TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:25:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: !!!ALARM!!!  (Pročitano 3106 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: Maj 12, 2013, 10:05:56 posle podne »

To je vecita dilema, i bas se dosta u zadnje vreme raspravljalo o tome na forumu. Ako mozes, odradi kardio na prazan stomak ujutru, imaces vise energije za ceo dan posle. Ako ti ne odgovara tako odradi ga uz trening ili kad vec mozes, nece biti bitnije razlike.
Sačuvana
Idem_ka_vrhu!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #8 poslato: Maj 12, 2013, 07:25:17 posle podne »

Samo jos nesto,da li kardio ima veci ucinak na "prazan" stomak?
Sačuvana
Idem_ka_vrhu!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #7 poslato: Maj 12, 2013, 06:42:29 posle podne »

Ok, hvala ti puno na brzim odgovorima! :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Maj 12, 2013, 11:49:21 pre podne »

Ellu mozes naci u Maxiju, Rodi, i tim vecim marketima, ne znam kakva je situacija sa manjim radnjama.

Whey i bananu uzimas odmah nakon treninga, a kasnije, u sto kracem vremenskom periodu treba da pojedes cvrst obrok, sa proteinima i ugljenim hidratima ( meso i pirinac, ili krompir, sa salatom, da nadoknadis i minerale koje si izgubio tokom treninga ).
Sačuvana
Idem_ka_vrhu!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #5 poslato: Maj 12, 2013, 11:34:33 pre podne »

Trazio sam Ellu i nigde je u gradu nema.

Uredu za soju, izbegavacu je. :)

Za PWM je meni dovoljna merica whey-a i banana?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2013, 11:36:31 posle podne »

Sto se tice mlecnih proizvoda, ne moras preterivati ali ne moras ih ni iskljuciti skroz, gledaj da budu sa manjim procentom mlecnih masti. Mozes jesti mladi sir, Ella je npr dosta popularna.

Po pitanju soje su misljenja jako podeljena, ona nije najbolji izbor za muskarce, zato sto ima dosta fitoestrogena koji imitiraju aktivnost zenskih polnih hormona a to ti nikako ne treba. Druga prica je precisceni sojin protein, kome su odstranjeni izoflavoni, ali, ponovo je aminokiselinski sastav daleko bolji kod proteina surutke. Sojin protein dodje kao alternativa tokom posta jedino. Znaci, baziraj se ti na mesu, jajima, ribi ...kad su proteini u pitanju.
Sačuvana
Idem_ka_vrhu!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2013, 11:03:10 posle podne »

Pozdrav,

evo ja cu ti napisati par stvari vezanih za ishranu, ali, najbolje ce biti da nam ti napises kako izgleda tvoj dan sto se tice ishrane pa da onda vidimo da li i sta treba menjati.

Proteine unosis iz mesa, ribe, jaja, mleka, mlecnih proizvoda, kvalitetne UH iz ovsenih, pirinca ( beli, jos bolje integralni ), krompira, integralne testenine, a zdrave masti iz maslinovog ulja, kostunjavog voca ( orasi, badem, lesnik, kikiriki-neslani, peceni...).

Ne treba preskakakti obroke, treba imati tri glavna obroka i dve uzine, piti dosta vode ( min 2 - 3 litra, u toplim mesecima i kad vezbas vise ).

Dosta je vazan obrok nakon treninga, tada treba uneti protein i ugljene hidrate. Ako budes uzeo whey, koji je uvek dobra investicija, sa njim nema greske, najbitnije je da ga uneses odmah nakon treninga, a druga doza ( ako se odlucis ) ujutru, sa ovsenim npr za dorucak.
Svaki dan mi pocinje sa 100 gr. ovsenih, to je nekih 65 UH, i onda razmisljam da mi je maximum jos nekih 85 UH za ceo dan.

Zar ne bih trebao da izbegavam mlecne proizvode ako skidam salo?

