska bomba :)   još kad se istopi u mleku, pojedeš ga 3 x brže...   za nekoga ko vodi računa o telesnoj težini ili čak hoće da mršavi - nije najbolji izbor....
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #35 poslato: Maj 14, 2013, 11:02:30 posle podne »

Mozes ti uzeti keks i mleko ponekad, kad odredis sebi day off sto se tice ishrane, a potrosices posle treningom. Priusti sebi to sto ti se jede, u suprotnom ces stalno misliti o tome a nema potrebe za tim.
I menjaj ovsene ponekad, pojedi jaja, ili tunjevinu, ili kombinuj ovsene na vise nacina, da ti ne bi dosadile.
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #34 poslato: Maj 14, 2013, 10:43:51 posle podne »

Pa ne, nije resenje keks i mleko. Gledaj onda da uklopis uz neki drugi obrok UH kvalitetne hidrate ( pirinac, krompir, ovsene, integralna testenina ponekad ).

Sto se kreatina tice, obicno se krece sa monohidratom, ali, ako zelis da izbegnes nadutost onda ide kre alkalyn. Inace, kad uzimas monohidrat, koliko ces vode navuci zavisi pre svega od toga kako se hranis, tacnije od ugljenih hidrata, tako da, ako povedes racuna, ne mora jako da bude izrazena kreatinska nadutost ni kod monohidrata.
E šteta, ja se baš ponadao, to inače sebi uskraćujem :) Ovsene su mi doručak skoro svaki dan, pirinač mi je lako da skuvam tako da ću to.
« Poslednja izmena: Maj 14, 2013, 10:46:21 posle podne od strane RašaBg » Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #33 poslato: Maj 14, 2013, 10:26:51 posle podne »

Pa ne, nije resenje keks i mleko. Gledaj onda da uklopis uz neki drugi obrok UH kvalitetne hidrate ( pirinac, krompir, ovsene, integralna testenina ponekad ).

Sto se kreatina tice, obicno se krece sa monohidratom, ali, ako zelis da izbegnes nadutost onda ide kre alkalyn. Inace, kad uzimas monohidrat, koliko ces vode navuci zavisi pre svega od toga kako se hranis, tacnije od ugljenih hidrata, tako da, ako povedes racuna, ne mora jako da bude izrazena kreatinska nadutost ni kod monohidrata.
Sačuvana
RašaBg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #32 poslato: Maj 14, 2013, 09:38:04 posle podne »

Da, da, znam koja su mu svojstva samo nemam dovoljno ljudi koji ga koriste, svega nekoliko njih mada, svi su oni uglavnom zadovoljni.
Onda mozes da tu energiju usmeris na trening. Jesi li vec uzeo kreatin?
Nisam još, trenutno nemam vremena da se potpuno posvetim treningu ali kada krene ispitni rok od juna imaću mnogo više vremena. Više puta sam vežbao po nekoliko meseci ali se smatram početnikom naravno pa da pitam ovde kada nisam uz ručak spremio neki UH u vidu povrća uz ručak da li mogu da se bacim recimo na keks i mleko? I koji kreatin preporučujete za početak, monohidrat ili možda alkalin? Želeo bih da izbegnem efekat nadutosti ???
« Poslednja izmena: Maj 14, 2013, 09:42:33 posle podne od strane RašaBg » Sačuvana
"One Ring to rule them all,
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them."
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.238 sekundi sa 17 upita.