TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396887 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Dzoni D

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 08, 2024, 06:59:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Odabir proteina  (Pročitano 1701 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2013, 01:53:03 posle podne »

Pri odabiru protiena ja lično gledam cenu,pakovanje, koji je sastav (izolat ili koncentrat ili mešavina) koliko ima ugljenih hidrata, koliki je procenat proteina.

Pila sam ih mnogo, mnogo i mogu ti preporučiti Dymatize, Biotech, Scitec... to su jako male razlike za nas rekreativce. Scitec je, kao što kaže Gorana, jako ukusan i ako ti se stalo do ukusa definitivno Sci profesional.

Dymatize Elite whey je kod nas višegodišnji najprodavaniji protein koji ima izolat i koncentrat proteina surutke, zytrix smešu enzima, odličan je, ukusi su mu malo blaži. I ne toliko slatki kao Scitec.

Dakle sa whey-om nema greške.  Ako želiš još skuplju opciju onda je to izolat čist, npr meĂ°u njima je najbolja opcija Dymatize ISO 100 koji je čist hidrolizovani izolat (najbrža apsorpcija) sa 0 g masti, 0 g laktoze i 0 g šećera. 
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Maj 09, 2013, 12:01:42 pre podne »

Nema neke bitnije razlike, professional samo ima siru paletu ukusa ( ako se to moze izdvojiti kao prednost ).

Izmedju Sciteca i Elite wheya, blaga prednost firmi Dymatize, ali, ponovo kazem, to je najmanje bitna stavka.
Sačuvana
Ognjen94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2013, 11:40:52 posle podne »

Hvala na brzom odgovoru :)

Postoji li neka znacajna razlika izmedju Scitec-ovog 100% whey i 100% whey Professional?
I ako biram izmedju Scitec-a i Elite whey koji je bolji?

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2013, 11:25:51 posle podne »

Dobrodosao Ognjene,

protein soje je jako diskutabilan pa ga izbegavaj, whey je proverena stvar. Posto rekreativno vezbas, neces bitnije osetiti razliku medju proteinima, tako da je, manje vise, nebitno koji ces protein uzeti. Scitecov whey ima jako dobre ukuse, ako ti je to vazno, a sada ih imas i u kesicama pa mozes probati. Elite Whey je takodje odlican.
Sačuvana
Ognjen94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2013, 11:07:21 posle podne »

Pozdrav
Znam da se o ovome pricalo 100 puta vec citao sam neke topice al evo da pitam konkretno bas pa da me neko posavetuje sta treba da uzmem...
U teretanu idem vec nekih godinu i po, ali ne u kontinuitetu, preskocio sam par meseci
Visok sam 186cm imam 94kg (malo sam se preko zime ugojio :) ) ali u principu imam pristojnu misicnu masu kao osnovu
Hteo bih da pocnem sa nekim proteinima, uvedem neku umerenu dijetu (ne ekstremnu zato sto mi je cilj dalje razvijanje misicne mase naravno a i ubacujem kardio u poslednje vreme stalno) pa hocu da vidim prvo koji su najbolji po kvalitetu a drugo koji su najbolji za ovo sto meni treba?
Dakle, video sam da ima razlicitih ,koncentrat surutke, izolat surutke, mesani proteini surutke, soje, pirinca itd. i koliko sam ja shvatio najbolje je drzati se 100% proteina surutke jer soja nije bas zdrava.
E sad, na sajtu pansporta sam video da ima par razlicitih pa me zanima sta je od toga NAJBOLJE za mene, cena mi nije znacajna jer ako uzimam nesto hocu da to bude maksimalno kvalitetno makar trebao da izdvojim koji dinar vise. Mada naravno interesuje me recimo 2-3 najbolje opcije i ne mora bas da bude nesto najskuplje ako ne mora :)

I ako je jos znacajno, mene sad konkretno zanima vise definicija postojece mase plus mali dodatak (grudi, noge) tako da ako ima to nekog znacaja prilikom izbora proteina eto cisto da pomenem.

Hvala unapred na odgovoru i izvinjavam se sto ponavljam jednu te istu pricu na forumu :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.245 sekundi sa 17 upita.