TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 05:23:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Creatine Ethyl Ester ili 100% Creatine Monohydrate za pocetnike ?  (Pročitano 4742 puta)
rocko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #13 poslato: Maj 29, 2013, 09:04:58 posle podne »

каква је разлика између  Етхил Естер-а i Кре-алкалин-а? осим сто је Етхил Естер јефтинији  :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Maj 11, 2013, 11:05:29 posle podne »

Nacin uzimanja kreatin monohidrata pre treninga? Da li uzimati sa dekstrozom,ili na prazan stomak?  Ako ga uzimamo sa dekstrozom prirodno dizemo insulin,a to nije bas dobro u toku treninga? A opet na prazan stomak pre treninga koliko je to pametno? Posle treninga je sve jasno,zajedno sa sejkom  sa  UH,Whey-om, ali pre me interesuje,sta kaze doktorka i kako ga uopste vecina vas uzima?

Ja cu se sloziti sa prehodnim postovima, dekstroza ima poentu samo nakon treninga, sa kreatinom i wheyom, mada, nije ni tada obavezna.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #11 poslato: Maj 10, 2013, 01:56:21 posle podne »

Slozio bih se sa Ironmanom u vezi kreatina. Kad na nekom forumu napises da na masi ne uzimas kreatin svi se cude.

Ja sam probao nekoliko firmi monohidrata, pa cak i neke naprednije i skuplje varijante ali nisam nikad osetio bilo kakav pomak u necemu. Dugo vec radim masu bez kreatina i nikakvu razliku ne osecam. Cak i ne jedem bog zna koliko crvenog mesa, rotiram sa belim.

Sto se tice dekstroze, nju uzimaj samo posle treninga sa nekim proteinom ako imas, ako ne onda pojedi cokoladicu i cao. Jedino tad je koliko toliko korisna. U mojoj teretani ima likova koji piju dekstrozu pre treninga i tripuju da lakse trce i dizu vise...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #10 poslato: Maj 10, 2013, 01:23:45 posle podne »

ne uzimam kreatin uopšte više, ali moje mišljenje je da su takve pojedinosti bitne na jako visokom profesionalnom nivou i najcrnjoj dijeti (ako bb uopšte jedu kreatin na dijeti). Ali godinama sam pio monohidrat, probao sam mislim sve iz pansport ponude, probao sam i etil ester i kre alkalin...

Ovako za smrtnike i početnike je potpuno nebitno kada, samo da ga ima dovoljno. Opet, ja garantujem da neko ko je rekreativac i unese normalnu količinu crvenog mesa nema uopšte potrebe za suplementisanjem kreatinom, ali bože moj, nek uzimaju deca - nek rastu mišići  ;)

Što se tiče te priče oko insulina i kontrolisanja rada pankresa kroz ishranu ili dekstrozom, mislim da je i to opet prilično uprošćena priča i samo jedan mali deo je u rukama vlasnika pankreasa, a veći deo zavisi od raspoloženja, genetike i okruženja.

Kad bismo svi mogli tako jednostavno kontrolisati hemijske procese u telu, svi bismo bez problema imali izvajana tela i nizak bf sa gomilom mišića. Ali nažalost nije tako jednostavno - kod svakog je genetika drugačija, metabolizam drugačiji, telo reaguje drugačije na različite stimulanse, hranu, trening...

Ali jbg, svi i dalje veruju u te pojednostavljene priče o kontroli hormona i hemijskih procesa u telu koje serviraju marketing kampanje firmi koje zgrću grdne pare na prodaju suplementacije. I dalje ljudi gutaju 30g kineske dekstroze misleći da tim ne znam šta postižu...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Milan 21
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 243

« Odgovor #9 poslato: Maj 10, 2013, 12:58:08 posle podne »

Nacin uzimanja kreatin monohidrata pre treninga? Da li uzimati sa dekstrozom,ili na prazan stomak?  Ako ga uzimamo sa dekstrozom prirodno dizemo insulin,a to nije bas dobro u toku treninga? A opet na prazan stomak pre treninga koliko je to pametno? Posle treninga je sve jasno,zajedno sa sejkom  sa  UH,Whey-om, ali pre me interesuje,sta kaze doktorka i kako ga uopste vecina vas uzima?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Maj 10, 2013, 12:36:59 posle podne »