Znam da treba imati 5 obroka dnevno..

Da,citao sam od PWM, tu bi isao whey. :)

Recite mi jos za soju,koliko je ona korisna i da li treba uopste da je konzumiram jer sa gledao da na 100 gr. nosi nekih 37 gr. proteina.. :)

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2013, 10:29:41 posle podne »

Pozdrav,

evo ja cu ti napisati par stvari vezanih za ishranu, ali, najbolje ce biti da nam ti napises kako izgleda tvoj dan sto se tice ishrane pa da onda vidimo da li i sta treba menjati.

Proteine unosis iz mesa, ribe, jaja, mleka, mlecnih proizvoda, kvalitetne UH iz ovsenih, pirinca ( beli, jos bolje integralni ), krompira, integralne testenine, a zdrave masti iz maslinovog ulja, kostunjavog voca ( orasi, badem, lesnik, kikiriki-neslani, peceni...).

Ne treba preskakakti obroke, treba imati tri glavna obroka i dve uzine, piti dosta vode ( min 2 - 3 litra, u toplim mesecima i kad vezbas vise ).

Dosta je vazan obrok nakon treninga, tada treba uneti protein i ugljene hidrate. Ako budes uzeo whey, koji je uvek dobra investicija, sa njim nema greske, najbitnije je da ga uneses odmah nakon treninga, a druga doza ( ako se odlucis ) ujutru, sa ovsenim npr za dorucak.
Sačuvana
Idem_ka_vrhu!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 22

« Odgovor #1 poslato: Maj 11, 2013, 07:34:33 posle podne »

Pozdravljam vas i ovde!  :)

Vec sam otvorio temu pod ovim nazivom i rekli su mi da se ovde,u delu foruma koji govori o ishrani, raspitam oko nekih mojih nedoumica i stvari koje me interesuju u vezi ishrane! :)

Da kazem nesto o sebi..

- 17,5 godina
- Visina 180 cm
- Tezina 93 kilograma

Cilj ka kojem tezim jeste fantasticna fizicka spremnost i lepo telo.To sam i imao pre nekih godinu dana,a onda sam se zbog nekih problema ugojio citavih 18 kilograma.

Zelim da promenim to,zelim da se sredim malo,da pocnem sa jakim treninzima,zdravom ishranom..Zelim zdrav zivot,jednom recju.

Teretanom se bavim zadnjih 2-3 meseca,ima napredka, al on je sakriven ispod masnih naslaga jer se ne bavim kardio treningom.Sada je lepo vreme,ubacujem trcanje,voznja bajka i ostalo.

Eh sad me interesuje koju suplementaciju ubaciti.
Gledam i planiram da uzmem 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition-a.Posto sam procitao dosta i znam od ranije da je to nesto najbolje sto moze da se uzme,planirao sam da narucim citavih 5 kilograma jer mi toliko dozvoljavaju finansijska sredstva.Mogao bih da pijem 2 doze dnevno narednih 3 meseca i mislim da bi uz pravilnu ishranu,perfektan trening i suplement sve doslo na svoje.

Sta vi mislite?Da li je pametno da se zaletim na 5kg wheya ili da uzmem 2.35kg i da ubacim jos nesto posto mi finansijska sredstva toliko dozvoljavaju..Imam na raspolaganju nekih 12.000 rsd.

Na koliko grama UH treba da se ogranicim dnevno..?Nekih 150 UH?Da li je i to mnogo?

Ne jedem dosta stvari koje sam jeo i osetio sam u teretani manjak snage,ne mogu da guram kao kada jedem sve..A ako budem nastavio da jedem to "sve" nece nista biti od ostvarivanja mog cilja..Da li imate neki savet u vezi toga,jako mi je potrebno jer svaki trening zelim da radim ubitacno!


HVALA UNAPRED SVIMA!!!  :)

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.07 sekundi sa 17 upita.