Tokom faze punjenja ti ustvari  punis rezerve mišića kreatinom mnogo brže nego kad ga uzimas samo pre i posle treninga. Tokom faze punjenja uzimao bi kreatin 4 puta u toku dana, a ona traje 5-7 dana. U principu, mozes i ne moras raditi fazu punjenja. Konkretno, brze ces osetiti efekte kreatina sa fazom punjenja.
Sačuvana
Luka19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #7 poslato: Maj 10, 2013, 10:32:10 pre podne »

Hvala  ;D Sta konkretno znaci ta faza punjenja ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Maj 10, 2013, 08:46:58 pre podne »

Unosim proteine,uh,vitamine i minerale i masti . U danima kada imam trening mnogo veci apetit imam jedem na svaka 2-3h. Da li imas neki savet ? Procitao sam u nekim clancim da prvih 5-7 dana uzimam 5x5g ,sledece nedelje da smanjim na 3x5g ,dok bi 3 nedelje uzimao 2x5g i neko vreme da prestanem (od 7-10) dana kako se organizam ne bi navikao na kreatin i davao slabije rezultate . Ima li nekih zamerki ,da li nesto fali ?

Što se tiče kreatina, slobodno možeš konstantno uzimati 2 x 5 g, najbolje 5 g pre i 5 g posle treninga.  Ako piješ posle treninga, slobodno pomešaj zajedno sa proteinom i dekstrozom.

Postoji više načina uzimanja kreatina, ali mnogi danas već ne rade tu fazu punjenja.
Osetićeš efekat svakako, pogotovo ako prvi put uzimaš kreatin.

Inače,to što imaš apetit i jedeš je super...
Sačuvana
Luka19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #5 poslato: Maj 10, 2013, 12:37:41 pre podne »

Unosim proteine,uh,vitamine i minerale i masti . U danima kada imam trening mnogo veci apetit imam jedem na svaka 2-3h. Da li imas neki savet ? Procitao sam u nekim clancim da prvih 5-7 dana uzimam 5x5g ,sledece nedelje da smanjim na 3x5g ,dok bi 3 nedelje uzimao 2x5g i neko vreme da prestanem (od 7-10) dana kako se organizam ne bi navikao na kreatin i davao slabije rezultate . Ima li nekih zamerki ,da li nesto fali ?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Maj 10, 2013, 12:16:25 pre podne »

Onda slobodno monohidrat, sa njim mozes dobiti u obimu misica, ali, svakako, cista misicna masa zavisi pre svega od toga kako se hranis.

Dymatize je odlican, npr http://www.pansport.rs/Kreatin/Kreatin-fosfat-/-monohidrat/DY306-Creatine-monohydrate-micronised.html, mada, koji god da uzmes neces pogresiti. Jesi li citao o tome kako se uzima, da li imas neka pitanja vezana za taj deo?
Sačuvana
Luka19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2013, 11:58:09 posle podne »

Cilj mi je za sada da dobijem misicnu masu. I koji bi mi monohidrat (proizvodjac) preporucili ?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2013, 11:31:26 posle podne »

Pozdrav Luka,

reci nam za pocetak sta ti je cilj, sta zelis da postignes sa kreatinom? Posto do sada nisi uzimao kreatin, mozes krenuti sa monohidratom pa ces videti kako ti on odgovara. Razlika izmedju monohidrata i etil estra je ta sto etil estar ne izaziva "kreatinsku nadutost", odn ne povlaci vodu, brze se apsorbuje i ne pravi stomacne probleme ( koje monohidrat nekada hoce da napravi, ali nije obavezno da ce se to desiti ).
Sačuvana
Luka19
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2013, 11:09:24 posle podne »

Sta je bolje za pocetnike ? Koji kreatin je najbolji za pocetak monohidrat ili etil ester ? I saveti ?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.